En İyi Tepeden Topuz Modelleri

En İyi Tepeden Topuz Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Özel bir güne hazırlanırken, cilt bakımı esnasında veya spor öncesi kendimizi bir anda saçlarımızı topuz yaparken buluyoruz. O zaman, bu alışkanlığı estetik dokunuşlarla dönüştürebileceğin en iyi tepeden topuz önerilerimize hoş geldin! 

Tepeden topuz modelleri günün her anı için kurtarıcı bir saç stili oluyor. Yemek yaparken saçlarının yemeğe düşmesinden çekiniyorsan, ders çalışırken rahat etmek veya işe giderken hoş görünmek istiyorsan pek çok kişi gibi sen de saçlarını topuz yapıyor olmalısın. Aynı zamanda birçok kişinin aklında tepeden topuz kimlere yakışır diye soru işaretleri dönüp duruyor. Bizde herkese yakışacak tepeden topuz modelleri mevcut. Hadi, senin için bir araya getirdiğimiz en iyi tepeden topuz modellerini incelemeye başlayalım!

 

Şık ve Kullanışlı: Klasik Tepeden Topuz Modeli

Şık ve Kullanışlı: Klasik Tepeden Topuz Modeli

Günlük topuz modelleri arasında öncelikle hemen herkesin beğeneceği klasik tepeden topuz modeline bakalım. İşe giderken, arkadaşlarınla buluşurken veya önemli bir toplantıya katılırken klasik tepeden topuz modelini kullanabilirsin. Bu saç stili için ilkin saçlarını taramalı ve ince bir lastikle tepeden at kuyruğu yapmalısın. 

Şık ve Kullanışlı: Klasik Tepeden Topuz Modeli

Saçların kuruysa daha iyi taramak ve şekillendirmek için Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum’u saçlarına sıkıp ardından tarayabilirsin. Saçlarını tepeden at kuyruğu yaptıktan sonra saçı kendi etrafında sararak topuz haline getirmelisin. Yine ince bir lastikle saçı topuz halindeyken toplamalı ve kenarlardan tel tokayla tutturmalısın.

 

Enerjik ve Eğlenceli: İkili Tepeden Topuz Modeli

Enerjik ve Eğlenceli: İkili Tepeden Topuz Modeli

Özellikle gençler arasında popüler olan ikili minik topuz modeli hem trend hem de etkileyici bir görünüm yaratıyor. Genç tepeden topuz modellerini denemek için öncelikle saçlarını ortadan ikiye ayırmalı ve iyice taramalısın. Ardından tıpkı klasik topuz modelinde olduğu gibi saçı at kuyruğu şeklinde iki yandan toplamalısın. Bu saçları kendi etrafında dolayarak iki tane muntazam topuz görünümü elde edebilirsin. Veyahut ince bir lastikle at kuyruğu yapar gibi toplayıp saçı lastikten tam çıkarmadan salaş bir topuz yapabilirsin.

 

Kurtarıcı Bir Alternatif: Tepeden Salaş Topuz Modeli

Kurtarıcı Bir Alternatif: Tepeden Salaş Topuz Modeli

Söz konusu topuz modelleri olunca salaş topuz nasıl yapılır sorusu da yeniden gün yüzüne çıkıyor. Özellikle evde iş yaparken salaş topuz modellerini kolayca yapabilir ve uzun saatler boyu bozulmadan kullanabilirsin. Yapman gereken tek bir hareket mevcut: Bir saç tokasıyla saçlarını at kuyruğu yapar gibi toplarken saçı tokanın içinden tamamen geçirmeyeceksin. Böylece hafif salaş bir topuz elde edebilirsin. 

Kurtarıcı Bir Alternatif: Tepeden Salaş Topuz Modeli

Salaş topuz modelleri güzel görünümlerinin yanı sıra klasik topuz modeline kıyasla daha rahat bir kullanım sunuyor. Yani gün sonunda başın ağrımasın istiyorsan tepeden salaş topuz modeli tam senlik olabilir. 

 

İster Evde, İster Dışarıda: Tepeden Yüksek Topuz Modeli

İster Evde, İster Dışarıda: Tepeden Yüksek Topuz Modeli

Tepeden yüksek topuz modelleri her zamanın en trend görünümlerinden biri. Yüksek ve modern topuz modelleri yapabilmek için saçların uzun olması gerekiyor. Aynı zamanda bu topuz modellerinin hoş bir görünüm sergilemesi için saçların pürüzsüz ve düz olması büyük önem taşıyor. Bu noktada bizim favori saç bakım ürünlerimiz arasında yer alan Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u kullanabilirsin. 

İster Evde, İster Dışarıda: Tepeden Yüksek Topuz Modeli

Saçlarının ucuna ve gövdesine bu serumu sürdükten sonra tarayarak düzleştirebilirsin. Üstelik bu serumla saçlarını 4 santimetreye (cm) kadar uzatmak mümkün. Ardından saçını en tepe noktadan at kuyruğu yapar gibi tutup kendi etrafında sararak bu modern tepeden topuz modelini kolayca elde edebilirsin.

