Balıksırtı örgü en kolay şekilde nasıl yapılır?

Balıksırtı örgü en kolay şekilde nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Biliyoruz, bazı örgülü saç modellerini yapmak çok kolayken, bazılarının ismi bile çekinmemize neden oluyor. Aslında bazı noktalara dikkat ettiğinde ve biraz da pratik yapınca üstesinden gelemeyeceğin örgülü saç modeli yok! Tabii Herkes İçin Güzellik.com editörleri olarak biz de örgülü saç modellerini en kolay şekilde elde edebilmen için sana tüm bildiklerimizi açıklayacağız. :)

Bu kez de çoğumuzun zorlandığı balıksırtı örgü modelinin nasıl yapıldığını sana göstermek istedik. Kız çocuk saç örgü modellerinisevmeyen olur mu? Haydi başlayalım!

Saçı kolayca örmek için nelere dikkat etmeli?

Örgülü saç modellerini kolayca elde edebilmek için öncelikle saçlarının bakımlı olması gerekiyor. Örerken saçlarının parmaklarının arasından kolayca akıp gitmesi, örgün oluştuktan sonra görünümün kusursuz olması, saçının kabarmadan şekil alması için saçlarını örmeden önce durulanmayan bakım kremlerinden yararlanmanı öneririz.

Özellikle saçı ağırlaştırmadan şekillendirebilen Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem bizim son dönemdeki favorilerimizden! Sen de örgülü oluşturmadan önce bu yağ kremi saçının uç ve boylarına uygulayıp örmeye başladığında farkı görebilirsin!

Saçlarını kolayca örebilmek için örmeden önce saçlarını taramayı da denemelisin. Saçlarını iyice düzeltip, kusursuz hale getirdikten sonra örmeye başlamak senin için daha kolay olacaktır. Tabii bol bol pratik yapmayı da unutmamalısın. Pratik yaptıkça örgü örmek senin için gittikçe daha kolay olacaktır.

Balıksırtı örgü nasıl yapılır?

Klasik balıksırtı örgülü saç modeli için öncelikle saçının ön kısmından bir tutamı alıp tara. Özellikle saçların ördükten sonra çabucak bozulan yapıdaysa saçlarını örmeden önce güçlü tutuşlu bir şekillendirici wax kullanmanı öneririz. 

Ardından bu tutamı tepe noktasından başlayarak örmeye başla. İlk önce tutamı 3’e ayırıp bir tutamı bir elinde, diğer 2 tutamı diğer elinde tut. Sonrasında 2 tutamın arasına tek tutamı al. Bu şekilde 2 kez ördükten sonra saçının geri kalan kısımlarından tutamları da örgüye katmaya başla. Tüm saçını ördükten sonra saçının uç kısımları klasik 3’lü örgü şeklinde örüp lastik tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Balıksırtı çift örgü nasıl yapılır?

Saçlarını ortadan ikiye ayırıp, her iki tutamı da klasik balıksırtı örgüde olduğu gibi örmen bu görünümü elde etmen için yeterli olacaktır. Yalnız bu kez saçının yan kısımlarını öreceğin için örgüyü ön kısımdan başlatıp, kulak hizan boyunca örmen gerekiyor.

Ünlü yıldızların da son dönemde sıklıkla tercih ettiği ve boxer örgü olarak da bilinen balıksırtı çift örgü saç modelinin parlak görünmesi, gün boyunca örgülerin dağılmadan sabit kalabilmesi için güçlü tutuşlu bir sabitleyici spreyden yardım almanı öneriyoruz. Spreyi örgülerinin sabit kalmasını istiyorsan en büyük yardımcın! O kadar uğraşmışken örgünün hemencecik bozulmasını istemezsin değil mi? :)

Balıksırtı örgülü topuz nasıl yapılır?

Balıksırtı örgü düğün davetleri için de kullanabileceğin örgülü saç modellerinden. Klasik balıksırtı saç modelini yaptıktan sonra örgünün boy kısmını ensende toplayıp topuz görünümü ver ve tel tokalarla sabitle. Bu pratik, şık görünüm, eminiz ki bundan sonra davetlerde en çok tercih edeceğin saç modellerinden olacak!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?