Kötü bir saç kesimiyle saçların uzayana kadar nasıl başa çıkabilirsin?


Herkesin başına gelebilen durumlardan biri de kötü bir saç kesimi deneyimi... En iyi kuaföre de gitsen kötü saç kesimi durumunu hayatında bir kere yaşıyorsun... Ya kuaför ile senin arandaki iletişim bozukluğundan, ya istediğin saç kesiminin saç tipine uymamasından ya da yeni trend sevdasına kötü saç kesimiyle baş başa kalabiliyoruz. 

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor: Kötü saç kesimi dünyanın sonu değildir! Saç kesimini hiç beğenmediysen bile eminiz bu saç kesimini göründüğünden daha farklı göstermenin birçok alternatifi vardır. Karamsar olma ve aşağıdaki önerilerimizi dikkatlice okuyarak saçların uzayana kadar onlarla barış imzala!

Kabullen...

Saçlarını kestirdin, eve geldin ve gözlerinde yaşlar birikti… Merak etme, seni çok iyi anlıyoruz. Kötü saç kesiminin yarattığı hayal kırıklığı ve çaresizlik hissini biz de deneyimledik... Fakat zamanı geri alamayacağına göre bu saç kesimini kabullenmekle işe başlamalısın. Evet, saçların kötü oldu ama bunu düzeltmenin birden fazla yolu var. 

Saçların uzayana kadar aynalarla barışmak için farklı seçenekleri değerlendirmelisin. Mesela saçlarının fazla kısaldığını düşünüyorsan kötü saç kesimini gizlemeye ne dersin? Evden dışarı çıkmadan önce Kérastase Mousse Bouffante Saç Köpüğü gibi bir şekillendirici köpük ile saç uçlarının dalgasını belirginleştirerek dikkati başka yöne dağıtmayı denemeni öneririz. Hatta saçlarını yandan ayır ve saçındaki hacimi ortaya çıkart! Emin ol, bu şekilde çok havalı görüneceksin. :)

Başka bir kuaföre danış

Tek bir kuaförle yetinme. Ne demişler, el elden üstündür. Kötü saç kesiminden sonra ertesi gün veya sakinleştiğin zaman mutlaka başka bir kuaföre gitmeli ve nasıl bir kesim istediğini doğruca ifade etmelisin. 

Editörün önerisi: Kuaförde saçlarının kötü kesildiğini hissettiğin anda kuaförü durdurmayı ve nasıl bir kesim istediğini hatırlatmayı unutma. Kötü saç kesimini engellemek için kuaförünle iyi bir iletişim kurmalı, onunla fikirlerini paylaşmaktan çekinmemelisin.

Rengini değiştir

Rengini değiştir

Saçlarını kestirdin, hiç içine sinmedi... Saçlarını sevmek için yeni renkler denemeye ne dersin? Uzun zamandır hayalini kurduğun balyajı deneyerek saçlarını tam istediğin gibi yapabilirsin. L’Oréal Paris Colorista Effects Balayage sayesinde kolayca saçlarına balyaj yapabilirsin. Balyaj yaptıktan sonra dikkat saç renginde olacağı için, kötü saç kesimini herkesten gizleyebileceksin.

Tel tokalarla arkadaş ol

Tel tokalarla arkadaş ol

Bu madde kakül kestirip de sevemeyenlere gelsin! :) Kakül kestirdikten sonra ya çok seversin ya da hiç sevmezsin, ortası yoktur. Eğer kakülü sevmeyen gruba dahilsen kakülünü gizlemek için bolca tel tokaya ihtiyacın olacak. Kakülü ikiye ayır ve burarak saçlarının yan tarafına gizle. İşte bu kadar! Kaküllerin uzayana kadar tel tokalar en büyük yardımcın olacak!

Balerin topuzunu yapmayı öğren

Balerin topuzunu yapmayı öğren

Uzun saç kesimini beğenmeyenlerin kurtarıcı saç modeli sıkı balerin topuzu oluyor. Her saç kesimini gizleyebilen balerin topuzunu bir iki ay kullanarak bu dönemi rahatlıkla atlatabilirsin. Öncelikle saçlarına Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi yağ kremini uygulayıp saçlarını kontrol altına almanı öneririz. Bu şekilde saçların kabarmadan, elektriklenmeden kolayca şekil alabilecek kıvama gelecektir. Daha sonra saçlarını burarak tepede sıkı bir topuz yap ve tel tokalarla sabitle. Şimdi, saç kesiminin kötü göründüğünü kim bilebilir ki? :)

Saç aksesuarı kullan

Saç aksesuarı kullan

Kötü saç kesimi uzayana kadar şapkalar, bandanalarla iyi anlaşmalısın. Özellikle yaz aylarında büyük hasır şapkalarla hem havalı görünebilir, hem de saçlarını gizleyebilirsin.

Yeni saç modelleri dene

Yeni saç modelleri dene

Salaş örgü modellerini deneyerek bu süreci kolaylıkla atlatabilirsin. Saçlarını işe veya okula giderken örebilir akşamları da salaş bir atkuyruğu yapabilirsin. Bu süreçte toplu saç modelleri deneyerek saçlarını olabildiği sürece açık bırakmamalısın. Saçlarının gün içinde bozulmaması için L’Oréal Proffesional Tecni Art Air Fix saç spreyi ile sabitlemeyi ise unutmamalısın!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala