Yuvarlak yüzlülere en uygun saç modelleri


Yuvarlak yüze yakışan saç modellerini mi araştırıyordun? Yüz şeklini öne çıkaran, hatlarını belirginleştiren ve çok iyi göründüğün bir saç modeli bulmak biliyoruz biraz zor bir iş. Ancak senin için ideal olan saç modelini bulduğunda, senelerce aynı modeli sıkılmadan kullanabilirsin.

Bugünkü odak noktamız ise yuvarlak yüz hatları! Eğer sen de yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, hazırladığımız yuvarlak yüzler için saç modellerinden ilham alabilirsin! Yuvarlak yüz saç kesimleri önerilerimize bakmayı unutma! :)

Yuvarlak yüz nasıl olur?

Yuvarlak yüz nasıl olur?

Yuvarlak yüz, belirgin köşelere sahip olmayan, daha yumuşak ve yuvarlak hatlara sahip olan yüz şekline verilen isimdir. Yuvarlak yüz hattında alın, yanak ve çene ucuna noktalar koyup, bu noktaları tamamladığında yuvarlak bir şekil ortaya çıkar. 

Yuvarlak yüzlüler, sempatik yüz hatlarına sahiptirler, mimiklerini çok kullanırlar. Yuvarlak yüz saç şekillerine bakarak, sen de yüz hattına en uygun olan saç modelini bulabilirsin. 

Yuvarlak yüze nasıl saç kesimleri yakışır?

Yuvarlak yüze nasıl saç kesimleri yakışır?

Yuvarlak yüz saç kesimleri arasında katlı modeller ilk sıralarda yer alıyor. Yüz hatlarını daha köşeli gösterecek modelleri tercih etmelisin. Yuvarlak yüz saç kesimi arayışında bob ve uzun bob saç modellerine de yer verebilirsin. Kısa küt saçlar, yüz hatlarını vurgulamana yardımcı olacaktır. 

Yuvarlak yüze uygun saç kesimleri

Küt saç kesimi

Küt saç kesimi

Küt saç kesimi, yuvarlak yüz hattını vurgulayacaktır. Bob saç kesiminde çene hizasının biraz üzerindeki saç kesimlerini tercih etmelisin. Yuvarlak yüz kısa saç kesimi arıyorsan küt bob saç kesimi tam sana göre!

Editörün önerisi: Saçlarını küt bob kestirdikten sonra saç renginin daha parlak, canlı ve yumuşacık olması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i çantana atmalısın. Saçlarının saç boylarına ve saç uçlarına saç bakım kremini sür ve beslenen saçlarınla göz alıcı görün! :)

Kısa bob saç kesimi

Kısa bob saç kesimi

İddialı saç kesimlerini seviyorsan senin tarzın kısa bob saç kesimi olabilir. Yuvarlak yüze yakışan saç kesimlerinden biri olan kısa, dağınık bob saç kesimi bu yazın saç trendlerinden biri. Yuvarlak yüze asimetrik saç arıyorsan dağınık ve önü uzun, arkası kısa saç kesimlerini kullanabilirsin. 

Asimetrik saç kesimini şekillendirirken de banyodan sonra saçlarına çabucak fön çekip L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi'ni kullanabilirsin. Böylece saç modelin hem gün boyunca sabit kalır hem de süper bir hacim kazanır. 

Kakül kesimi

Yuvarlak yüz şeklini dengelemek için kakül kestirmeye ne dersin? Yuvarlak yüzlere küt kakül modeli çok yakışıyor. Yuvarlak yüze kakül kestirirken mutlaka uzun kakül modellerini denemelisin. 

Pixie saç kesimi

Pixie saç kesimi

Yuvarlak yüz hattına neredeyse her saç kesimi yakışıyor hatta pixie gibi riskli saç kesimi de! Yuvarlak yüz için kısa saç modeli arayışında olanlar pixie saç kesimini değerlendirmeli. Pixie saçlarının her daim hacimli ve dolgun görünmesi için kuru şampuanı saç bakım rutinine sokmalısın. 

Editör önerisi: Saçlarının sönük göründüğü, ferah hissetmediğin anlarda L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuansaç diplerine sıkarak duştan daha yeni çıkmış gibi taze bir görünüm elde edebilir, saçlarına çabucak hacim kazandırabilirsin.

Katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi

Katlı ve dağınık bir saç modeliyle her zamanki halinden farklı bir görünüm elde edebilirsin. Katlı kesimde, uzun perçemli bir saç modeli yanaklarının çok fazla dikkat çekmesini engeller. Ayrıca katlı saç kesimi örgüden topuza, dalgalıdan düze her saç stiline de rahatça uyarlanabilir.

Bob kesim

bob kesim

Bob kesim saç modelleri artık neredeyse evrensel bir trend haline geldi! Özellikle dalgalı stildeki bob model saçlar yuvarlak yüz hatlarının daha uzun ve ince görünmesini sağladığı için tercih edebileceğin modellerden.

Uzun ve yan ayrımlı model

Uzun ve yan ayrımlı model

Bir illüzyon yaratmaya ne dersin? Yuvarlak yüz şeklini daha uzunmuş ve inceymiş gibi gösteren, uzun ve uçları dalgalı saçlarla çok hoş bir görünüm sergileyebilirsin. Hem de sınırsız şekillendirme seçeneği ile! Yuvarlak yüze açık saç modelleri arayanlar için yandan ayrılmış saçlar harika bir model olacak. 

Yuvarlak yüz kısa saç kesimi

Yuvarlak yüz kısa saç kesimi

Yuvarlak yüz için kısa saç kesimi arıyorsan klasik, yumuşak geçişlere sahip olan kulak üzeri kısa saç modelini deneyebilirsin. Bu saç modeli, dikkatleri saçlarının üst kısmına vereceği için yüzün daha uzun görünecek. Saçlarını dalgalı olarak kullanmak istersen L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Saç Köpüğü ile şekillendirebilirsin. Bu saç şekillendirici köpükle saçların çok doğal ve belirgin dalgalara kavuşur. Sana da  bu görünümün tadını çıkartmak kalır.

Yuvarlak yüz uzun saç kesimi

Yuvarlak yüz uzun saç kesimi

Yuvarlak yüz hattına uzun saçlar da çok yakışıyor! Uzun saçlarını örgü veya dalgalı saç modeli ile şekillendirmeni tavsiye ederiz. Pratik bir yan örgü, tüm dikkati yuvarlak yüz hatlarından alarak direkt olarak saçlarına çeker. Bu sayede de yüzün ve özellikle yanakların daha ince görünür.

Uzun dalgalı saçlar

Uzun dalgalı saçlar

Yuvarlak yüz hatlarına ve dalgalı saçlara sahipsen çok şanslısın! Çünkü dalgalı saçların yüz hattının daha doğal ve köşeli görünmesine yardımcı olur. Dalgalı saçlarının kendi buklelerini öne çıkarmalı ve saç köpüğünden yardım almalısın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!