Fularları artık örgülerimizde kullanıyoruz!

Fularları artık örgülerimizde kullanıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Takvimlerde yavaş yavaş bahar mevsimi göründüğüne göre artık renklenmenin zamanı geldi demektir. 2018 ilkbahar yaz trendlerinde oldukça pratik ve havalı görünen bir trend ile karşılaştık: Renkli fularları örgülerimizle birleştiriyoruz. Örgülerin arasına doladığımız fular sayesinde klasik örgüleri bile renklendirebiliyoruz.

Artık karışık örgülerle uğraşmak yerine en basit örgü modellerini bile havalı gösterebileceksin. Fularlı örgü modellerine yakından bakmak isteyenler buraya!

Fularları örgülerde nasıl kullanabiliriz?

Sıkı örgülerini daha havalı göstermek için canlı ve renkli fularları kullanmalısın. Örgülü topuz veya örgülü atkuyruğu modelleri bahar aylarında ön plana çıkıyor. Bu modelleri daha renkli göstermek için arasına fular bağlayabilir, örgünün daha hacimli ve göz alıcı görünmesini sağlayabilirsin.

Klasik örgü modeline farklılık katmak için yandan örgüyü denemeni öneriyoruz. Yandan örgü modelini yapmak ise en fazla 5 dakikanı alacak. 

Evden hızlıca çıkman gerekiyor ama saçlarını da havalı bir şekilde toplamak istiyorsan hızlıca bu saç modelini deneyebilirsin. Öncelikle saçlarının kolayca şekil alması ve yumuşacık olması için L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Yağ Kremi'ni uygula. Daha sonra saçlarını atkuyruğu yap ve topla. Saç lastiğine fularını bağla ve saçlarını fularla birlikte ör. Son olarak fuların ucuyla örgünü bağla. İşte bu kadar!

Örgülü topuz saç modellerini ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsun :) Bu saç modeli için fularını örgünün arasına ekledikten sonra saçlarını burarak topuz görünümü vermelisin. Örgülü topuzun ve fuların uyumu bahar ayına çok yakışacak.

Örgü konusunda kendine güveniyorsan balıksırtı örgü ile beraber fularını takmayı denemelisin. Yarım balıksırtı ördükten sonra saçlarını renkli fularınla bağla. Altta kalan saçlarını ise L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss saç köpüğü ile dalgalandır. Bu saç modeli tam da bahar ve yaz aylarına göre!

Saç modelinde kullanacağın fuları seçerken saç rengine ve kıyafetine de uygun tonlar seçmelisin. Açık renkli saçların varsa canlı renklerde, desenli fularlar sana çok yakışacak. Koyu renkli saçlar ise daha çok bej, nude gibi tonlarındaki fularlarla saç rengini ortaya çıkarabilirler.

Saç tokası kullanmak yerine örgünü fularla örerek ucunu da fularla bağlayarak bohem bir görünüme ulaşabilirsin. Yaz aylarında plaj çantana renkli bir fular atarak plaj saçını kolaylıkla yapabileceksin.

Sadece salaş ve doğal saç modellerinde değil havalı topuzlarını da fularla kullanabilirsin. Göz alıcı topuzuna biraz farklılık katmak için fularlardan yardım alabilirsin.

Editörden öneri: Saç modelin doğalsa, saç rengin de doğal olsun ister misin? O zaman seni Garnier Color Naturals Doğal Tonlar Koleksiyonu ile tanıştıralım! Kumral saç renginin en doğal tonlarının yer aldığı bu koleksiyon, doğal bir saç rengi isteyenler için ideal tercihlerden!

En pratik şekilde fularlı örgü görünümüne nasıl ulaşılır?

Fularlı örgü modellerine bakınca hemen yapmak istedin, değil mi? O zaman hemen fularını ve tarağını hazırla, ayna karşısına geç. 

Örgülü yarım atkuyruğu saç modeli ve fular birleşince ortaya çok hoş bir görünüm çıkıyor! Sen de bu görünümü elde etmek istersen yukarıdaki şekilde saçlarını örebilirsin :)

Editörden öneri: Bu havalı ve farklı tarzı çok beğendiysen bunun bir nedeninin de pembe saç rengi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer hemen bu saç modelini denemek istiyorsan 1 günlük kalıcı L'Oréal Paris Colorista Washout Pink tonunu mutlaka denemeni öneririz :) Ancak unutma, saç rengin koyu tondaysa ve bu pastel pembe tonu deneyebilmek için saç rengini açman gerekiyor!

En pratik şekilde ulaşabileceğin bir diğer saç modeli ise fularlı, örgülü taç modeli!  Bu görünüme ulaşmak için öncelikle saçlarını ortadan ikiye ayır. Daha sonra boynundan omuzlarına doğru fularını geçir. Daha sonra saç tutamlarından birini al ve ikiye ayır. Fularını da ekleyerek saçlarını yandan klasik bir şekilde ör. Örgünün ucunu da lastik toka ile bağla. Aynı işlemi diğer tutamına da uygula. Son olarak iki örgünü de saçlarının üst kısmına getirerek sabitle ve fularının uçlarını düğüm yaparak topuz görünümü ver. İşte bu kadar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?