Kıvırcık Kahkül Saç Trendini Keşfediyoruz!

Kıvırcık Kahkül Saç Trendini Keşfediyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kıvırcık kahkül saç modelleri bizi kendine aşık etti! Yeni çıkan kıvırcık kahkül saç modası oldukça hızlı yayılıyor. Sen de doğal kıvırcık saçlara sahipsen veya Latin saç modellerinden ilham almış gibi görünmek istiyorsan kıvırcık kahkül yapımını öğrenmelisin.

Kıvırcık kahkül saç modelleri ve kıvırcık kahkül yapmayı öğrenmek için doğru yerdesin. Makalenin devamında kıvırcık kahkül saç modasına yakından bakıyoruz.

Kıvırcık kahkül nedir?

Kıvırcık kahkül nedir?

Kıvırcık kahkül, buklelelerden oluşan perçem veya kaküle verilen isimdir. Saç trendlerinde artık doğal kıvırcık olmayan saç modellerinde bile kıvırcık kahkül görebiliyoruz. Dolgun ve hacimli saçların daha popüler olmasıyla birlikte düz kahkül modası yerini kıvırcık kahküle bıraktı.

Kıvırcık saçta kahkül görünümü için illa senin de kıvırcık saçlara sahip olmana gerek yok. Düz saça kıvırcık kahkül yaparak bu trende herkes ayak uydurabilir.

Editör önerisi: Eğer saçların dalgalıysa dalgalarını, kıvırcıksa da buklelerini belirginleştirmek için sana önerimiz, Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem. Bu durulanmayan krem, saçlarını beslerken dalgalarının, buklelerinin belirginleşmesini sağlıyor. 48 saat boyunca bukle ve dalgalarının daha belirgin ve canlı görünmesini istiyorsan bu bakım kremi tavsiyemizi kaçırma! :)

Kıvırcık kahkül kimlere yakışır?

Kıvırcık kakül kimlere yakışır

Kıvırcık kahkül, alnı kapadığı için büyük yüze sahip olanlara, uzun yüzlülere ve uzun alna sahip olanlara çok yakışıyor. Alın bölgesini gizleyen kıvırcık kahkül modeli, yüze daha dengeli bir görünüm kazandırıyor.

Kıvırcık kahküllerini eğer yuvarlak ve üçgen yüz şeklinde kullanmak istiyorsan küt kahkül olarak değil, uzun perçem şeklinde kıvırcık kahküllerini kullanabilirsin. Asimetrik perçemler, yuvarlak yüz hattını daha köşeli gösterecektir.

Kıvırcık kahkül modelleri

Dağınık kahküller

Dağınık kaküller

Kıvırcık saçlarının doğal havasını korumak için kahküllerini salaş bir şekilde tutmalısın. Kahküllerini ısı ile şekillendirmene hiç gerek yok. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem ile buklelerini belirginleştirmen yeterli olacak. :)

Kısa saç ve kıvırcık kahkül

Kısa saç ve kıvırcık kakül

Kıvırcık kahküllü kısa saç çok havalı görünüyor. Eğer kıvırcık saçlara sahipsen daha kolay şekillendirmek için saçlarını kısa bob saç modelinde kestirebilirsin. Alnına düşen kıvırcık bukleleri Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem ile şekillendir ve hazırsın! Saçlarını yumuşacık yapan ve bukleleri öne çıkaran bu şekillendirici kremi biz çok seviyoruz!

Dalgalı kahkül

Dalgalı kakül

Türk kadınlarının saç yapısı daha çok dalgalı saçlara yakındır. Bu nedenle kıvırcık saç modası yerine sen de dalgalı kahkül modasını takip edebilirsin. Dalgalı saçlarını Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem ile şekillendirerek 48 saat belirgin buklelere ulaşabilirsin.

Kıvırcık perçem

Kıvırcık perçem

Kıvırcık kahküllerin uzadığında veya saçlarının önlerine kat kestirdiğinde kıvırcık perçemler yaratabilirsin. Kıvırcık perçem modelleri en çok yuvarlak ve kalp şeklindeki yüz şekline yakışıyor. Kıvırcık perçem kestirdikten sonra saçlarını yandan ayırmanı öneririz. 

80'ler kahkül modası

80'ler kakül modası

Kıvırcık saçta kahkül en çok 80'lerde modaydı! Sen de bizim gibi vintage saç modellerini seviyorsan kısa kıvırcık kahkül kestirebilirsin. 

Kahkül ve örgülerin uyumu

Kakül ve örgülerin uyumu

Kıvırcık kahkül ve salaş örgüler birbirine çok yakışıyor. Bu saç modelini arkadaşlarınla buluşurken veya romantik bir davete giderken tercih edebilirsin. 

Kıvırcık kahkülleri nasıl şekillendirmeli?

Kıvırcık kakülleri nasıl şekillendirmeli

Kıvırcık kahküllü saç modellerini şekillendirmek istiyorsan ve saçların dalgalıysa önce saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni uygula. Ardından ince uçlu saç maşası ile saçlarını kıvır. İşte bu kadar!

Eğer doğal kıvırcık saçların varsa, tabii ki saçlarını maşayla kıvırmaya ihtiyacın yok. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni kahküllerine, saçlarına uygula ve parmağınla kahküllerine bukle görünümü ver. Doğal kıvırcık kahküllerin mükemmel görünecek! :)

Photo Credit: Istock, Unsplash

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?