​Yüksek atkuyruğu trendi: Atkuyruğu hiç bu kadar havalı olmamıştı!


Yüksek atkuyruğu her zaman popüler olan bir saç modeli ama bu yıl hiç olmadığı kadar popüler oldu! Yapımı oldukça pratik, görünümü ise kusursuz olan bu saç modeli bizim de gönlümüzde taht kurdu. Şimdi seninle en güzel yüksek atkuyruğu modellerini paylaşacağız.

Sen de hem özel günlerde, hem de günlük hayatında bu yüksek atkuyruğu modelleriyle bütün gözleri üzerine çevirebilirsin.

Yüksek atkuyruğu modelleri

Gür ve hacimli saç modellerinden hoşlanıyorsan dalgalı atkuyruğunu denemelisin. Saçlarını önce dalgalandır, daha sonra yukarıda sıkı bir atkuyruğu yap. Eğer kalın telli saçlara sahipsen, bu saç modeli için iki lastik toka kullanmanı öneriyoruz. Saçlarını sıkı atkuyruğu yaptığın günlerde lastik tokaların gazabına uğramanı istemeyiz!

Saçlarını hacimli göstermenin bir başka yolu da, krepedir. Saçlarını önce krepe yap, daha sonra atkuyruğunu topla. Böylece daha hacimli ve kabarık görünen saçlara kavuşacaksın. Krepe yaptığın günlerde saçlarını dalgalı stilde kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Zarif ve elegan bir görünüm aradığında saçlarının uçlarını su dalgası yapabilirsin. Bu saç modelini tercih ettiğinde saçlarının önlerinden ince tutamlar çıkararak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Saç aksesuarı olarak kurdelelerden de yardım alabilirsin.

Örgü ve atkuyruğu trendini birleştirmeye ne dersin? Saçlarının yan kısmını balıksırtı yaparak, atkuyruğuna farklı bir hava katabilirsin. İşe, okula veya özel bir davete giderken bu saç modeliyle bütün gözleri üzerine çevirebilirsin.


Atkuyruğu yaparken saçlarını olduğundan nasıl daha uzun gösterebilirsin? Cevabı burada! Saçlarını öncelikle ikiye ayır. Üstteki saçlarını yüksek atkuyruğu yap ve alttakileri de sonradan bu atkuyruğuna ekle. Böylece atkuyruğun daha uzun ve hacimli görünecektir.


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!