Son moda kısa saçlar: Pixie saç modeli


Kısa saçlara herkes cesaret edemez. Ama kullanışlı olması ve kolayca şekil alabilmesi açısından hepimiz çok seviyoruz! Pixie saç kesimi de son dönemdeki en popüler ve en çok rağbet gören saç modellerinden. Hareketli, canlı ve genç görünüm sağlayan bu modelin özelliği ise tepe kısımların uzun, kulağın üstü ve önlerin daha kısa şekilde kesilmiş olması.

Bu farklı saç kesim modeli hep aynı stilde kullanacağını düşünüyorsan yanılıyorsun çünkü çok çeşitli saç stilleri oluşturabileceğin bir kesim. Eğer görünümünde biraz farklılık istiyorsan, saçlarını kısa kestirmek gibi bir düşüncen varsa ya da kısa saçlarında farklı modelleri denemek istiyorsan, sana ilham verecek önerilerimiz var. Denemeye ne dersin? :)

1.Yan Pixie saç

yan pixie saç

Islak saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayıp düz şekilde fön çek veya düzleştiriciden yardım alarak düzgün bir görünüm elde et. Bu krem sayesinde hem saçların kabarmadan şekil alır, hem de ısıya karşı saçlarını koruma altına almış olursun.

Düz görünüme kavuştuktan sonra da derin bir şekilde saçlarını yandan ayırıp şekillendirici sprey ya da jel yardımıyla sabitleyebilirsin. İşte bu kadar basit!

2.Dağınık Pixie saç

dağınık pixie saç

Bu model için saçlarını yandan ayırdıktan sonra şekillendirici jeli parmaklarınla kâküllerini küçük tutamlar halinde şekillendirip spreyle sabitlemen yeterli.

3.Uzun Kâküllü Pixie Saç

uzun kaküllü kısa pixie saç

Uzun kâküllü pixie kesimi tanımlamamız gerekirse; yan kısımlar daha kısa, tepe ve kâküller daha uzun. Bu tarzı yakalamak için tüm saçına düz şekilde, öne doğru fön çekip sabitleyici sprey uygulaman yeterli olacaktır. Unutmaman gereken bir nokta var; o da kısa saçlara hareket kazandırmanın yolu kâkülden geçer.

4.Geriye Doğru Pixie Saç

geriye doğru pixie saç

Saçlarını kurutmadan önce ısıdan zarar görmemesi için sıvı bakım spreyi kullandıktan sonra, geriye doğru şekilde fön çekip, önü hafif bombeli olması için nazikçe krepe uygulayabilirsin. Sence de dakikalar içerisinde hazır olacak, pratik ve şık bir model değil mi?

5.Kısa kaküllü pixie saç

kısa kaküllü pixie saç

Kakül kestirmek için illa geniş bir alnın olmasına gerek yok! Dar bir alnın varsa mikro kakül de denilen küçük kakülleri deneyebilirsin. Pixie saç kesimine de çok yakışan küçük kaküller ile havalı bir görünüme ulaşacağın kesin! :)

Editör önerisi: Bu saç modeliyle kahve saç renkleri mükemmel görünüyor! Eğer sen de hem saç kesimini, hem de saç rengini değiştirmek istiyorsan pixie saç kesimini kahve saç renginle tamamlayabilirsin. Bizim de favorilerimizden olan L'Oréal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi rengini denemeni öneririz.

6.Kıvırcık pixie saç

Kıvırcık pixie saç

Kim demiş kıvırcık saçlar kısa saç modellerini deneyemez diye! :) Pixie saç kesimi kıvırcık saçlara çok yakışıyor. Saçlarının doğal hacmi sayesinde saç kesimin çok havalı görünür. Özellikle ince telli saçların aradığı hacim sende bol bol varken bundan faydalanmamak olmaz değil mi? :)

7.Yanları kısa pixie saç

yanları kısa pixie saç

Pixie saç kesiminin bu stilinde saçların yan kısmı, kazıtılıyor, diğer kısımlar daha uzun görünümde kalıyor. Hatta saçın sadece bir yanı kazıtılabiliyor, diğer yanı uzun bırakılıyor ve ortaya asi görünüm çıkıyor. Özellikle de oval yüz şekline sahip olanlara bu saç kesimi çok yakışıyor.

8.Asimetrik pixie saç

Asimetrik pixie saç

Kısalı uzunlu katlar, alına düşen perçemlerle asimetrik pixie saç kesimi bizce de çok cool! Bu saç kesimini şekillendirmesi de oldukça pratik. Banyodan sonra yuvarlak fırçanla saçlarına çabucak fön çekebilir ya da şekillendirici köpük uygulayıp hızlıca doğal dalgalara ulaşabilirsin. Tercih senin! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!