Mükemmel Günlük Topuz Modelleri

Mükemmel Günlük Topuz Modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Günlük hayatında topuz modelini çok abartılı buluyorsan, bu saç modellerine mutlaka göz atmanı tavsiye ederiz. Günlük hayatında kullanabileceğin, kolay ve şık görünen bu günlük topuz saç modelleri sende bağımlılık yaratacaktır, bizden söylemesi. Bu günlük topuz modellerini okulda, iş yerinde veya arkadaşlarınla buluşurken rahatlıkla kullanabilirsin. Hazırsan başlıyoruz. Günlük topuz yapımını öğrenmek ve topuz modellerine yakından bakmak için okumaya devam et. 

Günlük hayatında kullanabileceğin topuz modelleri

Yarım topuz saç modeli

yarım topuz saç modeli

Orta veya uzun saçların varsa yarım topuz saç modelini kolaylıkla yapabilirsin. Saçlarını yandan ikiye ayır ve üstte kalan tutamı topla. Saçlarının önünden biraz çekerek bombeli görünmesini sağlayabilirsin. Daha sonra saçlarını döndürerek burgu topuz görünümü ver. Altta kalan saçlarını maşa ile şekillendirebilirsin. Maşayla saçlarını şekillendirmeden önce ise saçlarını ısıya karşı koruma altına almanı öneririz. Saçlarımıza maşa yapmadan önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uyguluyoruz. Bu sayede de hem saçlarımız daha kolay şekil alıyor hem besleniyor hem de ısıya karşı koruma altına alınıyor.

Burgulu günlük topuz saç modeli

Burgulu günlük topuz saç modeli

Çok pratik ve şık görünen burgulu saç modelini çok seveceğine eminiz. Saçlarının tamamını ensede topla. Daha sonra atkuyruğunu saçlarını topladığın saç lastiğinin arkasından geçir. Saçlarının uzunluğuna göre bu işlemi birkaç kere yapmalısın. Son olarak saçlarını tel tokayla sabitle. Saçlarının önünden ince saç tutamları bırakarak daha doğal görünebilirsin.

Ensede topuz modeli

Ensede topuz modeli

Sadece 2 adımda yapabileceğin ense topuzuna bayılacaksın. Uzun saçların varsa bu topuz modelini kolaylıkla yapabilirsin. Saçlarının tamamını avucuna al ve ikiye ayır. Daha sonra bu iki saç tutamını burarak döndür.Son olarak bu burguları topuz haline getir. Ense topuzu yapmak işte bu kadar kolay!

Editörden öneri: Saçlarının kabarmadan, elektriklenmeden sabit kalmasını sağlamak için güçlü tutuşlu bir saç spreyinden yardım alabilirsin. Bu konuda da bizim favorimiz olan L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi'ni kullanmanı tavsiye ederiz. Saç modelini oluşturduktan sonra spreyi tüm saçına uygulayarak stilinin gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin.

Göz alıcı topuz modeli

Göz alıcı topuz modeli

Orta boy saçların kolaylıkla yapabileceği bu saç modeline biz bayıldık! Her saç rengine çok yakışabilecek bu modeli mutlaka denemelisin. Saçlarını arkada 3 ayrı parçaya ayır ve bu ayırdığın saçları burarak topuz görünümü ver. İşte bu kadar!

Pratik topuz modeli

Pratik topuz modeli

Zor göründüğünü biliyoruz ama emin ol bu saç modeli de çok kolay. Öncelikle saçlarını ikiye ayır ve bu tutamları yukarıda topla. Daha sonra bu tutamları bur ve dağınık topuz görünümü ver. Dağınık topuz modellerini seviyorsan bu topuzu da çok seveceksin. Bu saç modelini yaptıktan sonra L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Sprey ile sabitlemeni tavsiye ediyoruz. Argan yağının etkisiyle saçların ışıl ışıl parıldayıp gün boyu sabit kalır.

Örgülü topuz modeli

Örgülü topuz modeli

Biz örgülü topuz modellerini çok seviyoruz. Örgülü topuz için önce saçlarını yukarıda bir atkuyruğu yap. Atkuyruğun ne kadar sıkı olursa saç modelin de o kadar şık görünecektir. Daha sonra atkuyruğunu ör ve topuz görünümü vermek için saçına dola. Bu saç modelini okula giderken veya arkadaş buluşmaları için değerlendirebilirsin. 

Salaş topuz modeli

Salaş topuz modeli

Saç modelleri arasında kolay ve etkileyici görünen bir stil arıyorsan salaş topuz modellerini çok seveceksin. Ev topuzuna benzeyen bu saç modeli saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösterecektir. Eğer saçların istediğin hacime bir türlü ulaşamıyorsa L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi'nden yardım alabilirsin.

Saç modelini elde etmeden önce saç diplerine doğru bu spreyi uygulayıp saçlarının istediğin volümlü görünüme ulaşmasını Saçlarının daha bohem görünmesi için ince saç tutamlarını saçlarının önlerinden çıkarmayı unutma.

Saç bandı ile topuz modeli

Saç bandı ile topuz modeli

Saç bandı ile salaş topuz modeli yapmak çok popüler! Özellikle yaz ve bahar mevsimine çok yakışan bu saç modeli için önce saçlarını atkuyruğu yap ve saç bandınla sabitle. Daha sonra saç bandının uçlarını da atkuyruğuna ekleyerek saçlarına topuz görünümü ver. Atkuyruğunun ucunu tel toka ile sabitlemeyi unutma. 

Editör önerisi: Yaptığın saç modelleri artık eskisi gibi gür görünmüyor mu? Bunun nedeni saç dökülmesi olabilir. Saçların dökülmeye başladığı, güçten düştüğü için eskisi gibi gür görünmüyor olabilir. O zaman ilk iş, saçlarını güçlendirmeye başlamanı öneririz. Saçlarını güçlendirmek için sana önerimiz Elseve Komple Direnç Güç Maskesi. Bu saç maskesi Biotin, Arginine ve Vitamin B5 içeriyor. Güçlü içerikleriyle hem saç diplerini hem de saç boylarını güçlendiriyor, saçları dipten uca besliyor. Saç diplerine de uygulandığı için saçlar köklerden itibaren güçleniyor.

Yan örgülü topuz modeli

Yan örgülü topuz modeli

Hacimli saç modelleri günlük topuz stiline de çok yakışıyor. Saçlarının daha hacimli görünmesi için topuz süngerinden yardım alabilirsin. Saçlarının yan kısmından hacimli bir örgü ile saçlarını ör ve yan topuzunla birleştir. Bu saç modeliyle gündüz başlayıp geceye kadar devam eden etkinliklere rahatlıkla katılabilirsin. 

Hangi topuz modelinin sana uygun olduğunu öğrenmek için bu testimizi çözebilirsin.


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?