Saç kreminin 8 şaşırtıcı kullanım alanı!

Saç kreminin 8 şaşırtıcı kullanım alanı!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saç kremini genelde şampuan sonrasında saçlarımızın yumuşaması için kullanıyoruz. Ama aslında başka kullanım alanları da var. Saç kreminin bu kullanım alanlarını görünce çok şaşıracağına eminiz!

1.Yüzüklerini kolayca çıkartmak için:

Sabah evden çıkarken yüzük taktığında akşam çıkartmak için zorlanıyor olabilirsin çünkü gün boyunca ellerimiz şişebiliyor. Ama yüzüğünü kolayca çıkartabilirsin. Saç kreminden bir miktar alıp yüzüğünün etrafına uygula. İşte yüzüğün çabucak çıktı!

2.Botlarını korumak için:

Kışlık botlarının yağmurdan, kardan zarar görmemesi için botlarını saç kremi ile temizlemeyi deneyebilirsin. 

3.Makyaj fırçalarını temizleyebilmek için:

Makyaj fırçalarını temizledikten sonra sert olmasından şikâyetçi misin? Saç kremin sana yardımcı olabilir! Makyaj fırçalarının üzerine saç kremini uygulayıp suyla durula. Makyaj fırçaların tertemiz ve yumuşacık olacak :)

4.Saçın düz görünmesini sağlamak için:

Kullanmadığın, temiz bir sprey şişesine saç kremi ve bir miktar su koyup karıştır. Bu karışımı kabarıp elektriklendiği zaman kuru saçlarına uygulayabilirsin. Saçların anında yatışır, daha düz görünür.

Editörden öneri: Saçlarının kabarmadan şekil almasını sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i de kullanabilirsin.

5.Saçlarını yıpranmaktan korumak için:

Saçlarının yazın klordan ve deniz tuzundan zarar görmesini, yıpranmasını önlemek için denize ya da havuza girmeden önce saçlarının uç ve boylarına saç kremi uygulamayı deneyebilirsin. Böylece deniz tuzu ve klor saç tellerine işlememiş olur ve saçların zarar görmez. 

Editörden öneri: Bizim önerimiz saçlarına hindistan cevizi içeriği ile bizim de çok sevdiğimiz Kiehl's Amino Acid Saç Kremi uygulaman olur.

6.Nemlendirmek için:

Köpük banyosu yaptıktan sonra tenimizde kuruluk hissedebiliyoruz. Bu nedenle, köpük banyosu sırasında vücudunun kurumaması için banyo suyuna bir miktar saç kremi katabilirsin.

7.Tırnak etlerini yumuşatmak için:

Manikür yapmadan önce tırnak etlerinin yumuşaması için ılık bir suyun içerisine bir miktar saç kremini uygulayıp ellerini bir süre bu suyun içerisinde beklet. Tırnak etlerin yumuşacık olacağı için manikür yapabilmen çok kolay olacak!

8.Saçlarının kolay taranmasını sağlamak için:

Saçlarını kolay taramak ve düğümleri açabilmek için saçlarının dolanan yerlerine çok az miktarda saç kremini uygulayabilirsin. Saç tellerin yumuşayacağı için düğümler çabucak açılacaktır.  

Editörden öneri: Saçlarının aynı zamanda onarılmasını da sağlamak için L'Oréal Professionnel  Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Saç Kremi'ni uygulayabilirsin.


Photo credit: stock.adobe.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?