​Seni Her Zaman Harika Gösterecek Kolay Topuz Modelleri


Topuz modellerini, yapım aşamasının zorluğu ve zaman alması nedeniyle pek tercih etmediğini biliyoruz. Topuz modeli denilince aklına uzun saatler ayna karşısında geçirdiğin görüntüler gelebilir. Fakat bu anıların sacsirlari.com ile tanışmadan önceydi. Senin için hazırladığımız dosyada kolay topuz modellerini ve kolay topuz modellerinin yapımını görebilirsin. Evde kolay topuz yapımı için ihtiyacın olan her detayı açıklıyoruz. Böylece artık topuz yaptırmak için kuaföre gitmek zorunda kalmadan basit topuz modellerini evde deneyebilirsin. Senin için hazırladığımız bu topuz modelleri ile çok kısa sürede harika görüneceksin.

Düşük topuz

Düşük topuz

Bu basit topuz ile herkes saç yapımı konusunda oldukça yetenekli olduğunu düşünecek.

Nasıl yapılır?

Saçlarını taradıktan sonra ensene yakın bir mesafede dağınık atkuyruğu olarak topla. Topladığın saçı burgu yaparak dağınık bir şekilde tel toka ile tuttur. Parmaklarında yaptığın saçı biraz dağıt ve birkaç saç tutamının başından dökülmesine izin ver. Son olarak saç spreyi ile sabitle. İşte bu kadar!

Dağınık görünümlü topuz

Dağınık görünümlü topuz

Bu topuzun yapılışı oldukça basit ve tüm saçlarda harika görünüyor.

Nasıl yapılır?

Kolay topuz modelleri ve yapılışları arasında en pratik olanlarından biri dağınık topuz modeli. Saçlarını mümkün olduğunca gevşek bir şekilde yukarıda topladıktan sonra tel toka ile tuttur. Ardından birkaç tutamı çıkararak serbest kalmalarına izin ver. Son olarak sabitleyici sprey uygulayıp görünümü tamamla.

Örgü şık topuz

Örgü şık topuz

Arkadaşlarınla buluşmaya giderken örgü topuz yapmak harika bir fikir!

Nasıl yapılır?

Saçlarını atkuyruğu olarak topladıktan sonra atkuyruğundan çıkan saçları ör ve sonrasında topuz şekli vermek için dola ve tel tokalar ile sabitle. Ardından tüm saçına sprey sık. Bu yüksek topuz modelini kolayca yapabilirsin!

Çapraz topuz

Çapraz topuz

Hem şık hem de pratik bir saç modeli arayanları çapraz topuz saç modeline göz atabilir. Basit topuz modelleri arasında en şık bulduğumuz saç modeli bu olsa gerek!

Nasıl yapılır?:

Öncelikle saçlarının önlerinden ince tutamlar ayır ve geri kalan saçlarını ensede sıkı bir atkuyruğu yap. Daha sonra atkuyruğunu burarak balerin topuzu yap ve önde ayırdığın tutamları burarak arkaya doğru getir. Topuzunun etrafına iki burgunu çapraz şekilde sar ve saçlarını sabitle. 

Gül şeklinde topuz

Gül şeklinde topuz

Romantik davetlere romantik saç modeli ile katılmak isteyenler gülden ilham alabilir. Gül şeklindeki topuz modeli en kolay saç modellerinden biri!

Nasıl yapılır?:

Saçlarını öncelikle iki eşit parçaya ayır. Daha sonra burarak arkaya getir ve minik bir topuz görünümü ver. Saç tutamlarının daha dolgun görünmesi için burgularının biraz salaş bırakabilirsin.

Düğümlü topuz

Düğümlü topuz

Arkadaş buluşmalarında ve önemli toplantılarda saçlarını düğümlü saç modeliyle toplayabilirsin. Bu saç modeli okul için saç modelleri listemizde!

Nasıl yapılır?:

Düğümlü saç topuzu için saçlarını alt ve üstten olacak şekilde ikiye ayır. Eğer saçların çok uzunsa üçe de ayırabilirsin. Daha sonra ayırdığın tutamları minik topuzlar şeklinde topla. Saçlarını sabitlemek için düğüm görünümü verebilir, ucunu da tel tokayla tutturabilirsin.

Düşük örgülü topuz

Düşük örgülü topuz

Bahara uygun evde yapılabilecek bir saç modeli arıyorsan ensede örgü saç modeline göz atmalısın. 

Nasıl yapılır?:

Oldukça romantik ve göz alıcı bu saç modeli için önce saçlarını kolayca örebilmek için durulanmayan bakım kremi uygula ve sonraısnda klasik stilde ör. Daha sonra örgünü çevirerek topuz görünümü ver. Topuzunun sabit kalması için tel toka kullanabilirsin. Doğal görünümlü saç modeli için saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkarmayı unutma.

Üçlü topuz

Üçlü topuz

Her daim farklı olmayı seven kadınlar üçlü topuz modelinden ilham almalı!

Nasıl yapılır?:

Üçlü topuz saç modelini yapmak çok kolay. Saçlarını 3 eşit parçaya ayır ve döndürerek topuz görünümü ver. Saçlarının daha salaş görünmesi için topuzlarının uçlarını serbest bırakabilirsin. Bu saç modeli ne kadar sıkı görünürse o kadar havalı duracaktır bu yüzden saç spreyi ile saçlarını sabitlemeyi unutma.

Örgülü düşük topuz

Örgülü düşük topuz

Elegan saç modelini sevenler buraya!

Nasıl yapılır?:

Oldukça pratik, evde yapabileceğin bu saç modeli için önce saçlarını ensede ör. Daha sonra örgünü ters çevirerek topuz stili yarat. Saçlarının uçlarını ense kısmına gizledikten sonra bu saç modelini evde yaptığına kimse inanmayacak.

Karar verdin mi? İlk olarak hangi topuz modelini deneyeceksin?

Photo credit: abaca.com, stock.adobe.com, pinterest.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala