Örgü okulu: Sepet örgü nasıl yapılır?

Örgü okulu: Sepet örgü nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sepet örgü saçlar denilince hepimizin gözü korkuyor! Oluşturması en zor örgülerden diye düşünüyoruz. Ancak tabii ki bizim sana özel hazırladığımız rehberle sepet örgüyü kolayca yapabileceksin. O zaman hemen başlayalım! Sepet örgüsünü çocuk saç örgü modellerinde de kullanabilirsin.

Sepet örgüsü saç modelleri

Sepet örgüsü saç modelinde balıksırtı örgü stili kullanılıyor.

Saçın ön kısmından başlayan örgüler arkada birleştiriliyor ve ortaya sepeti andıran bu güzel model çıkıyor.

Özel davetlerde, hatta gelin saçı modellerinde de sık sık sepet örgü kullanılıyor. Işıltılı saç aksesuarlarıyla tamamlandığında göz alıcı görünümler ortaya çıkıyor.

Renkli saçlarla yakaladığı uyum da tartışılmaz! Özellikle unicorn hair denilen pastel renklerin bir arada olduğu saçlarla çok havalı görünüyor. Sen de saçlarını sepet örgü şeklinde örmeden önce saçlarına renk katmak istersen L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup’tan yardım alabilirsin. İlk şampuanlamaya kadar kalıcı Colorista Hair Makeup ile çok yaratıcı görünümler elde edebilirsin.

Sepet örgü modeli saç nasıl yapılır?

Sepet örgü yapımı aslında diğer örgü stilleri gibi pratik yaparak kolaylaşan saç modellerinden. Örgüyü yaptıkça elin alışır ve bir süre sonra çabucak, kolayca yapabilirsin.

Öncelikle saçlarının kolayca örülebilmesi, ördükten sonra elektriklenmemesi için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i kullanabilirsin. Özellikle ördükten sonra elektriklenen minik saçların görünümünü bozmaması için ideal! Ardından saçını yandan ayırıp, saç çizginden başlayarak yana doğru balıksırtı şeklinde örmeye başla.

Saçının her iki tarafını da bu şekilde ördükten sonra arda kalan saçlarını topuz yap.

Örgüleri yana doğru çekip genişlettikten sonra topuzunun etrafına sar ve tel tokalarla sabitle.

Tüm saçını tel tokalarla sabitledikten sonra örgülerin hazır!

Sepet örgünün kolay yapımı:

Balıksırtı örgü yapmayı bilmiyorsan da sepet örgü yapabilirsin. Önce saçlarının kolayca taranması için Elseve İkili Bakım İksiri’ni uygulayıp saçlarının yumuşacık olup kolay şekil almasını sağlayabilirsin. Sonrasında saçlarını güzelce tarayıp saçlarını iki yandan ayır. Ardından her iki tarafı da klasik örgü şeklinde ör. Sonrasında örgüleri gevşetip arkada birleştir ve tel tokalarla sabitle. İşte bu kadar! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?