Kıvırcık saçlar hakkında bilinmesi gereken her şey!

Kıvırcık saçlar hakkında bilinmesi gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kıvırcık saç modellerine bayılıyoruz! Kıvırcık saçların sahip olduğu o belirgin ve hacimli bukleler, havalı görünümleriyle bizleri büyülüyor! Tabii bu belirgin bukleleri elde etmesi kıvırcık saçlar için çok kolay değil. Ama bizim, kıvırcık saç bakımı ve kıvırcık saç kesimleri önerilerimizle artık işleri çok daha kolay olacak! :)

Sacsirlari.com kıvırcık saçlara sahip olanlara yardım etmek, belirgin buklelere ulaşabilmen için burada! Sen de kıvırcık saçlarınla barış imzalamak istiyorsan doğru yerdesin!

İşte karında kıvırcık saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey…

Kıvırcık saç bakım ve şekillendirme önerileri

1. Kıvırcık saçlar için nemlendirici şampuan kullan

1. Kıvırcık saçlar için nemlendirici şampuan kullan

Kıvırcık saçların en büyük sorunu, elektriklenmesi ve kabarması. Bunun sebebi, kıvırcık saçların diğer saç tiplerine oranla daha nemsiz olmasıdır. İyice nemlendirilmemiş kıvırcık saçlar zor şekil alır, kabarır ve elektriklenir. Bunun önüne geçmek için saçını iyi bir şekilde nemlendirecek ve besleyecek bir şampuan kullanmalısın.

Kıvırcık saçlar için en iyi şampuan önerilerimizin başında Kerastase Curl Manifesto Şampuan geliyor. Bu şampuanın formülündeki güçlendirici seramid saçı içten güçlendirirken, Manuka balı ise yoğun bir şekilde nemlendirme sağlıyor. Ayrıca gliserin polimerleri de saça doku kazandırarak mükemmel bukleler elde etmeyi sağlıyor.

2. Kıvırcık saçları kuruyken taramak

2. Kıvırcık saçları kuruyken taramak

Kıvırcık saçların için yapabileceğin en kötü şeylerden biri, saçlarını kuruyken taramak. Zaten kabarmaya ve elektriklenmeye hazır olan kıvırcık saçlarını, kuruyken taradığında iyice kontrolden çıkmasına neden olacaksın. Bu yüzden kıvırcık saçlarını sadece banyodan sonra ıslakken taramalısın.

Kıvırcık saçlarını daha kolay taramak ve 48 saat boyunca belirgin bukleler elde etmek için L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi’ni kullanabilirsin. Amla yağı içeren bu saç kremi, aynı zamanda saçlarını beslemeye yardımcı olacak.

3. Banyoda bakım ürünleri uygulamak

3. Banyoda bakım ürünleri uygulamak

Kıvırcık saçların, diğer saç tiplerine göre daha özenli bir bakım istediği bir gerçek ama hemen gözün korkmasın. Kıvırcık saçlar için doğru saç bakım ürünlerini kullanarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsin. Örneğin banyoda uygulayacağın kıvırcık saçlar için maske ile buklelerinin çok daha belirgin olmasını sağlayabilir, saçlarını nemlendirerek çok daha esnek bir hale gelmesini sağlayabilirsin.

Bizim kıvırcık saçlar için saç maskesi önerimiz Kerastase Curl Manifesto Saç Maskesi. Yoğun besleyici bu saç maskesi, saçları yapılandırarak buklelerin çok daha güçlü olmasını sağlıyor.

4. Saçları havluyla kurulamak

4. Saçları havluyla kurulamak

Kıvırcık saçların kabarmasına ve elektriklenmesine neden olan en önemli sebeplerden biri, banyodan sonra pamuklu bir havlu ile haşince kurulamak. Bunun yerine mikrofiber saç havlularından edinebilir, nazikçe saçlarındaki fazla suyu alabilirsin. Bu adıma alışınca, buklelerinin ne kadar belirgin olduğuna şaşıracaksın.

5. Saçları yanlış kurutmak

5. Saçları yanlış kurutmak

Kıvırcık saçları fön makinesiyle direkt kurutmak, buklelerin kaybolmasına, saçın kabarmasına ve elektriklenmesine neden olabiliyor. Kıvırcık saçlarını doğru bir şekilde kurutmak için difüzörleri kullanmalısın. Saç makineni satın aldığında kutudan çıkan geniş başlığa difüzör adı veriliyor ve kıvırcık saçların kabarmasını önleyerek daha kolay saç kurutma sağlıyor.

Saçlarını kurutmadan önce saç kıvırcıklaştırıcı bir saç kremi de uygulayabilirsin. Saçlarını ağırlaştırmadan nemlendirecek ve 24 saate kadar daha belirgin ve parlak buklelere sahip olmanı sağlayacak Kerastase Curl Manifesto Geleé Curl Contour Jel Krem, elektriklenmesine de engel olacak. Bu jel kremi saçları kuruyken de buklelerini şekillendirmek için kullanabilirsin.

6. Saç kıvırcıklaştırıcı kremleri düzenli kullanmak

6. Saç kıvırcıklaştırıcı kremleri düzenli kullanmak

Kıvırcık saçlar için saç kıvırcıklaştırıcı kremleri sadece saçların ıslakken değil, kuruyken de kullanabilirsin. Buklelerini tekrar belirginleştirmek ve daha kusursuz görünmelerini sağlamak için banyo gününden sonraki günlerde de uygulayabilirsin. Önceki adımlarda önerdiğimiz bukle belirginleştirici kremleri kullanarak kıvırcık saçlarını kuru şekillendirebilirsin.

7. Yanlış tarak seçimi

7. Yanlış tarak seçimi

Kıvırcık saç tarağı aslında çok şeyi değiştiriyor. Daha belirgin bukleler, kabarmayan ve elektriklenmeyen saçlar için ince dişli taraklar yerine kalın dişli tarakları tercih etmelisin. Kıvırcık saçlarını tararken dipten değil, uçlardan başlayarak yavaşça yukarı doğru taramalısın. Eğer saçların çok kolay düğüm oluyor ve taraması zorlaşıyorsa, L'Oréal Paris Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi’i de uygulayabilirsin.

8. Kıvırcık saçlar için uygun saç kesimlerini tercih et

Kıvırcık saçların daha hareketli görünmelerini sağlamak önemli. Kıvırcık saçların için seçeceğin saç modeli sayesinde hem saçlarını daha kolay kontrol altına alabilir, hem de çok daha canlı ve modern görünmelerini sağlayabilirsin. Bu yazımızdan, kıvırcık saçlar için uygun saç modellerini öğrenebilirsin. Unutma, doğru saç kesimi kıvırcık saçlarını çok daha güzel ve kıskanılası gösterecek!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?