En Popüler Gelin Saç Modelleri


Tüm gelinler buraya! 2023'ün en popüler gelin saçı stillerini senin için araştırdık. Sen de yıllardır hayalini kurduğun bu özel günde kusursuz görünmek istiyorsan, gelin saçı modellerini iyice araştırıp sana en uygun olan gelin başı saç modelini seçmelisin. 

Gelin saç modelleri seçiminde sadece trendlere değil, düğün mekanına ve gelinliğine uygun saç modellerini seçmeni öneriyoruz. Gelin topuzu, örgülü gelin saçı veya atkuyruğu gelin saç modelleri arasında sıkışıp kaldıysan sana en uygun düğün saç modellerini birlikte seçmeye başlayalım. 

En popüler gelin saçı modelleri

Bu sene en çok tercih edilecek, en trend gelin saçı modellerini bir araya getirdik! :)

1. Doğal gelin saçı modeli

1. Doğal gelin saçı modeli

Gelin saç trendlerinde doğallık ön plana çıkıyor. Gelin saçı modelleri 2023 için baktığımızda doğal, dağınık ve salaş abiye modellerini görebiliriz. Sen de düğün gününde dalgalı saç modelin ve zarif saç aksesuarınla harika görünebilirsin. Özellikle saçlarında ombre, balyaj veya röfle gibi renklendirme tekniği varsa, açık gelin saçı modelleri senin için doğru bir tercih olacaktır. 

Editör önerisi: Düğün günü saçlarının ışıl ışıl görünmesi ve kolay şekil alması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Bu yağ içeren, durulanmayan bakım kremiyle saçların düğün gününde göz alıcı görünecek! :)

2. Salaş gelin saçı modeli

2. Salaş gelin saçı modeli

Salaş gelin başı modelleri oldukça dikkat çekiyor. Gelin adayları sıkı topuz modelleri yerine artık daha doğal görünen saç modellerine öncelik veriyor. Sen de doğal ve dağınık duran gelinlik saç modelleri sayesinde saçlarını daha hacimli ve gür gösterebilirsin. 

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

3. Gelin saç aksesuarlı topuz

Taçlı gelin saçı modellerine göz atmalısın. Taşlı veya çiçekli saç aksesuarları sayesinde düğün gününde bütün misafirlerin bakışlarını saçlarında toplayabilirsin.

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modeli

4. Örgülü akseuarlı gelin saçı modeli

Örgülü ve aksesuarlı saç modası gelinlik saç modeline de sıçradı. Sen de bizim gibi örgüsüz yaşayamıyorsan, gelin başı stilinde farklı örgülerden ilham alabilirsin. Kılçık saç örgüsü, düğününde sana modern bir dokunuş katacaktır. Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmeni öneririz. Böylece sana en uygun örgüyü ortada keşfedeceksin. 

5. Örgülü topuz gelin saçı modeli

5. Örgülü topuz gelin saçı modeli

Kır düğünü yapmayı planlıyorsan mutlaka örgülü gelin saç modeline bir şans vermelisin.

Editör önerisi: Eğer saçlarını örgü yapmayı düşünüyorsan, saçlarının elektriklenmeden, kabarmadan gün boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile örgülü topuzunu sabitleyebilirsin. Bu sprey saçlarını ağırlaştırmadan sabit kalmasını sağlıyor ve gün boyu saç modelinin bozulmamasına destek oluyor. Tam da telaşlı gelinlere göre! :)

6. Ensede topuz gelin saçı modeli

6. Ensede topuz gelin saçı modeli

Zarif saç modellerinden uzaklaşmak istemiyorsan ensede topuz modelini düşünebilirsin. Gelin topuzu modelleri genellikle klasik ve elegan dokunuşlardan oluşuyor. Saç rengine kontrast saç aksesuarı seçerek harika görünebilirsin. 

7. Düğümlü topuz gelin saçı modeli

7. Düğümlü topuz gelin saçı modeli

Düğün gününde saç renginin canlı ve parlak görünmesini istiyorsan düğününden önce mutlaka saç maskesi yapmalısın. Saç rengini koruyan ve daha parlak görünmesine yardımcı olan saç maskeleri sayesinde saçların düğününün yıldızı olacaktır.

8. Klasik ve modern gelin saçı modeli

8. Klasik ve modern gelin saçı modeli

Otel düğünü yapmayı planlıyorsan klasik ve modern stilin birleştiği düğün saç modellerine bakmalısın. Atkuyruğu modelleri otel düğünü yapacak olanlar için harika bir seçim olacaktır. Saçlarının daha doğal ve genç görünmesini istiyorsan atkuyruğunun içinden ince saç tutamları çıkarmanı öneriyoruz. 

9. Kusursuz dalgalı gelin saçı modeli

9. Kusursuz dalgalı gelin saçı modeli

Düğünün boyunca saç spreyini yanında taşıyarak olası bir saç kazasını önleyebilirsin, bizden söylemesi.

10. Bombeli atkuyruğu gelin saçı modeli

10. Bombeli atkuyruğu gelin saçı modeli

Gelin saçında zarif saç modellerinden vazgeçemiyorsan atkuyruğu stilini düşünmelisin. Günlük hayatında severek kullandığın atkuyruğu modelini düğün saçına dönüştürmek için dalgalı atkuyruğu saç modellerini inceleyebilirsin. Sade düğünlerde veya nikah törenlerinde atkuyruğu modelleri göz alıcı görünüyor.

11. Örgülü atkuyruğu gelin saçı modeli

11. Örgülü atkuyruğu gelin saçı modeli

Atkuyruğu gelin saçı modeli en çok sırtı açık gelinliklere yakışıyor. Böylece hem sırt dekolten hem de hacimli atkuyruğun kusursuz görünecek. Gece boyu saçlarının bozulmaması için atkuyruğuna saç spreyi sıkmayı unutmamalısın. 

Editörün önerisi: Atkuyruğu saç modelinde önden kalın tutamlar bırakarak saç stilini hareketlendirmelisin.

12. Çiçekli gelin saçı modeli

12. Çiçekli gelin saçı modeli

Kır düğünü veya kumsal düğünü yapacak olanlar çiçekli saç modellerine mutlaka göz atmalılar. Düğünün konsepti ne olursa olsun çiçekli gelin saçı gelinlere masum ve doğal bir hava katıyor. Özellikle yaz veya bahar düğünlerinde saçlarına yerleştireceğin beyaz çiçekler düğününe daha zarif bir hava katacak.

13. Çiçekli gelin topuzu modeli

13. Çiçekli gelin topuzu modeli

Plaj düğünü düşünüyorsan saçlarına renkli çiçekler takabilirsin. Böylece yaz mevsiminin renkliliğini saçlarına yansıtabilirsin. Çiçekli saç modellerinde dilersen iri çiçeklerle konukların dikkatini saçlarında toplayabilir veya küçük çiçeklerle masum bir hava yakalayabilirsin. Duvağının etrafına takacağın papatyalar düğününe eğlenceli bir görünüm katacak. 

14. Açık gelin saçı modeli

14. Açık gelin saçı modeli

Düğün gününde saçlarının hacmini ortaya çıkarmak ve uzun saçlarınla herkesi büyülemek istiyorsan açık veya yarı toplu saç modellerini tercih etmelisin. Uzun saçlılara çok yakışan bu saç modeli her düğün konseptine gidiyor. Saçlarının aralarına takacağın ince saç aksesuarı uzun saçlarının arasında sade bir dokunuş olacak.

15. Pratik gelin topuzu modeli

15. Pratik gelin topuzu modeli

Düğün gününde uzun saçlarını farklı saç modellerinde kullanmak istersen günün ilk yarısında saçlarını açabilir, geri kalanında da pratik topuz modellerini düşünebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde uzun saçlarla dans etmek zor olacağı için saçlarını topuz yapacak bir arkadaşını veya kuaförünü yanından ayırmamalısın. 

