Küpe ve saç modeli uyumu: Hangi küpeyi, hangi saç modeliyle tercih etmeli?

Küpe ve saç modeli uyumu: Hangi küpeyi, hangi saç modeliyle tercih etmeli?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

2018 trendlerinin başında iddialı küpe modelleri geliyor. İtiraf edelim, bizim en sevdiğimiz aksesauarların başında küpe çeşitleri var. Özellikle doğru küpe ve saç stili uyumuna karşı koyamıyoruz! Biz de İlkbahar sezonunda karşımıza çıkan en yeni küpeleri mercek altına aldık ve hangi saç modelleriyle uyumlu olduklarını inceledik. A'dan Z'ye küpe dosyasına hakim olmak için yazının devamına bekleniyorsun. :)

Halka küpe

Halka küpe

2018 yılının en popüler parçası kesinlikle halka küpeler! Halka küpe aksesuarını takar takmaz kendimizi Latin Amerika starı gibi hissediyoruz. Halkla küpeleri günlük saç stilinle birleştirmek istersen yarım topuz saç modelini tercih etmelisin. Halka küpeleri günlük stiline uyumlu hale getirmek istersen yarım topuz modeliyle kendini çok havalı hissedebilirsin.

Halka küpe

Halka küpeni akşam davetlerinde kullanmak ve kendini daha çekici hissetmek istiyorsan atkuyruğu saç stilini denemelisin. Halka küpeni sıkı at kuyruğu ile kombinlemek yerine salaş atkuyruğuyla daha doğal bir görünüme kavuşturabilirsin. Saçlarının önlerinden ince saç tutamları çıkararak halka küpelerini dengelemelisin. 

Editörden öneri: Atkuyruğun artık eskisi kadar hacimli, gür görünmüyor mu? Saçlarının eski gür görünümüne ulaşmaya yardımcı olmak, ince saç tellerinin daha gür olmasını sağlamak için Vichy Dercos Densi Solutions Serum kullanmanı öneririz.

Halka küpe

Zarif görünümden uzaklaşmak istemiyorsan minik halka küpeleri kullanabilirsin. Küçük halka küpeler açık saç modelleriyle de kusursuz görünüyor. XXL halka küpeleri takacak cesaretini henüz toplayamadıysan minik küpelerle şık görünebilirsin. 

Sallantılı küpe

Sallantılı küpe

Sallantılı küpeler en çok uzun boyunlulara yakışıyor. Boynunu vurgulamak için sallantılı küpelerini gergin ve sıkı bir topuz saç modeliyle birleştirmelisin. Ensede yapacağın zarif bir topuz ve sallantılı küpelerinin uyumuna arkadaşların bayılacak.

Sallantılı küpe

Bob kesim saçların varsa sallantılı küpelerini açık saçlarınla da kullanabilirsin. Modern iri küpeler ve bob saç kesimi seni olduğundan daha genç gösterecek. Editörden öneri: Saçlarının şekillendirdikten sonra ışıl ışıl görünmesi ve kabarmaması için L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni kullanmanı öneririz.

İnci küpe

İnci küpe

Klasik stilinden ödün vermeyenler 2018 yılında popüler olan inci küpeleri mutlaka takmalılar. Günlük hayatında inci küpeni takmak istersen açık saç modeliyle kullanabilirsin. Özellikle minik inci küpeler açık saçlarının arasında ışıldayacak.

İnci küpe

Özel gecelerde sallantılı inci küpeni takmak istersen dağınık topuz modelini de kullanabilirsin. Saçlarını çok sıkı toplamak yerine daha doğal görünen modelleri tercih edersen inci küpenin yarattığı romantik görünümü destekleyebilirsin. 

Tektaş küpe

Tektaş küpe

Elegan stilin anahtarı olan görülen tektaş küpeler yarı toplu saçlarla harika görünüyor. Tektaş küpenin saçlarının arasında görünmesini istiyorsan, saçlarının önlerinden aldığın ince tutamları geriye doğru sabitlemelisin.

Tektaş küpe

Tektaş küpeni günlük hayatında dinamik bir stille kullanmak istersen salaş atkuyruğu saç modelini değerlendirmelisin. Salaş atkuyruğu ve tektaş küpe uyumu günlük hayata çok takışıyor. Bu saç stilini doğal makyajınla tamamlayarak  kusursuz ofis şıklığı yakalayabilirsin.

Püsküllü küpe

Püsküllü küpe

2018 yılının trendi olan püsküllü küpeleri ön plana çıkarmak için yüksek topuz saç modelini yapabilirsin. Püsküllü küpe seçerken saç rengini ve kıyafetlerinin rengine uygun seçimler yapmalısın. 

Püsküllü küpe

Püsküllü küpelerini açık saçlarınla kullanmak istersen saçlarını mutlaka kulak arkasına atmalısın. Hafif dalgalı saçlar ve iddialı püsküllü küpeler oldukça havalı görünmeni sağlayacak. Bu kombini yaptığında bol bol fotoğraf çekmeni öneriyoruz. 

Kanatlı küpe

Kanatlı küpe

Melek kanatlarını andıran küpeleri geçtiğimiz yıldan beri her yerde görüyoruz. Kanatlı küpelerini ön plana çıkarmak istediğinde saçlarını örgülü topuz yapabilirsin. Bu saç modeli için önce saçlarını yukarıda topla daha sonra sıkı bir şekilde ör. Son olarak da örgüne topuz görünümü verip tel tokalarla sabitle. Saçlarının önlerinden minik saçlarının çıkmasını ve elektriklenmesini önlemek için LOréal Paris Studio Pro Lock It Saç Spreyi'ni kullanmanı öneririz.

Kanatlı küpe

Saçlarını açık olarak kullanmak istersen boğazlı kazağının içine saçlarını sokarak küpelerini ön plana çıkarabilirsin. Oldukça bohem görünen bu stil sana havalı bir görünüm kazandıracak. Saçlarının doğal dalgasını ön plana çıkarmak için Matrix Volume Builder Hacim Veren Saç Köpüğü'nü kullanabilirsin.

Taşlı küpe

Taşlı küpe

Taşlı küpelerden vazgeçemiyoruz. Taşlı küpeler, 2018 yılı itibariyle hayatımıza tekrar girdi. İddialı küpeleri defilelerde, moda dergilerinde ve sokak stilinde sık sık görüyoruz. Taşlı küpelerini ön plana çıkarmak için sıkı topuz veya atkuyruğu saç modellerini değerlendirmelisin. 

Taşlı küpe

Taşlı küpelerini romantik stilinde kombinlemek istersen romantik saç modellerine bakmalısın. Dağınık topuz modeli, taşlı küpelerin romantikliğini ön plana çıkaracak. Saçlarını topuz yaptıktan sonra kulağının üzerinden ince tutamlar çıkarmayı unutmamalısın.

Şekilli küpe

Şekilli küpe

Modern şekilli küpeler dinamik saç modelleriyle yakışıyor. İri kalp şeklindeki küpelerini genç bir topuz modeli veya yüksek örgülerle birleştirebilirsin. Bu stilini daha zengin göstermek için bol bol aksesuar kullanmanı öneriyoruz.

Şekilli küpe

Yıldızlı küpeler ise en çok açık saçlarla yakışıyor. Saç rengine uygun yıldızlı küpeni seçtikten sonra saçlarını düzleştir ve tara. İşte hazırsın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?