En Güzel Bandana Bağlama Modelleri

En Güzel Bandana Bağlama Modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

90’lı yıllardan bu yana en vazgeçilmez saç aksesuarlarından biri haline gelmeyi başaran bandana, bugün de etkisini sürdürmeye devam ediyor. “Bad hair day!” anlarımızın en büyük kurtarıcılarından olan bandanalar, aynı zamanda tarzımızı bir anda değiştiren nadir parçalardan. Çok daha havalı, cool ve tarz bir görünüme imza atmak için başvurduğumuz bu saç aksesuarı ile nasıl modeller yapabilirsin senin için araştırdık. Birbirinden farklı bandana takma şekilleri ile sen de stiline fark katmaya hazır ol! İlk modelimiz ile başlıyoruz.

Büyük Fiyonk

Büyük Fiyonk

İlk modelimiz düz saçlar için. Bu görünümü yakayabilmen için ihtiyacın olan uzun formlu bir saç eşarbı. Dilediğin renk ve tonlardaki eşarbını, ince bir şerit olacak şekilde katlamalısın. Ardından, açık bıraktığın saçlarının altından doğru uzatarak başının yan tarafında eşarbı sabitleyebilirsin. Başının sağ veya sol tarafına doğru uzattığın eşarbın uçlarını, bu kısımda fiyonk şeklinde bağlayarak, uçlarını içe doğru kıvırdığında fotoğraftaki görünümü sağlaman mümkün! Bizce bu model, yaz ve bahar aylarının en vazgeçilmez stillerinden biri.

Editörün önerisi: Bu modeli uygulamak için saçlarının mükemmel bir şekilde düz olmasını sağlayacak, yatıştıracak ve elektriklenmesine engel olacak bir üründen faydalanabilirsin. Bizim önerimiz, Elseve Dream Long Mükemmel Düzleştirici Saç Serumu. Keratin içeren, elektriklenme karşıtı bu saç serumunu, biz saçlarımızı şekillendirmesek bile mutlaka kullanıyoruz. Çünkü o kadar etkili bir ürün ki anında saçlarımızın elektriğini alıyor ve daha düz görünmesine yardımcı oluyor. Fön ve düzleştirici gibi ısılı işlemlerin saça vereceği zarardan da 230°C’ye kadar koruyan bu serum ile sen de mükemmel düzlükte saçlara kavuşabilir, fiyonk model saç bandanasını kendi saçlarına uygulayabilirsin.

Hippi Model

Hippi Model

Yine düz saçlardan gitmeye devam ediyoruz. Düz yapıdaki saçlara çok yakıştığını düşündüğümüz bu model, hippi tarza sahip. Fotoğraftaki görünüm için ihtiyacın olansa, kare formlu bir saç eşarbı. Bu model için eşarbının bir ucunu üçgen olacak şekilde içe katlayıp, ardından katladığın kısmını alnına gelecek şekilde başına yerleştirmen gerekiyor. Eşarbın uç kısımlarını başının arkasında güzelce bağladığında ise bu görünümü yakalamış olacaksın.

Alında İnce Fiyonk

Alında İnce Fiyonk

Kim demiş bandana sadece başın üzerinde olur diye? Biz alın kısmına denk gelen bu ince fiyonk modeli de çok seviyoruz. Yine açık bıraktığın saçların üzerinden, ince formlu bir saç eşarbını görseldeki gibi uç kısımları öne gelecek şekilde bağlamalısın. Fiyonk görünümü için 2 kez düğüm atman yeterli. Biraz daha cool bir etki bırakan bu bandana bağlama modelini biz çok seviyoruz!

Afrika Modeli

Afrika Modeli

Bu model de en çok tercih edilen bandana modelleri arasında yer alıyor. Bu modeli yapmak için öncelikle uzun bir eşarba ihtiyacın var. Bu eşarbı katlayarak ince uzun bir forma getirmelisin. Ardından üst üste 2 defa katlayıp düğüm yaptığında tam ortada adeta bir gül formu elde etmiş olacaksın. Gül görünümünü, başının orta kısmına gelecek şekilde yerleştirip, kalan uçları saçlarının altından bağladığında bu modeli elde etmiş olacaksın. Bu arada bu Afrika tarzı bağlama modeli, topuz saçlara da çok yakışıyor, bizden söylemesi!

