Evde saç küpesi nasıl yapılır?

Evde saç küpesi nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hollywood yıldızlarının başlattığı saç küpesi akımı, sokak modasına taşındı. Farklı olmayı seviyor, yeni şeyler denemekten keyif alıyorsan en farklı trendlerden olan, saç piercingi ve saç yüzüğü de denilen saç küpesi trendi tam sana göre!

Toplantılardan etkinliklere, festivallerden düğünlere... Kısacası her gününe ve stiline uyum sağlayacak farklı saç küpelerini evinde hazırlayabilir, tüm bakışları saçlarında toplayabilirsin.

"Ama ben bu küpeleri hiçbir yerde bulamıyorum." diyorsan, şimdi harekete geçmenin tam zamanı! Zevkine göre evinde tasarlayacağın saç küpelerin için yapman gereken ilk şey "takı pensesi" almak. İnternette ya da boncuk satan yerlerde kolayca bulabileceğin takı pensen ile, saç küpenin ana formunu oluşturacaksın. Altın, gümüş ya da renkli teller, hazır halka, üçgen vb. ucu kapalı ve saç tutamlarının içerisinden geçebileceği formlar saç küpesi yapmak için ideal. 

İstersen tamamen tel ile hayal ettiğin şekilde bir küpe oluşturabilir, istersen telden ana formu yapıp ucuna sevdiğin küpe uçları yerleştirebilirsin. Bizce, kendi yaratıcılığının eseri saç küpelerini yapmak kadar kolay ve eğlencelisi de yok. Üstelik, çok kısa bir sürede kendi ellerin ile tasarlayacağın küpelerini sevdiklerine hediye de edebilirsin. 

Hazır yaz tüm güzel enerjisiyle gelmişken, her tatilde sahillerden topladığımız deniz kabuklarını neden saçlarımızda taşımayalım? :)          

"Bu kadar çaba benim için fazla! Saç küpemi yapmak için uğraşmak istemiyorum." diyorsan, bir güzel haberimiz daha var. Eklem yüzüklerini saç küpesi olarak kullanmaya başlayabilirsin.

Saç küpelerin hazır! Gelelim, saç küpelerini kullanabileceğin saç modellerine... Saç küpelerini saçında kolayca taşıyabilmen için örgü modellerini düşünebilirsin. Tüm saçını ince ince örüp küpelerinle stilini tamamlamak, hacimli örgünü dağınık bir şekilde küpelerinle süslemek, açık bıraktığın saçının bir kısmını örüp bu kısımda küpelerini kullanmak, toplu ya da topuz saç tercih ettiğinde yine bir kısmında doğal örgüler bırakıp küpelerinle saç stiline renk katmak gibi...

Saç küpelerinle hayalindeki görünüme kavuşmak için çabasız bir önerimiz var: Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem. Durulanmadığı ve saçı yumuşacık yaptığı için favorimiz. Örgülerin için saçını tutamlara ayırdığında her tutama yarım fındık büyüklüğünde uygulayabilirsin. Böylece örgülerin birbirine karışmaz.

Peki, biraz çılgınlığa ne dersin?

Ruhunun renklerini saçınla yansıtmaya hazırsan, sen de Vlogger Beliz Şen gibi  L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup kalıcı olmayan sprey boya ile saçına hissettiğin renklerle makyajını yap. Bizce çok eğleneceksin ve saç makyajı, saç küpelerin ile bütünleştirdiğin stillerinin vazgeçilmezi olacak.

Photo credit: Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?