İş görüşmesinde hangi saç modelini tercih etmeli?


İş görüşmeleri zaten yeterince stresli, böyle bir günde bir de saçlarımızla alakalı bir sorun yaşamak istemeyiz. Ciddi ama sıkıcı olmayan, şık ama abartısız bir model seçmek en doğrusu olur. Peki, bu model ne olabilir? Mesela kendine güvenmeni sağlayabilecek bir topuz olabilir. Ama bu topuza örgü ekleyerek biraz daha hareket katabiliriz.

rnrn

Bu tarz bir saç modeli seni hem profesyonel gösterir, hem de saçlarının gereksiz bir şekilde yüzünün önüne gelmesini önler. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi gergin ve sıkı bir model veya hafif gevşek bir model tercih edebilirsin. Seçim tamamen senin!

rnrn

Saçlarınla kendine güven

rnrn

İlk Adım

rnrn

Nemli saçlarına birkaç damla bakım yağı uygulayıp, yuvarlak fön fırçasıyla kurutmaya başla. Bu, saçlarının görüşme için tamamen yumuşak olmasını sağlayıp, elektriklenmeyi önler.

rnrn

İkinci Adım

rnrn

Saçların kuruyunca, en çok hangi tarafta rahat ediyorsan o tarafa doğru saçlarını ayır.

rnrn

Üçüncü Adım

rnrn

Saç fırçan yardımıyla, arkada düşük bir atkuyruğu oluştur.

rnrn

Dördüncü Adım

rnrn

Atkuyruğunu saç uçlarına kadar ör ve şeffaf bir lastik tokayla sabitle.

rnrn

Beşinci Adım

rnrn

Bu noktada birçok tel tokaya ihtiyacın olacak. Örgüyü atkuyruğunun etrafına sararak topuz şekli oluştur ve ensende tel tokalarla sabitle.

rnrn

Altıncı Adım

rnrn

Uzun süre boyunca bozulmaması için sabitleyici saç spreyi sıkıp görünümünü tamamlayabilirsin.

rnrn

Ne düşünüyorsun? Sence bu saç modeli hayallerindeki işi almana yardımcı olabilecek mi? Şimdi sadece kendine güven ve gülümse. İyi şanslar!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?