​Dalgalı saç için en doğru kesim modelleri


Dalgalı saçlarını sabah şekillendirmekte zorlanıyorsan belki de sorun saç kesimindedir. Dalgalarını kontrol altına almak ve saçlarını kolaylıkla şekillendirmek istiyorsan aşağıdaki saç kesimlerine göz atmalısın. Dalgalı saçlara özel saç kesimleri ile karşındayız. Her saç boyuna uygun saç kesimleri ile dalgalı saçlarının avantajını artık istediğin gibi yaşayabilirsin. İşte en beğenilen dalgalı saç modelleri!

Kısa bob saç modeli

Kısa bob saç modeli

Bu yılın en trend saç kesimlerinin başında gelen bob modeli saçları, sen de deneyebilirsin. 

dalgalı bob

Dalgalarını kontrol altına alabileceğin bu saç kesimi sana çok yakışacaktır. Bob kesimi saçlarını kullanırken saçlarını yandan ayırmanı tavsiye ediyoruz.

Editör önerisi: Dalgalarını belirginleştirmek istersen sana önerimiz buharlı saç şekillendiricilerini kullanman! Buharlı saç şekillendirici denilince ilk aklımıza gelen L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 Buharlı Saç Şekillendirici oluyor! Saç tellerini şekillendirmek için buhar teknolojisi kullanan bu cihaz, saçların daha parlak ve daha kolay şekil almasını sağlıyor. Kullanımı da inanılmaz pratik! Dalgalı veya düz her saç tipini 2 kat daha hızlı, 2 kat daha pürüsüz olarak, istenildiği gibi şekillendiriyor ve saçlarımız klasik düzleştiricilere kıyasla %78 daha az yıpranıyor. Ayrıca kıvırcıktan dalgalıya dalgalıdan düz saça, en sevdiğimiz saç modellerine kolayca ulaşabiliyoruz.

Tabii bir de yepyeni L'Oréal Professionnel Steampod x Karl Lagerfeld 3.0 Limited Edition'dan bahsetmezsek olmaz! İkonik Karl Lagerfeld imzasını taşıyan bu saç şekillendirici cihaz, Parizyen stilin çabasız şıklığını saçlarımıza taşıyor! 

Asimetrik saç kesimi

Asimetrik saç kesimi

Asimetrik saç kesimi, dalgalı saçlarına en uygun olan saç kesimlerinden biridir. Saçlarını kolaylıkla kontrol altına alabileceğin bu kesim ile artık kötü saç günü yaşayamayacaksın.

asimetrik kesim

Asimetrik saç kesimini kullanırken dalgalarını maşa ile belirginleştirebilirsin.

Kakül saç kesimi

Kakül saç kesimi

Saçlarında farklı bir görünüm arıyorsan kakül denemeye ne dersin?

kaküllü bob

Dalgalı saçlarını daha hacimli ve cool gösterecek kakül modelini seni olduğundan daha genç gösterecektir. Daha ne olsun! Uzun bob modelindeki saçını katlı kestirerek dalgalarını kontrol altına alabilir, kakül kesimiyle de havana hava katabilirsin.

Katlı saç kesimi

Katlı saç kesimi

Dalgalarını kontrol altına almanın en garantili yolu, katlı kesimdir.

katlı kesim

Özellikle ince telli saçların varsa katlı saç kesimiyle saçlarını hem daha hacimli hem de daha sağlıklı görünecektir. Katlı saç kesimini şekillendirirken saç köpüğü kullanman yeterli olacaktır.

Kısa saç kesimi

Kısa saç kesimi

Marjinal saç modellerini seviyorsan bu saç kesimi sana uygun olacaktır. Saçlarının bir kısmının kısa, diğerinin daha uzun olduğu bu saç kesimi, Instagram'da bu yıl çok popüler oldu. Saçlarını bu modelde kestirdikten sonra saçlarının uzun kısmını farklı bir renkte boyararak daha çılgın bir görünüm elde edebilirsin.


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala