En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

En Farklı Çocuk Saç Örgü Modelleri ve Yapılışları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları bizim her zaman dikkatimizi çekiyor. Çocuk saçlarında örgü pratiği yapmak kendi saçımızı örmekten çok daha kolay! Çocukların ipeksi saçlarını şekillendirmek, yetişkinlerin saçlarından çok daha keyifli oluyor. Çocuk örgü modelleri, okula giden çocuklar için ideal! Saçlarının yüzüne gelmesini engellemek ve gün boyu rahat hissetmesini sağlamak için kız çocuk saç örgü modellerine bakmalısın. Kolay çocuk saç örgü modellerini öğrenmek ve evde yapılabilecek çocuk saç modellerine hakim olmak için okumaya devam et. 

Mısır örgüsü

Çocuk saç örgüleri modelleri arasında bizim en sevdiklerimizden biri mısır örgüsü! Mısır örgüsü, saçların ince ince örüldüğü, tıpkı mısır tanelerini andıran örgü modeline verilen isimdir. Kız çocuk örgü saç modelleri arayışında olanlar mısır örgüsünü mutlaka öğrenmeliler. Bu örgü tekniğini ilerlettikten sonra kendine de mısır örgüsü yapabilirsin. Eğer uzun saçlı oğlun varsa erkek çocuk saç modellerinde de örgüleri kullanabilirsin. 

Nasıl yapılır?

Mısır örgüsü için saçlarının ön kısımlarından örgüne saç tutamları ekleyerek ilerlemelisin. Saçlarının sağ ve solundan ince saç tutamlarını örgüne ekle ve saçların ucuna kadar böyle devam et. Mısır örgüsü için ince saç tutmaları almalısın.

Balıksırtı örgü

Kız çocuk saç örgüsü yapmak çok keyifli! En kolay saç modellerinden biri de balıksırtı saç örgüsü. Çocuk saç örgü modelleri kolay ve eğlenceli bir stil arıyorsan balıksırtı saç modeli sana uygun olacaktır. Balıksırtı örgüsünü dilersen özel günlerde veya düğün, nişan gibi etkinliklere katılırken de yapabilirsin.

Nasıl yapılır?

Balıksırtı örgüsünü dilersen tek bir örgü halinde veya ikili olarak yapabilirsin. Balıksırtı örgüsü klasik örgüye çok benzer. Sadece balıksırtında ilerlerken örgüne sağ ve sol taraftan saç tutamları eklemelisin. Balıksırtı örgüsüne başlamadan önce saçlarına L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi sürmeyi unutmamalısın. 

Sepet örgü

Çocuk saç örgüleri öğrenmek istiyorsan sepet örgüyü mutlaka bilmelisin. Sepet örgü başın etrafını saran örgülere deniyor. Bu saç modeli uzun saçlar için uygundur. Saçlarını ördükten sonra başın çevresine tıpkı sepet gibi sarmalısın. Örgüler ne kadar rahat ve gevşek olursa o kadar konforlu olacaktır.

Nasıl yapılır?

Sepet örgü için saçlarını başını etrafında örmeye başla. Örgüyü örerken saçın çevresindeki saç tutamlarını da örgüye dahil ederek sepet örgüyü, başın çevresin sabitleyebilirsin. Örgünün gün boyu sabit kalması için L’Oréal Paris Studio Pro Lock It sabitleyici spreyi sıkabilirsin.

Şelale örgü

Çocuk örgü saç modeli için eğlenceli bir stil arıyorsan şelale örgüye bakmaya ne dersin? Şelale örgüler çocukların saçlarının gün boyu toplu görünmesine yardımcı oluyor. Okula giden kız çocukları için şelale örgüleri oldukça pratik bir saç modeli olacak.

Nasıl yapılır?

Şelale örgünün yapımı klasik örgüyü andırır. Bir kulağından diğer kulağına doğru saçlarını örmeye başla. Her adımda örgünün içinden bir tutam saç çıkararak saçlarına şelale görüntüsü ver. Saçlarının daha havalı görünmesi için altta kalan saçlarını dalgalandırabilirsin.

Taç örgü

Taç örgü çocuk saç örgü modeli bize en sempatik gelen saç modellerinden biri! Kız çocuklarını tıpkı çizgi film kahramanı gibi gösteren bu saç modeli için orta boy veya uzun saçlar yeterli olacaktır. Saç modelinin daha eğlenceli görünmesi için renkli tokalar takmayı unutma.

Nasıl yapılır?

Taç örgü için saçlarını yandan ayır ve balıksırtı şeklinde örmeye başla. Saçlarını geriye doğru değil tam tersi yan tarafa doğru örmeye başladığında saçlarının taç şeklini aldığını göreceksin. Bu saç modelini kendine yapmak yerine kız çocuğuna yapmak çok daha kolay olacak. 

Kılçık örgü

Çocuk saç modelleri için tatlı mı tatlı önerimiz var! Kız çocuklarına en çok yakışan saç modellerinden biri kılçık örgü. Kız çocukları için örgü modelleri arayanlar kılçık örgü modellerine göz atmalı. Kılçık örgü genellikle tek örgü olarak yapılıyor ama farklı örgü modellerini denemeyi seviyorsan ikili veya üçlü kılçık örgüleri deneyebilirsin. 

Nasıl yapılır?

Gördüğün gibi kılçık örgü yapmak çok kolay! Kızının saçlarının gün boyu toplu görünmesi ve beslenmesi için Elseve Mucizevi Bakım Yağı kullanabilirsin.

Photo credit: Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?