​Kısa saçlar için hem havalı, hem de pratik topuz stilleri

​Kısa saçlar için hem havalı, hem de pratik topuz stilleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kısa saçların var diye topuz saç modelinden uzak duracak değilsin. Merak etme, kısa saçlarını da kolaylıkla topuz yapabilirsin. Özel günlerde veya acil çıkan planlar için topuz harika bir fikir olacaktır. Saçlarını topuz yapmak için ihtiyacın olan bütün malzemeleri açıklıyoruz:

- Tarak

- Tel toka (bolca)

- Saç spreyi

- Lastik toka

Kısa saçlar için topuz modelleri

Eğlenceli ve farklı saç modellerini seviyorsan bu ikili topuz modelini mutlaka denemelisin. Bahar etkinliklerine, konserlere ve festivallere çok yakışan bu saç modelini, kısa saçlılar da kolaylıkla deneyebilir. Öncelikle saçlarını ikiye ayır ve her bir tutamı burarak ensede topuz görünümü ver. Eğer saçların ince telliyse, tel tokayla topuzunu sabitleyebilirsin. Kalın telliler ise lastik toka kullanarak daha güvenli bir sonuç alabilirler.

Editörün önerisi: Saç modelinin daha salaş görünmesi için önlerinden saç çıkarmanı öneriyoruz.

Klasik ve zarif bir topuz modeli arıyorsan ensede toplanmış saçlara göz atabilirsin. Kısa saçlıların yüksek topuz yapması zor olabilir ve ensede topuz yapmak senin için çok daha pratik olacaktır. Bu saç modelini denedikten sonra bolca saç spreyi sıkmanı öneriyoruz.

Doğal ve günlük hayatında kullanabileceğin bir saç modeli arıyorsan dağınık topuz modelini tercih edebilirsin. Bob saç kesimine sahip olanların da yapabileceği bu saç modeli, yoğun geçen gününün kurtarıcısı olacaktır. Öncelikle saçlarını arkada ör ve daha sonra örgünü burarak topuz modelini ver. Son olarak saç tokasıyla topuzunun etrafını sabitleyebilirsin.

Saçlarının tamamını toplamak yerine sadece yarısını toplayarak çok havalı görünebilirsin. 2017 saç trendleri arasında görülen bu saç modeli, seni hem enerjik hem de genç gösterecektir. Saçlarının yarısını topuz yaptıktan sonra altta kalan saçlarını köpükle şekillendirerek daha doğal görünebilirsin. Buklelerini köpükle belirginleştir ve işte hazırsın.

Özel davetlere giderken saçlarını evde şekillendirmek istiyorsan bu saç modelini deneyebilirsin. Ünlülerin kırmızı halıda da tercih ettiği bu saç modelini evde yapmak oldukça kolay. Öncelikle kulaklarının arkasından ince tutamlar al ve burarak arkaya getir. Bu işlemi ensedeki saçlarına kadar devam ettirmelisin. Son olarak ensede kalan son saç tutamını bur ve topuz modelini ver. Saç modelini yaptıktan sonra saç spreyiyle sabitlemeni öneririz, yoksa aradan çıkan minik saçlar seni zor durumda bırakabilir.


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?