Kız çocukları için saç modelleri

Kız çocukları için saç modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Minik prensesler dış görünümlerine, özellikle de saçlarına çok önem veriyorlar. Tabii okula giderken, arkadaşlarının doğum günü partilerine katılırken ya da gezmeye giderken de farklı farklı saç modelleri denemek istiyorlar. İşte bu yazımız minik kızları için saç modeli arayışında olan anneler için! İhtiyacınız olan ilham, yazımızın devamında saklı! :)

Kız çocuk kesim modelleri

İlk önce minik kızlarının saçlarını kestirmek isteyen anneler için kız çocuklarına özel saç kesim modelleriyle başlayalım sonra çocuk saç örgü modelleriyle devam edeceğiz. 

Kâküllü kız çocuk saç kesimi:

Kız çocuklarına kâkül çok yakışıyor! Tabii minik prenses kâküllerinden sıkılmaz ve rahatsız olmazsa! Saçları uzun ya da kısa olması fark etmez, kâkülleri eminiz ki ona çok yakışacaktır. Ancak saçları düz ya da hafif dalgalıysa kâkül kesimi tercih etmenizi öneririz. Eğer saçları kıvırcıksa, kâkülleri şekillendirmek zorlaşacaktır. Bu nedenle saçları kıvırcıksa kâkül kesimi kullanmamanızı öneririz.

Minik kâküllü saç kesimi:

Minik bir kâkül ve önden arkaya doğru uzayan, kulak hizasında saçlar, onu çok rahat ettirecektir. Özellikle çok fazla hareketliyse ve saçlarının da gözlerinin önüne gelmesinden rahatsız oluyorsa bu minik kâküller, minik hanıma çok yakışacak!

Yan kâkül ve küt saç kesimi:

Omuz hizasında küt saç kesimi ve yan kâküller de kız çocukları için çok sevimli görünen stillerden. :) Bu saç modelini taç, kurdele gibi saç aksesuarları takarak da kullanabilirsiniz.

Bob saç kesimi:

Yetişkinler için bob saç kesimi olur da, çocuklar için olmaz mı? :) Kız çocuk kısa saç modellerinden ön plana çıkan stillerden biri olan bob kesim, geriye doğru kısalıyor. Özellikle yaz aylarında rahat hareket edebilmeleri, enselerinin terlemesini önlemek için bu saç kesimi çok uygun.

Uzun saç kesimi:

Minik kızınızın saçlarına bir türlü kıyamayıp kestiremediyseniz ama saçlarında da bir değişiklik olsun istiyorsanız saçlarını katlı kestirebilirsiniz.

Kız çocuk saç modelleri

Atkuyruğu

En pratik saç modeli olan atkuyruğu, onun minik yüzüne çok yakışacaktır! Tek yapmanız gereken saçlarını tepede toplayıp lastik tokayla sabitlemek. Ancak lastik tokanın kanca veya metal içermemesine dikkat etmenizi öneririz. Metal alerjisi varsa kaşıntı gibi tepkiler ortaya çıkabilir.

Örgülü, çift yarım topuz

Biliyoruz, onlar bu saç modeline “Mickey Mouse’un saç modeli” diyorlar! :) Saçlarını iki kısma ayırıp ön kısımdan başlayarak balıksırtı saç modeli şeklinde örmeye başlayın. Sonrasında da örgülere topuz görünümü verip lastik tokayla sabitleyin. İşte bu kadar!

Editör önerisi: Saçlarının kolayca örülebilmesi ve canını acıtmadan taranması için Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’den yardım alabilirsiniz. Bu krem ile saçları yumuşacık olacak, kolayca taranacak.

Topuz saç modeli

Bütün saçlarını toplayarak, dilediği gibi, rahatlıkla koşup oynamasını sağlamak için saçlarını topuz yapabilirsiniz. Tüm saçını tepede toplarken bir taraktan yardım alabilirsiniz. Saçlarını kolayca taramak için de Elseve Komple Onarıcı 5 İkili Bakım İksiri’ni saçlarına uygulayıp saçlarını çabucak tarayabilirsiniz.

Yan örgü saç modeli

Kız çocuklara saç örgü modelleri yapılırken, bir türlü yerlerinde duramadıkları için işiniz azıcık zor olabilir. Ama sabredip saçlarını güzelce ördüğünüzde ortaya çıkan görünümü eminiz ki o da çok sevecek! :) Bu saç modeli için de saçlarını olabildiğince yandan ayırıp, saçın ön kısmından balıksırtı şeklinde örmeye başlayın. Kulak hizasına geldiğinizde örgüyü durdurun ve lastik tokayla sabitleyin. Saç modeli hazır!

Yarım topuz saç modeli

Bu tatlı görünüme tam anlamıyla bayıldık! Yarım topuz saç modeli onlara çok yakışıyor! İster saçın üst kısmını sadece topuz yapabilir, isterseniz de saçın ön kısmını balıksırtı şeklinde ördükten sonra topuz yapabilirsiniz.

Editörden öneri: Çocuğunuz için paraben, silikon, renklendirici içermeyen, doğal ürünler kullanmaya özen gösteriyorsanız, doğal içeriklere sahip Botanicals Fresh Care ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kurdele saç modeli

Sırada da Minnie Mouse saçlar var! Saçlarını tepede atkuyruğu yaptıktan sonra topuz görünümü verip, oluşan topuzu ikiye ayırın ve ortasından saçın uç kısımlarını geçirip tel tokalarla sabitleyin. Dilerseniz renkli tokalar kullanarak eğlenceli bir stil elde edebilirsiniz.

Elsa örgüsü

Karlar Kraliçesi Elsa’yı çok seviyorsa bu saç modeli onun favorisi olacak! Yukarıdaki adımları takip ederek örgüyü oluşturun ve saçlarıyla tüm arkadaşlarına hava atmasını izleyin! :)

Geçtiğimiz Anneler Günü’nde blogger anneler kızlarına çok sevimli saç modelleri yapmışlardı. Hemen yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsin!

Photo credit: Pinterest.com, istockphoto.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?