Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri

Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hep aynı saç modellerini kullanmaktan sıkılmadın mı? Sence de artık biraz daha farklı, daha değişik saç modelleri denemenin zamanı gelmedi mi? Biliyoruz, çoğu zaman kolayına geldiği için aynı saç modellerini kullanıyorsun. Ama aşağıda sana özel önerdiğimiz değişik saç modellerini yapması o kadar kolay ki saniyeler içerisinde yapabileceksin. İşte hem çok şık görünen, hem de çok kolay saç modelleri!

Ters örgülü saç modeli

İşte oluşturması da, görünüşü de oldukça farklı bir saç modeli: ters örgülü saçlar! Bu saç modelinde saçının ön kısmını çene altından başlayarak klasik, 3’lü örgülü stilde örmeye başlıyorsun. Sonrasında saçının geri kalan kısmını da örüp, diğer örgünün uç kısmını da örmeye devam ediyorsun. Finalde de örgünü çene kısmından başının arkasına alarak görünümü tamamlayabilirsin.

Burgulu örgülü topuz

Değişik saç modelleri kolay olduğu kadar şık da görünüyor. İşte bu saç modellerinden biri de burgulu örgülü topuz! Ön kısımdaki saçlarına burgu şekli verip arkada lastik tokayla topladıktan sonra 2 ayrı örgü oluştur. Ardından bu örgüleri yanlara doğru çekerek genişletip topuz görünümü ver. Tel tokalar yardımıyla da sabitleyebilirsin.

Editörden öneri: Bu saç modelini davetlerde de sıklıkla tercih edebilir, elegan görünümünle göz doldurabilirsin. Ancak ortaya çıkan saç modelinin kusursuz görünmesi için saçlarının elektriklenmemesi şart. Bu nedenle tüm saç modelini oluşturduktan sonra görünümü bozabilecek elektriklenen saçlarını sprey ile sabitlemeni öneririz.

Örgülü yarım atkuyruğu

Yarım atkuyruğuna biraz farklılık katalım! Değişik saç modelleri örgülerle birleşince ortaya havalı görünümler çıkıyor. Örgülü yarım atkuyruğu da pratik ve bir o kadar da havalı saç modellerinden! Saçının ön kısmından bir tutamı toplayıp yan kısımları da balıksırtı saç modeli formunda ör. Ardından atkuyruğunun altına bir atkuyruğu daha oluşturup örgüleri içerisinden geçir. Bu işlemi saçının uzunluğuna göre birkaç defa yapıp saçlarını sabitleyebilirsin.

Editörden öneri: Bu saç modelinde saçlarının düz olması, modelin ön plana sağlaması açısından oldukça önemli. Bu nedenle saçlarını şekillendirmeden önce düzleştirici ile düz bir görünüm vermeni öneririz. Öncesinde ise saçlarının ısıdan zarar görmemesi ve mükemmel şekil alması için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’den yardım alabilirsin.

Yarım mini örgüler

İşte tam da yaz aylarına uygun plaja giderken yapabileceğin bir saç modeli! Saçını yandan ayırıp, yana ayırdığın kısımdaki önde bulunan saçlarını ve diğer taraftan bir tutamı örüp arkada birleştiriyorsun. İşte bu kadar!evden çıkmadan saçına sür, şehirdeysen ve tatile gitmediysen tatil havası için kurutma makinesi ile de açabilirsin

Editörden öneri: Hazır plaja gitmişken saç rengini açmaya ne dersin? O zaman L’Oréal Paris Sunkiss Renk Açıcı Jel’den yardım alabilirsin. Saç rengini kademeli olarak açan bu jeli evden çıkmadan önce ıslak saçlarına uygula ve güneşin altında kurumasını bekle. Şehirdeysen ve tatile gidemeyeceksen de güneşten açılmış saç rengini elde etmek için jeli saçlarına uyguladıktan sonra saç kurutma makinesi ile saçlarını kurutabilirsin. :)

Örgülü ve dalgalı saç modeli

Saçlarını maşayla şekillendirdin ama biraz daha farklı bir görünüme mi ulaşmak istiyorsun? Minik örgüler tam senlik! Saçını olabildiğince yandan ayırıp saçın az olduğu tarafta, kulak hizandan başlayarak minik bir örgü oluştur. Örgünün sonuna kurdele gibi bir saç aksesuarı takarak çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsin.

Elegan topuz modeli

İşe giderken, önemli bir toplantın, sunumun olduğunda kolayca şık bir görünüme ulaşmak için elegan topuzu kullanabilirsin. Bu topuz modelini elde etmek için saçını tepede toplayıp iki tutama ayırmalısın. Bir tutamı topuz modeli verip tel tokalarla sabitlemeli, diğer tutamı da örüp topuzun etrafına sarmalısın. İşte bu kadar!

Örgülü düşük atkuyruğu

Sana en kolay saç modeli hangisi diye sorsak büyük ihtimalle cevabın atkuyruğu olur değil mi? Atkuyruğunu farklılaştırmaksa çok kolay! Saçının önden iki tutamını geriye doğru örüp arkada çapraz şekli ver. Sonrasında da saçını toplayıp örgüleri atkuyruğuna sar ve tel tokalarla sabitle. Hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarını yaptıktan sonra pürüzsüz ve ışıl ışıl parlak bir görünüm için saç bakım yağını kullanabilirsin. Saç bakım yağını saçlarının uçlarına ve boylarına uygulayarak ışıltılı bir bitiş yapabilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?