16. Burgulu gelin saçı modeli

16. Burgulu gelin saçı modeli

Burgulu saç modeli en çok orta ve uzun boydaki saçlara yakışıyor. Dalgalı saçlarını düğünde kontrol altına almak için burgulu saç modelini kullanarak 'derli toplu' görünmesini sağlamalısın.

17. Plaj dalgası gelin saçı modeli

17. Plaj dalgası gelin saçı modeli

Sahil düğünü yapanlar, tıpkı denizin dalgalarından ilham alarak saçlarında dalgalı modelleri tercih etmeliler. Denizden çıkmış gibi bir görünüm yaratmak için L'Oréal Paris Elnett Dalgalı Saçlar için Köpük'ten yardım alabilirsin. Bu köpük hem saça bakım yapıyor hem de dalgalarının çok doğal görünmesini sağlıyor. Tam da sahil düğünü yapanlara göre! :)

18. Örgülü gelin saçı modeli

18. Örgülü gelin saçı modeli

Gelin saç modelleri arasında bizim de en sevdiklerimizden biri örgülü saç modeli. Gelinler arasında çok popüler olan bu saç modeli, gece boyu dans etmene rağmen bozulmama garantisi veriyor. 

19. Zarif topuz modeli

19. Zarif topuz modeli

Düğününde elegan, zarif ve havalı görünmek istersen ensede zarif topuz modelini tercih etmelisin. Bu saç modelini sadece dantelli duvağın ve incili saç aksesuarın ile tamamlamalısın. 

20. Dağınık gelin saçı modeli

20. Dağınık gelin saçı modeli

Sıkı saç modelleri yerine daha salaş, dağınık saç modelleri tercih ederek doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Salaş saç modelinin doğal görünmesi için saçlarını sertleştiren saç spreyleri yerine yumuşak bitişli saç ürünlerini kullanmalısın. 

21. Topuz gelin saçı

21. Topuz gelin saçı

Kim elegan bir topuza hayır diyebilir ki? Ensede toplanan saçlar ve iki yandan gelen dalgalı saç tutamları... Tam hayallerdeki gelin saçı! 

22. İncili gelin saçı modeli

22. İncili gelin saçı modeli

İncili gelin saçı aksesuarları altın çağını yaşıyor. Sen de klasik ve ikonik bir görünüm yakalamak için beyaz incilerin gücünü saçlarına yansıtabilirsin. 

23. Prenses gelin saçı modeli

23. Prenses gelin saçı modeli

Kendini düğün günü sanki royal kraliyet ailesinden geliyor gibi hissetmek için minik şapkaları kullanmaya ne dersin? Tül şapkalar seni çok daha asil gösterecek. 

24. Gelin tacı modeli

24. Gelin tacı modeli

Klasikten vazgeçmeyen asil gelin adayları buraya! Gösterişli gelin tacını takmak çocukluk hayalin değil mi? Gelin tacı ve dantelli gelinliklerin uyumuna bayılıyoruz. 

25. Hippi gelin saçı modeli

25. Hippi gelin saçı modeli

Doğal ve salaş görünümünden ödün vermek istemeyen gelinler, tüylü ve bohem saç aksesuarları kullanarak kendi tarzını gelin saçına yansıtabilirler. 

26. Çiçekli gelin saçı modeli

26. Çiçekli gelin saçı modeli

Bahar ve yaz ayında düğün yapacaksan mutlaka çiçekli saç aksesuarı kullanmanı öneririz. Saç rengine kontrast oluşturacak gelin saç aksesuarı ile çok fresh görüneceksin. 

27. Sade gelin saçı modeli

27. Sade gelin saçı modeli

Sade gelinlik modeli ile kullanabileceğin sade topuz modelleri seni kusursuz gösterecek. Yıllar sonra düğün fotoğraf albümünü baktığında 'iyi ki!' diyeceksin. 

