Kış aylarında saç şekillendirmeyi kolaylaştıracak 6 ipucu

Kış aylarında saç şekillendirmeyi kolaylaştıracak 6 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Soğuk havalar da geldiğine göre artık kış tamamen geldi diyebiliriz! Kat kat giyinip, uçuşan, kabaran saçlarımızla başa çıkma vakti de geldi! Saçlarımız her mevsim farklı bir bakıma ihtiyaç duyduğu gibi farklı şekillendirmeye de ihtiyaç duyar. Kışın saç bakımımızda nasıl saçlarımızı nemlendirici ürünler kullanıyorsak, saçlarımızı şekillendirirken de uygun ürünleri kullanmamız gerekir.

Kış aylarında rüzgârdan dolayı uçuşan, soğuktan dolayı kuruyan, yağmurdan, kardan hatta giydiğimiz yün kazaklardan dolayı kabaran saçlarımızı şekillendirmemiz çok kolay olmuyor… Ancak birazdan açıklayacağımız önerilerimizle kışın da saçlarını çok kolayca şekillendirebileceksin :)

1.Düz görünümü korumak için:

Saçlarını düzleştirmeyi çok mu seviyorsun? Ama ne yazık ki kış aylarında bu görünümü korumak hiç kolay değil! Yağmur kar olmasa bile kışın boğazlı kazaklar, atkılar, kocaman kabanlar saçlarımızın bozulmasına neden olabiliyor ve o dümdüz görünümü kaybediyoruz. Bu nedenle saçlarının düz görünümünün uzun ömürlü olmasını sağlamak için mutlaka şekillendirici bir üründen yardım almalısın.

Saçı neme karşı koruyan ve pürüzsüz düz görünmesine destek olan bir ürün kullanman en doğrusu olur. Düşünsene; saçlarını bir düzleştiriyorsun, saçların gün boyunca kabarmıyor, pürüzsüz kalıyor! Harika değil mi? Peki bu ürün hangisi? Elseve Dream Long ailesinin yeni üyesi Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum! Saçlarının her mevsim, düzleştikten sonra pürüzsüz, mükemmel düzlükte görünmesini istiyorsan ihtiyacın olan bakım ürününü buldun diyebiliriz. :)

dream long

Bu bakım serumu hem saçlarını 230 derece ısıya kadar koruyor, hem Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında 4 cm'e kadar daha uzun görünen saçlara ulaşmamıza yardımcı oluyor hem de saçların elektriklenmesini önlüyor. Saçların ıslakken de kuruyken de kullanabiliyorsun. Ayrıca yağlı his bırakmadığı için saçı ağırlaştırmıyor. Tüm bu özellikleriyle bizim şimdiden favorimiz oldu diyebiliriz. :)

2.Kabarmayı önlemek için:

Saçlardaki kabarma sorunu kışın herhalde en üst düzeye çıkıyor! Kabarmayı önlemek için yapman gereken ise çok basit: saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i uygula ve şekillendirmeye başla. İşte bu kadar! Bu durulanmayan bakım kremi saçlarda ağırlaştırma yapmadan saçı besliyor, kabarmadan, harika şekil almasını sağlıyor. Kış boyunca en büyük yardımcılarımızdan olacağı kesin!

Kışın dışarıda saçlarımız sert rüzgarlardan dolayı kabarıyor, karmakarışık olabiliyor! Buna engel olmak ve saçlarını düzeltmek için çantanda minik bir tarak taşımanı öneririz. Özellikle geniş dişli, tahra tarakları kullanırsan saçlarındaki elektriklenmeyi ve kabarmayı önlemiş olursun. 

Editör önerisi: Aslında saçlarının kabarmasını bir nedeni de saçlarını yanlış şekilde kurutman olabilir. Saç kurutma makinesini kullanırken, makineyi düz ya da alttan tutarak değil, üstten aşağıya doğru hava verecek şekilde tutarsan saçların kabarmadan kurur.

3.Saçlarının gün boyunca sabit kalması için:

Saçlarını uzun uzun şekillendirdikten sonra isteğin tüm gün boyunca yeni şekillendirmiş gibi görünmesi değil mi? İşte bunu saçlarında neme karşı kalkan oluşturacak, sabitleyici saç spreyleri ile sağlayabilirsin. Mesela L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Spreyi'nden yardım alarak, saçlarının gün boyunca kuaförden çıkmış gibi sabit kalması için kuaför etkisini eve taşıyabilirsin! Saç modelini oluşturduktan sonra bu spreyi komple tüm saçına uygulayarak saçlarının bozulmadan, gün boyu aynı şekilde kalmasını sağlayabilirsin.

4.Banyo sonrasında kolay tarama için:

Banyodan çıktın, saçlarını kuruttun ve saçların şu an taranmayacak kıvamda! Özellikle uzun saçlara sahip olanların yaşadığı bu durumun çözümü aslında çok kolay! Saçlarını kolayca tarayabilmek, yumuşacık olmasını sağlamak için nemli saçlarının uç ve boylarına Elseve Dream Long Bye Bye Makas Bakım Kremi uygulamanı ardından saçlarını taramanı öneririz. Bizim favorimiz olan bu kremle saçların beslenip yumuşacık olacağı için kolayca taranacaktır. Aynı zamanda saç uçlarında beliren kırıkları onardığı ve kırık oluşumuna da engel olduğu için kırık sorununundan kurtulmuş olacaksın. Harika değil mi? :)

5.Doğal görünüm elde etmek için:

Aslında kışın en iyisi doğal saç modellerine yönelmek! Saçının doğal buklelerini, doğal güzelliğini ortaya çıkartacak saç modelleriyle çok daha havalı görünebilirsin. Özellikle saçların dalgalı veya kıvırcıksa işin daha da kolay! Saçlarına banyodan sonra Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem uygula. Ardından saçlarının kendiliğinden kurumasını sağla. İşte bu kadar; belirgin buklelerine eminiz ki bayılacaksın. :)

6.Saçlarını güçlendirmek için:

Aslında saçların kış boyunca yoğun şekilde beslenir ve güçlenirse çok daha kolay şekil alır. Saçlarını beslemek, güçlendirmek için Biotin gibi içeriklerden yardım almanı tavsiye ederiz. Saçlarını şekillendirmeden önce bizim de favorilerimizden olan, Elseve Komple Direnç Dökülme Karşıtı Güçlendirici Bakım Kremi'ni kış boyunca kullanabilirsin. Bu bakım kremi ile her zaman hayalini kurduğun güçlü görünen, sağlıklı saçlara sen de sahip olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?