Yılın Mezuniyet Saç Modelleri

Yılın Mezuniyet Saç Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Mezuniyetine sayılı günler kaldıysa, sen de tüm arkadaşların gibi mezuniyet töreni saç modellerini araştırıyor olabilirsin. Hala kararını veremediysen, seni birbirinden güzel mezuniyet saçlarını listediğimiz yazımıza alalım!

Mezuniyet dönemi tabii ki sadece mezuniyet gecesinden ibaret değil. Kep törenini de unutmamak lazım! Hal böyle olunca da hem kep töreni için hem de mezuniyet gecesi için farklı saç modelleri seçmek gerekiyor. Ancak bu konuda hiç endişe etmene gerek yok çünkü Herkesicinguzellik.com editörleri olarak, bu senenin en trend mezuniyet balosu saç modellerini senin için tek tek sıraladık!

Mezuniyet saçı olarak beğenebileceğin her türlü modeli senin için yakın markajımıza aldık. Mezuniyet için saç modelleri her ne kadar zor görünse de, aşağıdaki adımları takip ederek saç modeli seçimi konusunu kolaylıkla çözeceksin. Hadi o zaman, kep töreni saç modelleri önerilerimizi incelemeye başla!

Topuz Mezuniyet Saç Modelleri

Topuz Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet topuz modelleri her sene olduğu gibi bu sene de revaçta. Hem şık hem de zarif görünmeyi sağlayan topuz modelleri, çoğunlukla tüm mezuniyet kombinleriyle uyum sağlıyor. Özellikle saçlarını açık bırakmaktan değil de toplamaktan hoşlanıyorsan, mezuniyetin için de en ideal seçimin topuz yaptırmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mezuniyet için topuz modellerini görmek için bir alt satıra kaydırabilirsin.

 

1. Yüksek Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Yüksek Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Sırt dekolteli veya sırt detaylı bir elbise giymeyi planlıyorsan, saç modelleri mezuniyet fikirleri arasından yüksek topuz stili senin için ideal! Bu modeli yapmak için ihtiyacın olan tek yardımcı bir topuz süngeri. Topuzunun düzgün ve kusursuz görünmesi için ilk iş olarak saçlarını düzleştirebilirsin. Saçlarını düzleştirdikten sonra baş aşağı şekilde durup fırça yardımıyla saçlarını en tepede toplamalı ve atkuyruğu oluşturmalısın.

Topuz süngerini atkuyruğuna sarıp saçlarını süngeri kaplayacak şekilde dağıtmalı ve bir başka lastiği topuzun üstüne sabitlemelisin. Lastiğin görünmemesi için saçlarını lastiğin etrafına sarıp tel tokalarla tutturman çok önemli. Son dokunuş için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'den avucuna bir miktar alıp saçına uygulayabilirsin.

 

2. Örgülü Topuz Mezuniyet Saçı

Örgülü Topuz Mezuniyet Saçı

Şık ve zarif bu topuzu önce iki örgü oluşturup, sonra bu örgüleri arkada birleştirerek yapabilirsin. Mezuniyet gecende özellikle sırt dekolteli elbiselerle bu saç modelini deneyebilirsin. Saçlarını örmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i uygulayarak saçlarının gün boyu ışıldamasını sağlayabilirsin.

 

3. Dağınık Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Dağınık Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Eğer mezuniyet gecesi daha doğal ve salaş bir stil yakalamak istersen dağınık topuz modelini senin için önerebiliriz. Dağınık topuz modelinin daha doğal görünmesi için saçlarının ön kısımlarından ince tutamlar çıkarmayı unutmamalısın.

 

4. Balıksırtı Örgülü Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Balıksırtı Örgülü Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Mezuniyet saç modellerinde örgü stili çok popüler. Fakat özellikle balıksırtı örgülü topuz abiye elbisenle harika bir uyum yaratabilir. Üstelik bu modelle saçlarının tüm gece boyunca gözlerinin önüne gelmesini önleyebilir ve fazlasıyla rahat edebilirsin. Bu saç modeli için önce ıslak saçların kuruduktan sonra düzleştirici yardımıyla düzgün bir görünüm oluşturmalısın. Sonrasında da saçlarını üç ayrı tutama ayırıp klasik bir şekilde örmelisin. Son olarak örgülerini ensende toplayarak zarif bir topuz görünümü yakalamalısın.

