Kıvırcık saçlar için saç kesimi ipuçları

Kıvırcık saçlar için saç kesimi ipuçları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eğer saçların doğal kıvırcıksa, saçlarını kestirmek için kuaföre gittiğinde biraz gergin ve endişeli olabilirsin. Çünkü kıvırcık saçların kesimi normal saçlardan daha zordur. Ama önceden belirlediğin bir modelle bugünün üstesinden gelebilirsin. Ayrıca bizim önerilerimiz de sana yardımcı olabilir. İşte, bir sonraki saç kesiminde aklında tutman gerekenler! Hadi başlayalım! :)

1.Uzun katlar tercih etmelisin

Uzun katlar tercih etmelisin

Kıvırcık saçlarının uzun, kısa ya da orta boyda olması fark etmez saçlarındaki katlar uzunsa her günün ''mükemmel saç günü'' olarak geçebilir. Saçlarının dış uzunluğu nasıl olursa olsun buklelerin uzun katlı kesimlerde daha belirgin olur. Çünkü kısa katlı kesimler saçlarının olduğundan daha fazla kabarık görünmesine neden olabilir.

Yeni bir saç kesimi mi arıyorsun? Omuz hizasında, hatta birazcık daha kısa, birçok uzun katları ve bu sezon da oldukça trend olan perçemleri olan bir model deneyebilirsin. Bu kesim, kıvırcık saçlarına çok çekici bir hava katacaktır.

Editör önerisi: Kıvırcık saçlar için saç şekillendirmenin, saçları kontrol altına almanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Kıvırcık saçlar diğer saç tiplerinden daha kuru bir yapıya sahip olduğu için mutlaka saçlarını besleyen, nemlendiren ürünleri tercih etmelisin.

Kıvırcık ve dalgalı saçlara özel, yepyeni Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem’i duymuş muydun? Yeni çıkan bu durulanmayan krem, besleyici amla yağı içeriği ile saçlara derinlemesine bakım yapıyor, saçın kolay şekil almasını sağlıyor ve kabaran saçları kontrol altına alabiliyor. Kokusu ise tam anlamıyla harika! :) Bizce kıvırcık saçların vazgeçilmezlerinden olacak!

2. İnceltici makasları tercih etmemelisin

İnceltici makasları tercih etmemelisin

Jiletle veya inceltici makaslarla saçlarını kestirmekten kaçınmalısın. Çünkü bu aletler buklelerindeki canlılığı alıp, saç uçlarının kuru, yıpranmış ve hasarlı gibi görünmesine neden olabilir. Bunun yerine kuaföründen, her zamanki kesim makaslarıyla saçlarını kesmesini istemelisin.

3.Saçlarını ıslak kestirmemelisin

Saçlarını ıslak kestirmemelisin

Saçlarını nasıl kestiriyorsun? Genelde kuaförlerde saçlar ıslakken kesiliyor. Ancak bu durum kıvırcık saçlar için geçerli değil. Kıvırcık saçların uzunluğu ıslakken ve kuruyken farklıdır. Kıvırcık saçlar ıslakken saç telleri nem tuttuğu için normalden daha düz olur, bu nedenle de daha uzundur.

Fakat kuruyunca saç tellerindeki ıslaklık azaldığı için saç kabarır, buklelerin boyu kısalır. Yani saçlarını ıslakken kestirdiğinde, saçların kuruyunca boyu daha da kısa görüneceği için uzunluğundan memnun kalmayabilir, istediğinden fazla kısa olduğunu düşünebilirsin. Bu nedenle saçlarını daima kuruyken kestirmelisin.

4.Kâkül kestirirken dikkatli olmalısın

Kâküllerden Sakınmalısın

Saçlarına sürekli fön çekip, düzleştirsen bile saçların kıvırcık olduğu için kahküllerine tam istediğin şekli veremeyebilirsin. Ayrıca çok fazla ısıya maruz kalması saçlarını oldukça yorar. Bu nedenle kısacık kâküller yerine az önce de bahsettiğimiz uzun perçemleri uygulayabilirsin.

5.Kuaförüne Söylemen Gerekenler

Kuaförüne Söylemen Gerekenler

Mutlaka kuaförüne saçlarını genelde nasıl kullandığını söylemelisin. Genelde fönlü şekilde mi yoksa doğal haliyle mi kullandığını belirtmelisin. Ayrıca, saçlarını yıkadıktan sonraki halini mi yoksa bir gün sonraki halini mi seviyorsun, bunu da belirleyip kuaförüne o gün gidersen, o da saçlarını görüp bu duruma göre bir kesim oluşturabilir.

Kıvırcık, bukleli saçlar çok güzel görünmelerine rağmen saç kestirmek söz konusu olduğunda işler biraz karışabiliyor. Ama sana verdiğimiz tavsiyelerle eminiz ki aklındaki bazı sorular daha netleşmiştir. Kıvırcık saçların için farklı modeller ve saç kesimleri için bizi takip etmeye devam et!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?