Ev topuzunun ne kadar cool olduğunun kanıtı 10 görünüm!

Ev topuzunun ne kadar cool olduğunun kanıtı 10 görünüm!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ev topuzu deyip geçmemek lazım. Salaş ev topuzları bazen dakikalarca uğraşıp yaptığımız topuzlardan çok daha güzel görünüyor! Sen de bizim gibi ev topuzunu sevenlerdensen kulübe hoş geldin! :)

Daha göz alıcı ev topuzları yapmak istiyorsan doğru yerdesin. Küçük ipuçlarıyla ev topuzunu nasıl kullanabileceğine dair önerilerle dolu yazımızı okumak için seni yazımızın devamına alalım! 

Salaş görünüm

Ev topuzunun bu kadar havalı görünmesinin sebeplerinden biri de bohem olması. Son dönem saç modasında da artık yapılı ve abartılı görünen saç topuzları yerine ev topuzlarına benzeyen saç stilleri ön plana çıkıyor. Belki de bu yüzden salaş ev topuzunu çok seviyoruz! Aynaya bakmadan bile yapabildiğimiz ev topuzuyla havalı görünümler elde edebiliyoruz!

Çok cool

cool topuz

Ev topuzunun bu kadar cool olmasının altındaki mesaj şu: Saçlarımın nasıl göründüğünü umursamıyorum çünkü saçlarımın her hali güzel! Kendine ve saçlarına güvenen kızların birleştiği ev topuzu konusunda senin tarafın neresi? :)

Yapması oldukça pratik

en topuzu nasıl yapılır

Ev topuzu saç modelini bu kadar çok sevmemizin nedenlerinden biri (belki de ilki) çok kolay olması. Saçını rastgele döndür ve saç lastiğini tak. İşte bu kadar. Ev topuzunu elde ettikten sonra saçlarını mutlaka saç spreyiyle sabitlemelisin. L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi sayesinde saç topuzun gün boyu kalıcı görünecek.

Çok havalı görünüyor

ev topuzu

Çok havalı aynı zamanda da pratik bir saç modeli istiyorum diyorsan, ev topuzu tam sana göre! Ev topuzunu saç aksesuarlarıyla tamamlayarak daha eğlenceli bir hale getirebilirsin!

Ensede dağınık topuz

ensede topuz

Evde topuzun bir çok versiyonu bulunuyor. Bunlar arasında en sevdiğimiz hali ensede topuz modeli. Özellikle saçların kısaysa, tepede topuz yapmak senin için zor olabilir. Saçlarını ensede minik bir topuz yaparak çok daha havalı görünebilirsin. 

Ensede topuzunu yaparken önce saçlarına ensende burgu şekli ver. Daha sonra topuz şeklini verip tel tokayla sabitle. Eğer daha hacimli bir topuz modeli yapmak istersen saçlarını topuz yapmadan önce L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Spreyi ile dolgunlaştır daha sonra topuz yap.

Örgülü ev topuzu

örgülü topuz

Evde görüntülü görüşme, Face Time yaptığın günlerde klasik ev topuzunun örgülü stilini elde ederek daha şık görünebilirsin. Bu saç modeliyle bütün ilgiyi saçlarında toplayabilirsin. Bu saç modeli için önce saçlarını ör, daha sonra saçlarını döndürerek topuz yap. İşte bu kadar! :)

Cool topuza nasıl dönüştürebilirsin?

akşam topuzu

Ev topuzunu cool bir topuza dönüştürebileceğini biliyor muydun? Bu son derece havalı saç modeli için öncelikle saçlarını dalgalandır. Daha sonra saçlarını ensede topuz yap ve saç topuzunun içinden aldığın bir tutamla saç lastiğini kapla. Son olarak saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkararak saçlarına doğal bir görünüm ver.

Editör önerisi: Saçlarını dalgalandırmak için maşadan yardım alacaksan, maşa öncesi saçlarını ısıya karşı koruma altına almak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Saçı 230 derece ısıya kadar koruyan bu kremi, saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin.

Yarım topuz

yarım ev topuzu

Uzun saçların en sık yaptığı ev topuzu modellerinden biri de yarım topuz! Saçlarını topuz yapmaya üşenenler genellikle saçlarının yarısını topuz yapıp geri kalanını açık bırakıyor. Pinterest, Instagram gibi uygulamalarda bu saç modeli sık sık karşımıza çıkıyor. Bu demek oluyor ki yarım ev topuzuyla sen de selfie'ler paylaşıp like'ları toplayabilirsin! :)

Ev topuzu en güzeli!

ev topuzu

Her ne olursa olsun bütün topuz modelleri arasında bizi favorimiz ev topuzu. Eminiz ki bu yıl ev topuzu saç modelini bol bol göreceğiz.

Ev topuzunda her zaman salaşlığı yakalamak için ipuçları:

Evde topuz yaptığında elde ettiğin salaşlığı her seferinde yakalamak için krepe tekniğinden yardım alabilirsin. Saçlarını toplamadan önce saç diplerine doğru krepe yapıp hacim spreyi uygulayabilirsin. Bu şekilde saçların hem salaş, hem de daha hacimli görünür.

Eğer topuzunun biraz daha dokulu bir görünüm kazanmasını istiyorsan saçlarını toplamadan önce geniş uçlu bir maşayla iri dalgalar oluşturmanı öneririz. Topuzundan çıkan iri bukleler, hatta saçının ön kısmında serbest kalan bukleler çok daha salaş ve bohem bir görünüm kazandıracaktır.

Editör önerisi: Maşayla saçlarını şekillendireceğin zaman saçlarını ısıdan koruyan bir ürün kullanmayı sakın unutma. Saçlarını 230 dereceye kadar ısıya karşı koruyan Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i, saçlarının uç ve boylarına uygulayarak saçlarına koruma altına alabilirsin.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, şekillendirici köpükler de topuz saç modelinin salaş görünmesine destek olur. Saçlarını toplamadan önce şekillendirici köpük uygulayıp salaş bir görünüm yakalayabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?