​Kalın saçlıların en sık yaptığı hataları belirledik

​Kalın saçlıların en sık yaptığı hataları belirledik

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Kalın telli saçlara sahip olmanın hem avantajı hem de dezavantajı vardır. Saçlarını duştan çıktığın gibi kullanamazsın, sürekli şekillendirmen gerekir. Ama bunun yanı sıra, özel günlerde veya davetlerde hacimli saçların ile herkesin başını döndürürsün. Kalın saçlılara güzel haberlerimiz var! Saçlarının dezavantajlarını sıfırlayıp, kalın telli saçlarının keyfini çıkarmaya ne dersin? Aşağıdaki hataları yapmaya son ver ve hacimli saçların ile göz kamaştır.

Saçlarının içinden kestirme

Kalın saçlıların en sık yaptığı hataların başında, saçlarının içlerinden kestirmek geliyor. Daha ince ve kabarık olmayan saçlara sahip olmak için içlerinden kesilen saçlar, ileriki günlerde uzayıp senin başına dert olabilir. İçlerinden kısa kestirdiğin saçların uzadıkça, şekilsiz ve fazla kabarık görünebilir. Kuaförüne sana yakışacak en iyi saç kesimi için mutlaka danışmalısın.

Saçlarını çok kısa kestirme

Bazı kadınlara çok yakışan kısacık saç modelleri maalesef kalın telli saçlılar için uygun değildir. Kalın telli saçlarını kısa iken şekillendirmek daha zor olacağı için, kısa saçlar yerine bob modelini tercih edebilirsin. Geçtiğimiz yılların en popüler modellerinin başında gelen bob modeli, kalın telli kadınlara çok yakışacaktır.

Brezilya fönü

Kalıcı düzleştirme (Brezilya fönü) saçlarını düzleştirip kabarık görünmesine sebep olabilir. Isı ile saçlarına fön çektirmek saçlarının daha ince ve dümdüz gösterecektir. Tabii saçlarına fön çektirmeden önce ısı koruyucu spreyini uygulamalısın.

Doğru ürün kullan

Kalın saçlara sahip kadınlar, saç tiplerine uygun ürünler kullanmalılardır. İnce veya normal telli saçlılar için üretilen şampuanlar saçlarına extra hacim vereceğinden pek kullanışlı olmayacaktır. Kalın telli saçlar için üretilen şampuanlar senin için oldukça uygundur. Saçını kabartmadan istediğin akışkanlığı ve parlaklığı sağlayan bu ürünler, kısa sürede vazgeçilmezin olacaktır. Her yıkamada saç kremi kullanarak saçlarının daha yumuşak görünmesini sağlayabilirsin. Haftada bir saç maskesi ve durulanmayan saç kremi kullanmayı da unutmamalısın.

Katlı kesimden korkma

Kalın telli saçlara sahip kadınlar genellikle dümdüz ve katsız modelleri tercih ediyorlar. Kuaförüne danışarak sana en uygun katlı modele karar verebilirsiniz. Doğru katlı modeller saçlarını daha kolay şekillendirmene yardımcı olacaktır. Duştan çıktıktan sonra kalın telli saçlara özel saç şekillendirici krem ile saçlarını şekillendirerek sokağa kolaylıkla çıkabilirsin. Editör notu: Kalın telli saçlara sahip olanlar saç rengini açtırmak konusunda her zaman çekingen olmuşlardır. Ancak doğru uygulamayla sen de platin sarı saç rengine ulaşabilirsin. Nasıl yapabileceğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?