Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!

Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Afro saç modelleri her yerde karşımıza çıkıyor. Afro örgüler, afro dalgalar ve afro kısa saçlar... Bugün bu orjinal saç modellerini yakın markajımıza alıyoruz! Afro saç yapımı bizim de denediğimiz bir saç modeli. Deneyimlerimizi, kullandığımız saç ürünlerini ve afro saç yaparken dikkat etmen gereken bütün ipuçlarını şimdi seninle paylaşıyoruz. Afro saç videoları izledikten sonra sen de bizim gibi bu Afro dalgası saç modeline hayranlık duyuyorsan hemen ayna karşısına geç ve aşağıdaki adımları takip et! :)

Afro saç nedir?

afro saç nedir

Afro saç stili, Afrikalı kadınların saçlarından ilham alan kıvırcık saç modeli. 1950'li yıllarda Afrikalı Jazz müzisyenlerinin başlattığı bu saç modası günümüze kadar popülerliğini arttırarak geldi. Artık sadece Afrika'da değil, dünyanın her yerinde Afro saç modelleri yapılıyor.

Kıvırcık saçların yükselişiyle birlikte Afro saçlar daha da dikkatimizi çekmeye başladı. Dipten itibaren kıvırcık olan bu saç modeli farklı farklı yorumlanabiliyor. Afro topuz, afro dalgası ve afro örgüler gibi kavramları duymaya alışsan iyi olur!

Afro saç kimler için uygundur?

Afro saç kimler için uygundur?

Afro saçlar aslında her saç tipine uygun. Saç uzunluğuna bağlı olmadan, afro saçları her saç boyuna yapabilirsin. Afro saç stili, kısa saçlarda dahi harika görünüyor. 

Eğer doğal kıvırcık saçların varsa çok şanslısın! Senin için afro saç modeli yapmak çok kolay olacak. Düz saçlılar da en iyi saç spreyi ve saç maşası yardımıyla afro saç modelini evde yapabilir. 

Editörün önerisi: Afro saç modeli özellikle altın yansımaları olan saçlarda harika görünüyor. Eğer kıvırcık saç modeli kullanmayı seviyorsan içinde altın ışıltılar olan saç renklerine yönelmelisin. L'Oréal Paris Excellence Cream 6.32 Altın Açık Kahve Afro saç modeline en çok yakışan saç renklerinden biri. Yoğun ve zengin bir saç rengi elde etmek için Excellence Cream saç boyasını tercih etmelisin. 

Afro saç nasıl yapılır?

afro saç
  1. Düz veya dalgalı saçlara sahipsen ince uçlu saç maşasına ihtiyacın olacak.
  2. Saçlarını ince tutamlara ayır ve sıkı bir şekilde ince saç maşasına sar. Su dalgası yapar gibi değil, dipten uca doğru saçlarını sarmalısın. Çünkü Afro saç modelinde kıvırcık görünüm saçlarından dibinden başlıyor.
  3. İnce saç tutamlarının tamamını maşa ile kıvırdıktan sonra saçlarını sabitlemek için saç spreyi kullanmalısın.
  4. Kıvırcık saçlarının gün boyu sabit kalması ve buklelerinin aşağı düşmemesi için Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi kullanmalısın. Elnett saç spreyi, buklelerinin gün boyu sabit kalmasını sağlarken saçlarını kurutmaz ve sertleştirmez. Saç spreyi sıktıktan sonra olan kaskatı görüntü Elnett spreylerde olmuyor, bizden söylemesi!

Afro saçın bakımı nasıl olmalıdır?

Afro saçın bakımı nasıl olmalıdır?

Kıvırcık saç bakımında saçlarını nemlendirmek çok önemli! Kuru kıvırcık saçlar elektriklenir ve şekil almaz. Kıvırcık saçlarını yaz kış sıcak sudan uzak tutmalı ve saçlarını havluyla çiteleyerek kurutmamalısın. Duş aldıktan sonra saçlarını pamuklu bir T-shirte sar ve doğal olarak kurumasını bekle. 

Editör önerisi: Bu yepyeni görünümüne bir de yeni bir renk vermek istiyorsan, sezon trendlerinden koyu küllü sarı rengini deneyebilirsin. Sarı ve kıvırcık saçların uyumuna bayılıyoruz. L'Oréal Paris Excellence Creme 8.1 Koyu Sarı Küllü rengi, Afro saç stilinde çok havalı görünecek. Boyalı saçına bakım yapmak için Excellence Creme kutusunun içinden çıkan şampuan ve saç bakım kremini kullanmalısın. Böylece yeni saç rengin daha uzun süre canlı ve parlak görünür. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?