28. İnce saç tutamları bırak

28. İnce saç tutamları bırak

Gelin saçını daha havalı göstermek için saçlarının iki yanından ince saç tutamları bırakabilirsin. 

29. Evde gelin topuzu modeli

29. Evde gelin topuzu modeli

2023 gelinleri arasında kuaföre gitmek yerine evde kendi gelin saçını yapanların sayısı oldukça fazla! Sen de düğününe giderken sosyal mesafeni korumak için evde gelin saçı yapacaksan burgulu gelin topuzunu denemelisin. Saçlarının aralarına yerleştireceğin minik beyaz çiçekler saçına doğal bir dokunuş ekleyecek. 

30. XXL gelin topuzu modeli

Otel düğünü yapacak olan gelin adayları iddialı ve XXL gelin topuzlarını mutlaka denemeli! Gösterişli topuz modeli sayesinde düğünün odak noktası saçların olacak. Gelin topuz modelleri en çok kabarık A kesim gelinliklere yakışıyor. 

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

31. Duvağın üzerine saç aksesuarı

2023 yılının gelin saçı modasına baktığımızda duvağın üzerine takılan saç aksesuarları ön plana çıkıyor. Bunu ilk deneyen 2023 gelinlerinden biri olmak ister misin?

32. Sepet örgü gelin saçı modeli

32. Sepet örgü gelin saçı modeli

Örgülü gelin saçı modellerini beğeniyorsan sepet örgü saç modelini tercih etmelisin. Saçının etrafını saran örgüler, gelin tacı görevi göreceği için aksesuar kullanmana gerek kalmayacak. 

33. Kumsal düğünü saç modeli

33. Kumsal düğünü saç modeli

Plajda düğün yapmak isteyen gelin adayları, abartılı saç modelleri yerine daha doğal ve fresh görünen gelin saçı modellerini tercih edebilirler. Açık saçlar, su dalgası veya kalın dalgalı saç modelleriyle kumsalda ışıl ışıl görüneceksin. Gelin saçında açık saç modelini kullanacağın için düğünden bir-iki ay önce saç bakımına başlamalısın. 

34. Aksesuarlı kısa gelin saçı

34. Aksesuarlı kısa gelin saçı

Düğünün yaklaşırken saçların kısa diye üzülmemelisin. Kısa saçlılar da istedikleri gelin saçına kolayca ulaşabilirler. Düğün saç modellerinde en pratik ve kullanışlı olanları genellikle kısa saçlar oluyor. Saçların yeterince uzunsa ön kısımdan birkaç tutamı arkada birleştir ve saç aksesuarını tak. İşte bu kadar! :)

35. Bob gelin saçı modeli

35. Bob gelin saçı modeli

Bob kesimindeki saçlarını saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra çiçekli saç aksesuarları ile zenginleştirebilirsin. L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Saç Köpüğünü kullanarak dalgalarını düğününde ön plana çıkartabilirsin.

36. Pixie gelin saçı modeli

36. Pixie gelin saçı modeli

Eğer pixie kesim saçların varsa çiçekli taç veya metalik saç aksesuarlarını kullanmanı öneriyoruz. Kısa saçlılara düğün saç modellerinde saç aksesuarlarında çok yakışıyor. Duvak seçimine gelince, kısa saçlılara orta boy duvakları öneriyoruz.

37. Kısa doğal gelin saçı modeli

37. Kısa doğal gelin saçı modeli

Kısa saçlarına doğal bir dokunuş yapmak istiyorsan saçlarını kendi haline bırakıp sadece ışıltılı bir gelin saç aksesuarı da takabilirsin.

38. Romantik gelin saçı modeli

38. Romantik gelin saçı modeli

Romantik stilinden ödün vermeyen gelin adayları Fransız dalgaları ile saçlarını şekillendirmeli. Romantik dalgalı saç topuzu 2023 yılında çok popüler. 

39. Elegan gelin saçı modeli

39. Elegan gelin saçı modeli

Modern ve elegan saç stillerini seviyorsan senin tarzın minimal topuz görünümleri olmalı. Modern minik topuz ve ince saç bandı... İşte bu kadar!

