Şimdiye kadar tel tokaları yanlış kullandığını sana kanıtlıyoruz!


Her kadının hayat kurtarıcı saç aksesuarı tel tokalar! Her ne kadar yeni saç aksesuarları gelip geçse de tel tokaların yerini bizler için kimse tutamaz. :) Bozulan saçların kurtarıcısı, saçları kontrol altında tutmaya yarayan ve doğru kullanıldığında havalı görünen tel tokaları çok seviyoruz! 

Peki, tel tokaları doğru kullandığına emin misin? Eğer tel tokalarda istediğin performansı alamıyor veya tel tokaların saçlarını tutmadığını düşünüyorsan bu rehberimizi yakından incelemelisin. Tel tokalarla barış imzalamak için seni yazının devamına alalım!

Tel tokaları doğru yerleştir

Tel tokalarını saçlarına doğru taktığına emin misin? Tel tokalarla ilgili yapılan en büyük yanlışlardan biri tel tokayı ters takmak. Tel tokalarının saçlarını tutması için tırtıklı olan tarafını saçlarının altına yani saç derisine doğru takmalısın. Tel tokanın tırtıklı tarafını saçlarının altına getirdiğinde tokanın saçlarını daha iyi tuttuğunu göreceksin. 

Tel tokaların uçlarına dikkat et

Tel tokaların uçlarında yer alan minik siyah toplar, tokanın saçlarında sabit kalmasını sağlar. Eğer tel tokanın ucundaki bu minik topu düşürdüysen tel tokayı artık çöpe atma zamanı gelmiş demektir. Tel tokan saçlarını istediğin sıkılıkta tutmuyorsa ve başka tel tokan da yoksa saçlarını topladıktan sonra L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici sprey ile saçlarını sabitleyebilirsin. 

Doğru rengi seç

Tel tokanın saçlarında belli olmasını istemiyorsan doğru tel tokası rengi seçmelisin. Sadece siyah tel toka kullanmak yerine saç rengine uygun kahve tonu veya sarı saçlara uygun bej renginde tel toka sayesinde saçlarında daha profesyonel bir görüntü elde edebilirsin. 

Islak saça tel toka takma

Islak saça tel toka takma

Tel toka kullanımı ile ilgili en çok yapılan yanlış ıslak saça tel toka takmaktır.  Islakken birbirine yapışan saçlar kuruduğunda kabararak tel tokaları işlevsiz hale getirecektir. Bunun için saçlarını önce kurutmalı daha sonra tel tokanı takmalısın. 

Editörün önerisi: Eğer saçlarının çok çabuk kurumasını istiyorsan L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Go Sprey'i kullanabilirsin. Spreyi saçlarına uyguladıktan sonra fön makinesi ile saçlarını kuruttuğunda saçların çok daha hızlı şekilde kurur ve ardından saçlarını hemen şekillendirebilirsin.

Tel tokalarının sabit kalması için:

Tel tokalarının gün boyunca saçlarında sabit kalması, saçlarından kaymaması için tokaları takmadan önce üzerlerine sabitleyici sprey uygulayabilirsin. Bu konuda da bizim favorilerimizden L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Sabitleyici Sprey'i kullanabilirsin. Tel tokaların üzerine bolca bu spreyden uygulayıp saçına tokaları taktıktan sonra hiçbir şekilde kayma, esneme olmayacaktır.

Tel tokaları aksesuar olarak da kullanabilirsin!

Tel tokaları aksesuar olarak da kullanabilirsin!

Tel tokaları sadece saçlarını kontrol altına almak veya sabitlemek için değil saç aksesuarı olarak da kullanabilirsin. Saçlarını topladıktan sonra asimetrik olarak tel tokaları yerleştirerek havalı bir saç modeli elde edebilirsin. Saç modelini son olarak Kérastase Spray A Porter Spray ile sabitlemeyi unutma!

Birbirine çok uzak yerleştirme

Birbirine çok uzak yerleştirme

Tel tokalarını saçlarını toplamak için kullanıyorsan estetik bir görüntü için tokaları eşit aralıklarla yerleştirmeni öneriyoruz. Tel tokalarını birbirine ne çok uzak ne de çok yakın yerleştirmelisin. Tel tokanı birbirine uzak taktığında saçların aralardan çıkabilir. Bu da görünümün düzgün görünmesine engel olur.

Saçını tel toka ile doldurma

Tel toka kullanımı ile ilgili yapılan bir diğer hata ise saçlarını  tel toka ile doldurmaktır. Eğer tel tokaları aksesuar olarak kullanmıyorsan ve sadece saçının önden güzel görünmesi için kullanıyorsan saçının arkasını tel toka ile doldurma. Sen sakladığını düşünebilirsin ama saçının arkasında mutlaka bir yerlerden görünüyordur ve bu riski göze almanı tavsiye etmeyiz.

Photo credit: pinterest.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!