Hacim köpüğü ile daha hacimli saçlar nasıl elde edilir?

Hacim köpüğü ile daha hacimli saçlar nasıl elde edilir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hacimli saçlar herkesin hayalidir. Ama hacimli saçlar 'hayalde' kalacak diye bir kural yok. Sen de saçlarını hacimli ve havalı bir hale getirebilirsin. Hacim veren saç köpüğü ile beraber saçlarını daha hacimli hale getirebilirsin. Şimdi saçlarına hacim katacak önerilerle karşındayız!

Hacim veren saç köpüğü nasıl kullanılır?

Eminiz ki sen de hacim köpüğünü eline sıkıp ardından direkt saçlarına uyguluyorsun. Oysa hacim köpüğünü uygulamanın en doğru yolu köpüğü saç fırçasına sıkıp nemli saçlarını taramak. Bu şekilde hem ürünün saçlarına daha homojen dağıldığına emin olacak hem de çok daha pratik bir şekilde saçlarını şekillendirmiş olacaksın!

Eğer daha doğal bir görünüm istiyorsan da nemli saçlarına şekillendirici köpüğü saçlarına ellerinle aşağıdan yukarıya baskı yaparak uygula ve kendiliğinden kurumaya bırak. Muhteşem bukleler oluşturmanın yanında, bir de saçlarını ısıdan koruyarak zarar görmelerini engellemiş olacaksın!

Artık sen de saç köpüğünü profesyoneller gibi uygulayıp hacimli saçlara ulaşabilirsin! Şaşırtıcı derecede pratik, değil mi?

Hacim veren saç köpüğü önerileri:

Hacim köpüğü kullanmadan önce saç tipine uygun bir köpük bulduğundan emin olman gerekir. Eğer saçların kıvırcık tipteyse Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük kullanabilirsin.

Dalgalı saçlara sahipsen de Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük kullanmanı öneririz. Yağlı his bırakmayan, saçı ağırlaştırmayan bu hacim köpüğü güçlü tutuş sağlarken saça bakım yapar ve dalgalar mükemmel şekil alır!

Saçlarını hacimli göstermenin yolları:

Hacim köpüğü uygulamak dışında, saçlarını hacimli göstermenin, daha volümlü olmasını sağlamanın 7 yolu daha var!

Saç boyunu kısalt

Eğer ince telli saçlara sahipsen uzun saçlar saçlarının hacimsiz görünmesine sebep olabilir. Saçlarının daha hacimli görünmesi için kısa bob modelini tercih edebilirsin. Böylece saçların daha sağlıklı aynı zamanda hacimli görünecektir.

Katlı saç kesimi

Doğru saç kesimi, saçlarının daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Katlı saç kesimi, saçlarının hacimli görünmesinde en etkili işlemlerden biridir. Sezonunu trendi olan katlı saç kesimiyla havalı saçlara kavuşabilirsin.

Saçlarını renklendir

Saçlarının hacimsizliğinden şikayetçiysen, saçlarını hareketli tonlara boyatmanı öneriyoruz. Tek bir renk yerine balyaj veya röfle gibi işelemlerle saçını daha hacimli bir görünüm verebilirsin. Özellikle açık renkler saçlarını daha hareketli gösterecektir, bizden söylemesi!

Saçlarını doğru yıka

Şampuanını saçlarının üst kısmına uygula. Daha sonra saçlarının uçlarını yukarı doğru getirerek şampuanının her yere yayılmasını sağla. Saçlarının uçları diplerine göre daha kuru olduğu için çok fazla uçlarını ovalamadan yıkamalısın. Saç kremini ve maskeyi saç diplerine değil uçlarına uygulamalısın.

Hacimli saç modelleri tercih et

Saçlarını şekillendirirken düz modeller yerine dalgalı, hacimli saç stillerini tercih etmelisin. İri su dalgaları, kabarık örgüler ve hacimli topuz modelleri tam sana göre!

Saçlarını tersten kurut

Saçlarını yukarıdan kurutmak, saçlarını yapıştırabilir. Bunun yerine saçlarını baş aşağı eğerek tersten kurutmayı denemelisin. Saçların kuruduktan sonra sonuca sen bile inanmayacaksın.

Saçlarını yandan ayır

Saçlarını ortadan ayırmak, hacimsiz saçlarını daha da basık gösterecektir. Saçlarını yandan ayırarak daha havalı görünebilirsin. Arada bir ellerinle saçlarını havalandırmak, saç yönünü değiştirmek saçlarının hacmini artırrır.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?