40. Şık gelin saçı modeli

40. Şık gelin saçı modeli

Saçlarının kısa olması seni topuz yapmaktan alıkoyamaz! Saçlarını ensede minik bir topuz yap ve saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkar. Bu saç modeli hem çok şık hem de havalı görünecek. Tabii sarı saçların da havasını unutmamak gerek.

41. Perçemli gelin saçı modeli

41. Perçemli gelin saçı modeli

Kısa gelin saçına farklı bir dokunuş eklemek için yandan perçem kestirmelisin. Bu minik dokunuş saçlarının havası bir anda değiştirecek. 

42. Zarif gelin saçı modeli

42. Zarif gelin saçı modeli

Minik saç topuzuna elegan bir hava katmak için beyaz tüylerden yapılmış saç aksesuarı kullan. Topuzunun kenarına takacağın minimal aksesuar saçlarının yarattığı etkiyi bir anda ikiye katlayacak. 

43. Bohem düğün saçı modeli

Bohem gelinlik modellerini seviyorsan bohem gelin saçlarını da seversin. Saçlarını geride burgulu topuz yap ve orkide yaprağını andıran bir saç aksesuarı kullan. 

44. Ensede balerin topuzu modeli

44. Ensede balerin topuzu modeli

Yıllardır özel günlerde kullandığın ensede topuz modelini düğün günü de tercih edebilirsin. Kendini çekici ve kusursuz hissettiğin bu saç modeli, hayatının en özel gününde seninle olmalı!

45. After parti saç modeli

Düğün sonrası after parti düzenliyorsan gelin saçında minik bir değişikliğe gidebilirsin. Topuzunu açıp saçlarını hızlı bir şekilde düzleştirerek after parti için farklı bir görünüm yakala. Eğer dans ederken saçlarının elektriklenip kabarmasına engel olmak istersen, Elseve Dream Long Mükemmel Düz Serum'u saçlarına uygulayabilirsin.

46. Kraliyet ailesi saç topuzu

Upuzun duvağına yakışacak gelin tacı arıyorsan vintage gelin tacı modellerine göz atmalısın. Bu yıl tekrar popüler olan taşlı gelin tacları seni bir anda 1920'li yıllara ışınlayacak. 