En Zorlu Model: Kısa Saça Tepeden Topuz Modeli

En Zorlu Model: Kısa Saça Tepeden Topuz Modeli

Kısa saçla topuz modeli yapmak pek kolay olmasa da imkansız değil. Saçlarının tamamını eline toplayıp kendi etrafında çevirerek topuz haline getirmeli ve bir lastikle tutturmalısın. Ancak saçların kısa olduğu için tokanın içinden kayıp çıkabilir. Bu durumu önlemek adına wax veya saç sabitleyici sprey kullanabilirsin. Wax’la saçlarını hem aşağıdan hem de tepeden sabitleyerek gün boyu kullanabileceğin bir topuz modeli yapman mümkün.

 

Y2K Tarzı: Tepeden Yarım Topuz Modeli

Y2K Tarzı: Tepeden Yarım Topuz Modeli

Sade topuz modellerinden biri olan yarım topuz modelleri hem trend hem de nostaljik bir görünüm sergiliyor. 90’lı yılların stilinden etkilenen Y2K tarzı, günümüzde bir hayli popüler. Bu saç modelini yapmak da son derece basit. Saçların sadece yarısını toplayacağın için öncelikle tüm saçlarında daha düz ve pürüzsüz bir görünüm elde etmelisin. Bunun için Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u kullanabilirsin. Ardından saçlarının üst kısmını düzgün bir şekilde ayırmalı ve kendi etrafında sararak topuz haline getirmelisin. Bu topuzu sabitlemek için tel tokalardan yardım alabilirsin.

 

Sofistike ve Şık: Tepeden Çift Örgülü Topuz Modeli

Sofistike ve Şık: Tepeden Çift Örgülü Topuz Modeli

Örgü modellerini seviyorsan bu modeli topuz stilleriyle birleştirmeyi deneyebilirsin. Öncelikle saçlarını ortadan ikiye eşit şekilde ayırmalısın. Ardından saçlarının üst kısmını yeniden ayırmalısın. Üst kısımda kalan tutamları örerek saçı kendi etrafında dolayıp topuz haline getirmelisin. İşte hazırsın!

 

Zarif ve Göz Alıcı: Tepeden Balerin Topuz Modeli

Zarif ve Göz Alıcı: Tepeden Balerin Topuz Modeli

Zarafetiyle ön plana çıkan tepeden balerin topuz modelleri, çiçekli tokalarla birleşerek göz alıcı bir görünüm sergilemeyi başarıyor. Balerin topuz modelleri hem çok sıkı hem de pürüzsüz oluyor. Bu nedenle saç serumu ve bunun yanı sıra wax ve saç sabitleyici sprey de kullanmak gerekiyor. 

Öncelikle saçlarını her zamanki gibi sıkı bir at kuyruğu şeklinde toplamalısın. Ardından wax yardımıyla at kuyruğunu pürüzsüz hale getirmelisin. Saçlarını kendi etrafında dolayıp topuz haline getirdikten sonra ince bir lastikle toplamalısın. Ancak bu topuzu kenarlardan tel tokayla tutturmayı unutmamalısın. Son olarak saç sabitleyici sprey sıkabilirsin.

 

Renkli Stil: Kurdele ile Tepeden Topuz Modeli

Renkli Stil: Kurdele ile Tepeden Topuz Modeli

Kurdeleleri bizim kadar şık ve eğlenceli buluyorsan basit bir topuzu dakikalar içinde trend bir görünüme ulaştırabilirsin. Bu saç modeli için tepeden yüksek topuz modeli adımlarını birebir izlemen yeterli. Son olarak saçına bir kurdele takarak modeli noktalayabilirsin.

 

Yaratıcı ve Göz Alıcı: Fular ile Tepeden Topuz Modeli

Yaratıcı ve Göz Alıcı: Fular ile Tepeden Topuz Modeli

Kısa ve kıvırcık saça sahipsen bu modele saçını topuz dahi yapmadan ulaşabilirsin. Öncelikle saçlarını tepeden toplaman gerekiyor. Ardından her bir bukleyi tel toka yardımıyla topuz görünümü verecek şekilde tutturmalısın. Son olarak seçtiğin bir fuları başına bağlaman yeterli.

Eğer saçların düzse yine aynı adımları uygulayarak bir topuz yapabilirsin. Fakat saçların düz olduğu için dağınık topuz yerine daha klasik bir topuz modeli elde etmiş olursun. Birebir bu modeli yapmak için deniz tuzu spreyiyle saçlarına doğal bir hacim ve tutuş kazandırabilir veya ince uçlu bir maşayla bukleler yapabilirsin.

Günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğin tepeden topuz saç modellerini örneklerle gösterdik. Şimdi, topuz saç modelleri arasından kendine en çok yakışanı bulup aynanın karşısına geçebilirsin!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?