Yaz Aylarının En Havalı Saç Modelleri

Yaz Aylarının En Havalı Saç Modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Görenleri kıskandıran yazın en havalı saç modelleri neler öğrenmeye hazır mısın?

Yazın eğlenceli ruhuna uygun, farklı, şık ve havalı saç modelleri denemek sence de güzel olmaz mı? Yaz mevsimini şehirde veya bir tatil beldesinde geçirmen fark etmez, önemli olan saçlarınla fark yaratabilmen! Eğer yaz için saç modeli ilhamı arıyorsan doğru yerdesin! İşte yazın tüm gözlerin üzerinde olacağı birbirinden farklı saç ilhamlarımız!

Sıcak Havaların Kurtarıcı Saç Modelleri

Sıcak Havaların Kurtarıcı Saç Modelleri

Yaz aylarında en rahat saç kesimi kısa saçlar diyebiliriz. Özellikle enseyi açıkta bırakan modeller sıcak havalarda tam bir kurtarıcı oluyor. Ancak yaz aylarında ferah hissetmek için kısa saç kesim modellerine geçmek zorunda değilsin. Birbirinden kolay saç modelleri ile yaz aylarında hem ferah hissedip hem de tarz sahibi görünmeyi başarabilirsin.

Yarım topuz, plaj dalgaları ve atkuyruğu gibi en havalı saç modelleri bu yaz senin için rahatlığın ve hoş bir görünümün anahtarı olabilir. Eğer bu saç modellerini evde kendin nasıl yapabileceğini merak ediyorsan bir yere ayrılma! Senin için yazın en favori saç modellerinin nasıl yapabileceğini tek tek anlattık!

1. Atkuyruğu Saç Modeli

Atkuyruğu Saç Modeli

En bilindik fakat aynı zamanda da joker saç modeli ile başlayalım: Sıkı atkuyruğu! Oldukça havalı görünen bu saç modelini oluşturması bildiğin üzere son derece kolay! Elde etmek için önce saçlarını başının arkasında toplayıp lastik toka ile sabitlemelisin. Ardından saçlarına maşa yaparak ya da düzleştirerek de görünümüne farklılık katabilirsin. Dilersen saçlarını yaz saç renkleriyle de boyayabilirsin. Böylelikle saç stilini bir sonraki seviyeye taşıyabilirsin.

Editör Önerisi: Yaz trendlerine uyup sarı saç renklerine yöneldiysen saçlarının kolay şekil almasını sağlayabilecek bir önerimiz var: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi. Saçları güçlendiren, onaran bu bakım spreyini banyo rutinin sonrasında uygulayarak hem saçlarına bakım yapabilir hem de saçlarının kolay şekil almasını, elektriklenmemesini sağlayabilirsin. Bu ürün sadece yaz aylarının değil, bizce tüm yılın favorilerinden olacak! :)

2. Romantik Örgü Saç Modeli

Romantik Örgü Saç Modeli

Klasik saç modellerinden olan örgü, yaz mevsimine de en çok yakışan saç stillerinden. Üstelik örgü saç modellerinin yapımı oldukça kolay! Böyle bir görünüm için saçlarını yandan ayırdıktan sonra tüm saçını tek omzunun üzerinde toplayıp klasik örgü şeklinde saç uçlarına kadar ör. Ardından lastik toka ile sabitle. İşte bu kadar!

Editörün Önerisi: Örgünün dağınık ve elektriklenmiş bir görünüme sahip olmaması için örmeye başlamadan önce saçlarının düz ve pürüzsüz olduğundan emin olmalısın. Saçlarınım pürüzsüz görünmesini sağlamak  için Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum’a güvenebilirsin. Bitkisel keratinle zenginleştirilmiş bu saç serumuyla mis gibi kokan, yumuşacık ve pürüzsüz düz saçlara saniyeler içinde kavuşman mümkün.

3. Yarı Toplu Saç Modeli

Yarı Toplu Saç Modeli

Hem gündüz hem de gece kullanımına uygun olan yarı toplu saç modeli, yazın en sık tercih edilen saç modelleri arasında yer alıyor. Yaza uygun en havalı uzun saç modelleri arasında gösterilen bu stil kısa saçlara da bir hayli yakışıyor. Yarı toplu saç modeli için tek yapman gereken saçlarının ön kısmından iki tutamı arkada birleştirip tel tokalar ile sabitlemek ve aksesuarını takmak. Saniyeler içerisinde hazır olacaksın!

Editörün Önerisi: Yazın güneşin yakıcı etkisi saçlarının nemini kaybetmesine, mat ve cansız bir görünüme bürünmesine neden olabilir. Bu nedenle yaz için saç modelleri yaparken işe daima önce saçlarını nemlendirerek başlamalısın. Canlı ve nemle dolgunlaşmış saçlar için bizim sana önerimiz Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum! Kendi ağırlığının bin katı kadar su taşıyan HA içerikli Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum sayesinde, saçlarının 72 saate kadar nemli görünmesini sağlayabilirsin.

4. Çift Örgülü Saç Modeli

Çift Örgülü Saç Modeli

Her döneme damga vuran saç modellerinden olan çift örgüler, yaz sezonunun da vazgeçilmezi! İkili örgü saç modeli için saçlarını ortadan ikiye ayırıp, saçının ön kısmından başlayarak saç uçlarına kadar süren bir örgü oluştur. Daha sonra lastik toka ile sabitle. Saçlarınla fark yaratman işte bu kadar kolay!

İkili örgü saç modelini hem uzun hem de kısa saç modellerini araştıranlar tercih edebilir. Saçın omuz hizasına gelebilecek uzunluktuysa, yani küt saç modellerini kullanabiliyorsan ikili örgüyü de deneyebilirsin. Ancak eğer saçların çok daha kısaysa örgü sırasında klips tokalar gibi sabitleyici saç aksesuarlarına ihtiyaç duyabilirsin.

5. Pratik Saç Örgü Modeli

Pratik Saç Örgü Modeli

Yaz mevsiminde yapmayı en çok sevdiğimiz saç modeli kolay saç örgü modelleri. Klasik bir saç modelini bile anında havalı modele dönüştüren saç örgüleri plajların olmazsa olmazı! Peki, bu saç örgüsü nasıl yapılır merak mı ediyorsun? Hemen anlatalım! Öncelikle saçlarının önlerinden ince tutamlar al ve geriye doğru ör. Ardından saçlarını minik lastik tokalarla sabitlemelisin. Büyük tokalar yerine minik ve şeffaf lastik tokalarla saç modelinin daha şık görünmesini sağlayabilirsin.

Elseve Mucizevi yağ saç güzelleştirici krem

Editör önerisi: Saçlarımızın yaz mevsiminde cansızlaşması, sertleşmesi canımızı sıkabiliyor. İşte böyle durumlara engel olabilmek için bizim tercihimiz Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den yana! Saçlarının boy ve uçlarına uygulayarak anında daha parlak ve daha yumuşak bir görünüm verebileceğin bu ürün, aynı zamanda saçlarının daha kolay şekil almasını sağlıyor. Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i saçlarını şekillendirmeden önce mükemmel şekil alması için ve şekillendirme sonrası son dokunuş olarak kullanabilirsin.

Diğer taraftan saçını 230 derece ısıya karşı koruyan bu durulanmayan krem, ısıyla şekillendirme öncesinde uyguladığında yıpranmayı engelliyor. Bütün bunlara bonus olarak da gün boyu saçlara muhteşem bir koku veriyor! Yani tek ürünle birden fazla etki bu durulanmayan saç kremi ile seni bekliyor! Bizce yaz boyunca plaj çantandan ayırmayarak her gün güzel saçlara kavuşabilirsin, bizden söylemesi! :)

6. Boksör Örgülü Saç Modeli

Boksör Örgülü Saç Modeli

Yaz akşamlarının olmazsa olmazı bize göre boksör örgüler! Saçlarını düzleştirmeye veya dalgalandırmaya gerek kalmadan yapılan bu sıkı örgüler saçları olduğundan daha dolgun, havalı gösteriyor. Saç örgülerinin en sevdiğimiz tarafı ise örgüleri açtığında ortaya çıkan bukleler!

Saçlarını hem kolayca şekillendirebilmek hem de örgülerini açtığında yumuşacık ve parlak görünen dalgalara kavuşmak için saçlarına örmeden önce durulanmayan bakım kremi uygulamanı öneririz. Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi'ni saç uçlarına ve boylarına uygula, daha sonra sıkı boksör örgüsü için ayna karşısına geç!

7. XXL Örgü

XXL Örgü

Saçları hacimli göstermenin yolu XXL örgülerden geçiyor. İster klasik ister balıksırtı örgü yaptığın saçlarını yana doğru parmaklarınla genişleterek elde ettiğin bu görünüm sayesinde örgülerin saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olacak. Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri kullandığın günlerde de bu modeli kolaylıkla yapabilirsin. Ancak saçlarını düz kullandığın bir günde XXL örgü için saçlarının ekstra bir hacme ihtiyacı olabilir.

Eğer saçlarının hacme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan saçlarını şekillendirmeden önce hacim veren bir sprey uygulayabilir ya da krepe yaptıktan sonra örebilirsin. Krepe yaptıktan sonra da saçlarının parlak ve elektriklenmemiş gibi görünmesini istediğin noktalara Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi'ni uygulamanı öneriyoruz. Unutmadan söyleyelim! Yaz aylarına uygun rahat ve havalı düğün saç modelleri arıyorsan XXL örgüler bunun için de oldukça uygun.

8. Dalgalı Atkuyruğu Saç Modeli

Dalgalı Atkuyruğu Saç Modeli

Her mevsimin vazgeçilmezi olan atkuyruğunu çok seviyoruz. Atkuyruğu saç modelini yaz aylarında dalgalı ve salaş kullanmayı tercih ediyoruz. Eğer sen de bizim gibi yaz aylarında yapılı görünen saçlar yerine daha doğal saç stillerini takip ediyorsan bu atkuyruğunda şimdi bahsedeceğimiz adımlara dikkat etmelisin.

  • Öncelikle saçlarının gün boyu ışıl ışıl parlaması ve nemden kabarıp elektriklenmemesi için durulanmayan kremini ya da serumunu saçlarına uygula. 
  • Daha sonra yüzünün yanında kalan iki kalın tutamı, atkuyruğu yaparken burarak arkada diğer tutamlarla birleştir. Atkuyruğunda yarattığı farkı hemen göreceksin. 
  • Atkuyruğundan aldığın bir tutam saçı, her zaman lastiğinin çevresinden geçirerek dola ve tel toka ile atkuyruğunun içine sabitle. Böylece hem lastiğin görünmemesini hem de bu kadar basit bir modelin bile sanki daha çok uğraşılmış gibi durmasını sağlamış olursun.

9. Yarım Atkuyruğu Saç Modeli

90’larda popüler olan yarım atkuyruğu saç modeli geri döndü. Saçlarının daha hacimli görünmesi için yarım atkuyruğunu olabildiğince yüksek tutmalısın. Ayrıca bu modeli yaparken atkuyruğunun hem sağlam olmasına ve gün içerisinde gevşememesine hem de üst kısmının biraz salaş görünmesine dikkat etmelisin. Çünkü yaşından küçük görünmene neden olabilir.

Plaj kenarında bu saç modelini tercih edeceksen renkli saç aksesuarı takabilirsin. Kurdele veya fular bu modele çok yakışacaktır. İkisinden biriyle lastiğin üzerinden fiyonk yapabilirsin ya da bu görselde olduğu gibi kıskaçlı minik bir tokayla da aynı etkiyi yakalaman mümkün. Yarım atkuyruğu bizce özellikle de okul için en havalı saç modellerinden biri. Doğal bir imaj yaratan bu modeli okulda mutlaka denemelisin.