47. Duvaklı açık gelin saç modeli

47. Duvaklı açık gelin saç modeli

48. Duvaklı topuz gelin saç modeli

48. Duvaklı topuz gelin saç modeli

49. Örgülü ve çiçekli gelin saçı modeli

49. Örgülü ve çiçekli gelin saçı modeli

50. Taçlı duvaklı saç modeli

50. Taçlı duvaklı saç modeli

51. Sade duvaklı gelin saçı modeli

51. Sade duvaklı gelin saçı

52. Uzun duvaklı gelin saçı modeli

6. Uzun duvaklı gelin saçı modeli

53. Yandan açık gelin saçı modeli

2. Yandan açık gelin saçı modeli

54. Gelin saçı aksesuarları

55. Taşlı gelin saçı modeli

4. Taşlı gelin saçı modeli

56. Renkli çiçek gelin saçı modeli

5. Renkli çiçek gelin saçı modeli

57. Taçlı gelin saçı modeli

6. Taçlı gelin saçı modeli

58. Sarı gelin saçı modeli

7. Sarı gelin saçı modeli

59. Burgu topuz modeli

1. Burgu topuz modeli

60. Örgülü atkuyruğu modeli

2. Örgülü atkuyruğu modeli

61. XXL saç aksesuarı

3. XXL saç aksesuarı

62. Papatyalı gelin saçı

4. Papatyalı gelin saçı

63. Kuru çiçekli saç modeli

5. Kuru çiçekli saç modeli

64. Abiye saç topuzu

6. Abiye saç topuzu

65. Salaş ve romantik topuz

6. Salaş ve romantik topuz

66. Nostaljik gelin saçı

66. Nostaljik gelin saçı

67. Krepe gelin saçı

67. Krepe gelin saçı

68. Gelin saçı taşlı model

10. Gelin saçı taşlı model

Düğün için Kısa Saç Modelleri 

Kısa saçlı gelinler için düğün saçı modelleri bulmak biraz zor olabilir. Kısa saç gelin saçı modellerini tek tek inceliyoruz ve en beğendiklerimizi seninle paylaşıyoruz. Düğün boyunca saç modelinin kalıcı olması ve kusursuz görünmesi için gelin çantana saç spreyi eklemeyi unutma! Kısa saç modelleri düğünde göz kamaştırıcı görünecek! İhtiyacın olan tek şey farklı kısa gelin saçı stilleri bulmak ve saç provasında bu düğün saç modellerini denemek! Beğendiğin saç modellerinin ekran görüntüsünü almayı unutma.  :)

1- Su dalgası düğün saç modeli

1- Su dalgası düğün saç modeli

Doğal gelin saçı modellerini seviyorsan su dalgası saç stillerine göz atmalısın. Dalgalarının gün boyu göz alıcı görünmesi ve düşmemesi için saç köpüğünü cömertçe kullanabilirsin. L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için saç köpüğü doğal dalgalar için ideal. 

2- Bob gelin saçı

2- Bob gelin saçı

Bob saç kesimine sahip olan gelin adayları, şık saç aksesuarları kullanarak gelin saçını daha şık bir hale getirebilirler. 

Editör önerisi: Bu özel günde saçlarının mükemmel şekil alması, yumuşacık olması ve parlak görünmesi için sana önerimiz, saçlarını şekillendirmeden önce ve son dokunuşta Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanman. Bu durulanmayan bakım kremi ile hem saçların mükemmel görünür hem de gün boyu yumuşacık olur.

3- Küt gelin saçı modeli

3- Küt gelin saçı modeli

Küt saçlarını cool ve karizmatik bir şekilde kullanmak için düz şekillendirmen yeterli olacak. Bu saç modeli straplez gelinlik ile çok yakışıyor. Saçlarının gün boyu sabit kalması için L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyini kullanmanı tavsiye ederiz.

4- Kısa sarı saçlı gelinler için model önerisi

Kısa sarı saçlı gelinler için model önerisi

Kısa saçlarının düğün günü çekici görünmesi için sarı saç rengini denemeye ne dersin? L'Oréal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı saç rengi ile kısa saçlarının ön plana çıkmasını sağlayabilirsin. 

5- Hacimli fönlü düğün saç modeli

Hacimli fönlü düğün saç modeli

Kısa saçlarını düğünün açık kullanmak istiyorsan hacimli ve dalgalı fön modellerini tercih ederek saç dolgun görünmesini sağlayabilirsin. 

Editör önerisi: Eğer fönlü bir stil kullanacaksan, saçlarının ısıdan dolayı zarar görmemesi için saçı 230 derece ısıya karşı koruyabilen Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den yardım almanı öneririz. Saçları besleyen, durulanmayan bu kremin muhteşem kokusu da gün boyu saçlarında kalacağından saçların mükemmel kokacaktır. :)

6- Doğal gelin saçı aksesuarı

Doğal gelin saçı aksesuarı

Kısa saçlarını farklı şekillendirmek için el buketinle uyumlu saç aksesuarları kullanabilirsin. Çiçekli taç, kısa saçlarında iddialı ve havalı görünecek. 

7- Burgulu gelin saç topuzu

Burgulu gelin saç topuzu

Kısa saça topuz yapmak zor olabiliyor. Topuzun arasından çıkan minik saçları önlemek için burgulu topuz modellerini denemelisin. Böylece kısa saçların gece boyu bozulmadan kalabilir. Saçlarını şekillendirmeden önce de saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak saçlarının kabarmadan, mükemmel şekil almasını sağlayabilirsin. 

8- Doğal bukleli düğün saçı modeli

Doğal bukleli düğün saçı modeli

Kısa ve orta boy saçlara sahip olanlara doğal bukleli çok saç modelleri çok yakışıyor. Saçlarının uçlarına yapacağın dalgalar, kısa saç modelinin daha naturel görünmesine yardımcı olur. 

9- Salaş topuz gelin saçı

Salaş topuz gelin saçı

Kısa saçlarına da topuz yapabilirsin! Düğünde sıkı topuz tercih etmek yerine risksiz salaş topuz modelini dene. Saçlarının önlerinden çıkan kısa tutamlar, saçlarına salaş ve doğal bir görünüm verecek. 

10- Zarif örgülü gelin saçı

zarif örgülü gelin saçı

Saç bandının etrafına sardığın örgüler hem zarif saç bandının düşmesini engeller hem de kısa saç örgüsünün bozulmasını önler. 

11- Yan ayrımlı gelin saçı

Yan ayrımlı gelin saçı

Kısa saçlarını dolgun göstermek için saçlarını yandan ayırmalısın. Yandan ayırdığın saçlarına romantik dalgalar yaparak düğünde herkesin sana hayran kalmasını sağlayabilirsin. Yumuşak ve parlak saç görünümü için saçlarını şekillendirmeden önce ve son dokunuşta Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamanı öneririz. 

12- Romantik gelin saç aksesuarı

Romantik gelin saç aksesuarı

Tüylü, taşlı ve inci detaylı saç aksesuarlarını çok seviyoruz. Özellikle küllü saçları olanlar mutlaka saç rengiyle uyumlu saç aksesuarı kullanmalı. L'Oréal Paris Excellence Creme 7.1 Küllü Kumral saç rengi bize göre en romantik saç renklerinden biri. 

13- Perçemli gelin saçı modeli

Perçemli gelin saçı modeli

Düğünden önce yeni bir saç modeli denemek istiyorsan perçemli saç modellerine bakabilirsin. Kısa saçlara yandan perçem kestirmek çok yakışıyor.

14- Önden ince tutamlar bırak

14- Önden ince tutamlar bırak

Kısa saçların için bir türlü istediğin gibi topuz veya atkuyruğu yapamıyorsan ince saç tutamlarını önden bırakmayı dene. Bu adım sayesinde saçların daha havalı görünecek. 

15- Kır düğünü için gelin saç modeli

Kır düğünü için gelin saç modeli

Kır düğünü planlıyorsan kısa saçların doğallığından faydalanmalısın. Minik bukleler, salaş bir atkuyruğu ile havalı görünmen mümkün. 

16- Saçlarını açık bırak

16- Saçlarını açık bırak

Kısa saçlı gelin adayları genellikle saçlarını açık kullanmayı tercih ediyor. Sen de bunlardan biriysen doğal dalgalı saç modelini çok seveceksin. 

Editör önerisi: Gün boyunca saçlarının harika kokmasını sağlamak ister misin? O zaman sana önerimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem! Çiçeksi, güzel kokusu saçlarına işler ve gün boyu saçların mükemmel kokar. :)

17- İddialı gelin saç aksesuarı 

İddialı gelin saç aksesuarı

Saçların kısa olduğu için iddialı saç aksesuarlarını rahatlıkla kullanabilirsin. 

18- After party gelin saç modeli

After party gelin saç modeli

After party yapmayı planlıyorsan saç modelinde pratik bir değişiklik yapabilirsin. Saç düzleştiricini mutlaka yanında götür. After party için hazırlanırken saçlarını bir iki dakika içinde düzleştirerek daha doğal ve çekici görüneceksin. 

19- Uzun duvaklı gelin saçı

Uzun duvaklı gelin saçı

Eğer kısa saçının bir türlü şekil almadığını düşünüyorsan uzun duvak kullanarak saçlarını gizleyebilirsin. 

20- Ensede topuz düğün saç modeli

Ensede topuz düğün saç modeli

Kısa saçlı gelinlere en çok yakışan saç modellerinden biri de ensede topuz. Risksiz şıklık diye buna deriz!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala