En İyi Saç Şekillendirici Krem, Köpük ve Spreyler

En İyi Saç Şekillendirici Krem, Köpük ve Spreyler

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

En iyi saç spreyi, saç köpüğü arayışındaysan bu yazımız sana çok yardımcı olacak! :) Saçlarımızın güzel görünmesi için saç şekillendiricileri rutinimizden ayırmıyoruz. Ancak önemli olan doğru şekillendirici ürünleri kullanmak ve saçlarının kusursuz şekil almasını sağlamaktır. Peki, hangi şekillendirici ürünleri, nasıl kullanmalıyız?

Hangi şekillendirici ürünleri kullanmalıyız?

Yazın sıcaktan ve nemden, kışın da yağmurdan, kardan, rüzgardan dolayı saçlarımız çok kolay elektriklenir. Bunun önüne geçmek için saç bakım kremi ve saç şekillendirici sprey kullanmanı öneriyoruz. Saç şekillendirici sprey sayesinde saçlarının gün içinde bozulmasını önleyebilir, saçlarının ön kısmında beliren minik saçları kontrol altına alabilirsin.

Tam saç modelini oluşturdun derken o elektriklenen minik saçlar senin de sinirini bozuyorsa L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi’nden yardım alabilirsin. Hem saçların yatışır, hem sabit kalır, hem de ışıl ışıl parlar! :)

Saç şekillendirici sprey nedir ve nasıl kullanılır?

Saç şekillendirici sprey, saçların toplandığında sımsıkı görünmesini sağlayan, saç modelinin bozulmamasını sağlayan bir şekillendirici spreydir.

Saç spreyini saçlarını şekillendirdikten sonra sabitlemek için kullanmalısın. Saç spreyini saçlarına yaklaşık 30 cm uzaktan sıkmalı, tüm saçına eşit olarak uyguladığından emin olmalısın. Saç spreyi alırken dikkat etmen gereken, yapışkan his bırakmaması ve saçı sertleştirmemesi olmalı. Bu konuda da bizim favorilerimizden Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ve Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi.

Saç şekillendirici köpük nedir ve nasıl kullanılır?

Saç şekillendirici önerilerinde en çok saç köpüğü ön plana çıkıyor. Saç şekillendirici köpükler çoğunlukla bukleleri belirginleştirmek için kullanılır. Dalgalı veya kıvırcık saçlara sahip olanlar buklelerini kontrol altına almak için saç şekillendirici köpükleri tercih edebilirler.

Kıvırcık saçlara sahipsen buklelerini belirginleştirmek için Elnett Satin Belirgin Dolgun Bukleler için Köpüğü, dalgalı saçlara sahipsen ve doğal dalgalar elde etmek istiyorsan da Elnett Satin Dalgalı Saçlar için Köpüğü tercih edebilirsin.

Saç köpüğünü uygularken de aşağıdan yukarı doğru, saçlarına masaj yaparak uygulamalısın. Sonrasında da fön makinesi veya difüzör ile dalgalarını veya buklelerini belirginleştirebilirsin.

Saç şekillendirici krem nedir ve nasıl kullanılır?

Saç şekillendirici krem, saçların daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlayan aynı zamanda da saçların kolay şekil almasına yardımcı olan bakım kremleridir. Saç şekillendirici kremler saçların gün boyu kalıcı görünmesine yardımcı olur. Özellikle durulamaya gerek olmadığı için hem ıslak hem de kuru saçlara uygulanabilen şekillendirici kremler, her gün kullandığımız ürünlerden!

Bir de wax denilen ve daha çok erkekler tarafından kullanılan şekillendiriciler var. Ancak en iyi wax saç şekillendiriciyi bulmak için biraz deneme yanılma yapman gerekiyor.

Kadınlar için en iyi saç şekillendirici ürün önerileri

Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi

Özellikle saçların ince telliyse hacimli, kabarık saçlara özeniyor olabilirsin. Aslında bu görünümü sen de kolayca elde edebilirsin! Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi, saçlarının hacimli görünmesini sağlıyor. Kuru saçlarına şekillendirmeden önce ya da sonra uyguluyorsun ve saçların inanılmaz bir hacim kazanıyor. Süper değil mi?

Saç şekillendirici ürünlerini kullanırken nelere dikkat etmen gerektiğini merak ediyorsan bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi

Saçlarına muhteşem bir şekil verdikten sonra hemencecik bozulmaması ve parıldaması için sana önerimiz Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi. İçinde Argan yağı olduğu için saçlara çok güzel bir parlaklık veriyor. Böylece saç modelleri daha fazla ön plana çıkıyor!

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem

Hepimizin çok sevdiği Elseve Mucizevi Yağ Saç  Güzelleştirici Krem, saçlarımızı beslemekle kalmıyor; aynı zamanda mükemmel şekil almasını da sağlıyor. Çoğu zaman saçlarımız şekillendirdikten sonra ya kabarıyor ya da bir türlü şekil almıyor. İşte tam da bu noktada bizim favorimiz olan bu L'Oréal saç şekillendirici krem devreye giriyor ve saçlarının kabarmadan şekil almasını sağlıyor.

Ünlü vlogger Merve Özkaynak'ın da Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem favorisi! Saç modellerini elde ederken nasıl kullandığını merak ediyorsan yukarıdaki videoyu mutlaka izlemelisin! :)

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem

Saç şekillendirirken amacın buklelerini belirginleştirmek ise ihtiyacın olanı buldun diyebiliriz: Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Krem! 48 saat belirgin bukleler elde etmemizi sağlayan bu durulanmayan bakım, içerisindeki Amla yağı ile buklelerimizi besliyor, ısıyla şekillendirmeye gerek kalmadan, sadece bakım kremi kullanarak saçlarımızı kusursuz bir hale getirebiliyoruz. :) 

Erkekler için en iyi saç şekillendirici ürün önerileri

Erkekler saç şekillendiriciler konusunda çok fazla seçici değiller. Jöleler, waxlar, spreyler onlara yetiyor. Ancak hangi ürünü kullanırsan kullan, kalitesinden emin olduğun ürünler kullanmalısın. Bu sayede hem saçların tam istediğin gibi şekil alır hem de gün boyu sabit kalır. 

Saç modelinin gün boyunca sabit kalmasını sağlamak için sabitleyici spreylerden yardım alabilirsin. L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi ile saç modelinin gece boyu yerli yerinde durmasını sağlayabilirsin. 

Sana en uygun saç şekillendirici ürünü bulmak için bu testimizi de çözebilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?