10. Yarım Topuz Saç Modeli

Yarım Topuz Saç Modeli

Doğal saç modellerini sevenler yarım topuz modelinde buluşuyor. Yaz aylarında sadece bir dakikada saçlarının önüne gelmesini engellemek aynı zamanda da fresh bir görünüme kavuşmak için saçlarını yukarıda salaş bir atkuyruğu yapıp topuz yapabilirsin. Bu saç modeli hem uzun hem de orta boy saçlara çok yakışıyor. Topuzunun sıkı ve gergin olmasını istiyorsan topuz şekli verirken tel toka ile sabitleyebilirsin. Daha salaş olmasını istiyorsan da lastik toka ile her zaman yaptığın dağınık topuzdan yapabilirsin.

11. Bandanalı Saç Modeli

Bandanalı Saç Modeli

Yaz aylarında renkli görünmek istiyorsan mutlaka renk renk birkaç bandana almalısın. Sıraladığımız yaza uygun havalı saç kesimlerinin hemen hepsiyle bandanaları rahatlıkla kullanabilirsin. Dilersen atkuyruğunun etrafına bandananı sarabilir dilersen de saçlarının tamamını bandanayla toplayarak saçlarının kabarmasını önleyebilirsin. Saç örgülerini renklendirmek için örgünün arasına saç fuları eklemeyi de unutma.

12. Plaj Dalgası Saç Modeli

Yaz denince aklımıza ilk gelen detaylardan biri plaj dalgası oluyor. Denizden çıktıktan sonra kendiliğinden dalgalanan ve oldukça doğal görünen bu dalga modelini biz çok seviyoruz. Buklelerine masaj yaparak saçlarını dalgalandırmalısın. Böylece yaz partilerinin en havalı kızlarından biri olabilirsin.

Eğer hala denize gidemediysen ve şehirdeysen, sana şehire deniz havası getirmenin yöntemini söyleyelim! Geniş uçlu bir maşayla saçlarını şekillendirerek de plaj dalgalı görünümü elde edebilirsin. 

13. Yarım Örgü Saç Modeli

Yarım Örgü Saç Modeli

Saç modeli için çok fazla zaman harcamadan havalı görünmek isteyenler yarım örgü saç modelini mutlaka denemeli. Yarım örgü yapmak için tıpkı boksör örgü gibi saçlarını iki ayrı tutama ayırarak örmelisin. Tam ense kısmında saçlarını örmeyi bırak ve saç tokasıyla saçlarını topla. Saç örgünü bağladığın lastiği, altta kalan tutamı etrafında çevirerek lastiği sakla. Dilersen altta kalan saçlarını dalgalandırarak saç modeline şık bir dokunuş ekleyebilirsin. Rahat ve havalı saçlara sahip olmak işte bu kadar basit!

14. İkili AtKuyruğu Saç Modeli

İkili AtKuyruğu Saç Modeli

Vintage saç görünümlerini seviyorsan bu saç modeline ilk görüşte aşık olacaksın. İlkokula giderken yaptığımız ikili atkuyruğu modelini bu yaz tekrar yapabilirsin. Saçlarını iki yana ayır ve lastik toka ile sabitle! Saçını iki taraftan atkuyruğu topladıktan sonra lastikleri yukarıya doğru çek ve saç modelinin daha salaş görünmesini sağla. Özellikle daha bohem görünmesini istiyorsan saçlarını çok sıkı toplamamaya dikkat et. Bu saç modeliyle olduğundan daha genç ve enerjik görüneceğin kesin.

Bizim yazın kullanmayı sevdiğimiz en çabasız, en havalı saç modelleri bu şekilde. Peki, senin aklında başka bir model var mı? Yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?