İnce Fiyonk Model

İnce Fiyonk Model

Biz bu bağlama stilini en çok kıvırcık saçlara yakıştırıyoruz. Bu görünüm için dilediğin renk ve desendeki bandanayı, saçlarının altından uçları başının üzerine gelecek şekilde yerleştirmelisin. Ardından başının hemen üstünde birleştirdiğin uçları birbirine 2’şer defa bağladığında ince, basit ama son derece sevimli bir fiyonk elde etmiş olacaksın.

Editörün önerisi: Kıvırcık saçların en büyük derdi, şüphesiz ki fazla kabarmaları. Ancak biz, bunun önüne geçebileceğin harika bir ürün biliyoruz: Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Kremi. Formülündeki amla özü sayesinde kıvırcık saçlardaki dalga ve bukleleri belirgenleştiren ve 48 saat boyunca bozulmadan durmalarını sağlayan bu krem, saçları yoğun şekilde besliyor. Daha düzgün dalga ve bukleler için saçı kabartmayan bu ürün, aynı zamanda banyo sonrası uygulandığında da kolay tarama imkanı sağlıyor. İster ıslak saça istersen de kuru saça rahatlıkla uygulayabileceğin bu krem ile kıvırcık saçların, bundan böyle kontrol altında kalacak!

Dağınık Topuz Model

Dağınık Topuz Model

Topuzun her türlüsüne bandanayı yakıştırdığımız bir gerçek. Ancak bir de yukarıdaki görselde gördüğün model var ki kesinlikle kıvırcık saçların denemesi gereken modellerden. Bu görünüm için kıvırcık saçlarını tıpkı görselde olduğu gibi dağınık şekilde toplayarak işe koyulmalısın. Varsa kısa perçemlerin, yüzünün önüne de mutlaka düşürmeni tavsiye ediyoruz. Dilediğin renkteki bandanayı, topuzunun altından uçları başının üzerine gelecek şekilde yerleştirip, birbirine bağladığında ise bu görünümü yakalamış olacaksın.

Topuz Model

Topuz Model

Sevdiğimiz bir diğer görünüm ise bu topuz model. Sportif görünümüne tarz katacak olan bu modeli uygulamak için ihtiyacın olan çizgili bir bandana. Bandanayı kalın bir bant şeklinde katlayıp, topuz yaptığın saçlarının altından geçirmelisin. Bandananın uç kısımlarını yukarda birleştirip bağladığında bir anda çok havalı bir görünüme göz kırpacaksın! Bu görünümün, bizim sonbahara en yakışır bandana modellerimiz arasında olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz.

Retro Model

Retro Model

Bandana ile saç modelleri arasında en sevdiklerimizden biri de Retro görünüm. Bu model, hiçbir zaman eskimeyenlerden ve bizce her daim kurtarıcı. İhtiyacın olansa kırmızı bir bandana ile saç şekillendirici. Öncelikle kâküllerinin, bu şekilde daha kıvrık görünmesini istiyorsan bir maşadan yardım almalısın. Maşa yardımı ile içe doğru kıvırdığın kâküllerinin ardından saçlarını topuz yapıp, bandanayı topuzun altından geçirerek bağlayabilirsin. Sağ veya sol tarafında birleştirdiğin bandanın uçlarını fiyonk şekline getirdiğinde, tam olarak bu görünümü yakalamış olacaksın.

Editörün önerisi: Retro model bandana takma şeklinde, kâküllerini şekillendirirken bir kremden yardım almaya ne dersin? Saç şekillendirme öncesi mutlaka yardım aldığımız ve severek kullandığımız ürünlerden biri olan Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i sen de mutlaka denemelisin. Formülünde 6 farklı değerli çiçek özü yağı bulunan bu krem, saçlarımızı beslerken; ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. Saçlarımızın çok daha kolay şekil almasına yardımcı olan aynı zamanda 230°C ısıya karşı da koruma sağlayan ürün, yıpranmaların önüne geçiyor. Her saç tipi için kullanıma uygun olan bu krem, üstelik saçları yağlandırmadan ve ağırlaştırmadan bakım sağlıyor. E daha ne olsun?

Salaş AtkuyruğuSalaş Atkuyruğu

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?