Editörün Önerisi: Saçlarının pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlamak için banyodayken saçına Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu uygulayabilirsin. Böylece saçların 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz, daha parlak, daha yumuşak görünecek!

 

5. Fransız Topuzu Mezuniyet Saç Modeli

Fransız Topuzu Mezuniyet Saç Modeli

Özel davetlerde en elegan görünen saç modellerinden biri Fransız topuzu. Her ne kadar ilk denemede zor gibi görünse de birkaç kere denedikten sonra bu topuzu kolaylıkla yapabileceğine inanıyoruz. Bu topuz modeli en çok klasik elbise stiliyle yakışıyor.

 

6. Ensede Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Ensede Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Sade ve şık bir saç modeli arıyorsan ya da çok iddialı bir elbise seçtiysen sana önerimiz ensede topuz saç modeli. Ensede topuz, modern duruşuyla çok zarif bir saç modeli!

 

7. Salaş Düşük Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Salaş Düşük Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Salaş ve bohem topuz modeli de natürel görünümüyle büyüleyici mezuniyet için saç modelleri arasında!

 

8. Balıksırtı Örgülü Toplu Mezuniyet Saç Modeli

Balıksırtı Örgülü Toplu Mezuniyet Saç Modeli

Balıksırtı örgüyle oluşturulan bu toplu saç modeli, örgü detaylarıyla büyüleyici görünüyor! Bu model, mezuniyet balosu için saç stilleri listesinde favorilerimizden.

 

Örgülü Mezuniyet Saç Modelleri

Örgülü Mezuniyet Saç Modelleri

Örgülü saç modelleri mezuniyet için her zaman en iyi seçenekler arasında yer alıyor. Zarif ve şık bir görünüm sergileyen bu saç modelleriyle mezuniyetinin çok güzel geçeceğinden eminiz. Mezuniyet örgülü saç modellerini daha detaylı incelemek için aşağı kaydırmayı unutma!

Editörün Önerisi: Mezuniyet için örgü saç modellerinden maksimum verimi almak istiyorsan saçlarının pürüzsüz ve parlak görünmesine özen göstermelisin. Bunun için Elseve Glycolic Gloss serisini kullanabilirsin. Saç bakımı için en önemli içeriklerden biri olan glikolik asit ile formüle edilmiş bu seri, mat ve cansız saç görünümünü tersine çevirerek sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmayı sağlıyor. Sen de saçlarının ışıltıyla parlamasını ve saç modellerini en güzel şekilde yansıtmasını istiyorsan, Elseve Glycolic Gloss serisini en yakında zamanda keşfetmelisin!

 

1. Hacimli Örgülü Mezuniyet Saç Modeli

Hacimli Örgülü Mezuniyet Saç Modeli

Mezuniyetinde gösterişli bir elbise giyeceksen denge sağlayabilmek için saç modelini ve makyajını olabildiğince sade ve doğal tutmalısın. Mesela hacimli mezuniyet örgü saç modelleri bunun için ideal bir seçenek olabilir. Her zamanki klasik örgüye biraz farklılık katıp doğal görünen ama havalı bir saç stili deneyebilirsin.

Hacimli örgülü saç modelini yapmak için saçlarını geriye doğru tarayıp üç eşit parçaya ayır. Ön ve arka kısımların daha hacimli görünmesi için diplere doğru saç spreyi sıkıp, ince dişli tarakla hafif krepe yap. Krepeli kısımların düzgün görünmesi için saçlarını fırçayla çok hafifçe düzelterek tara ve balıksırtı örgü olarak ör. Hepsi bu kadar!

 

2. Kılçık Örgü Mezuniyet Saç Modeli

Kılçık Örgü Mezuniyet Saç Modeli

Kılçık örgü saç modeline biraz daha elegan bir hava vermek için saçının ön kısımlarını maşa ile dalgalandırabilirsin. Bu model için saçını yandan ayırıp saç çizginden başlayarak geriye doğru balıksırtı şeklinde örebilirsin. Kep töreni için bu saç modeli çok ama çok uygun!

 

3. Şelale Örgülü Mezuniyet Saçı

Şelale Örgülü Mezuniyet Saçı

Hem açık saç modelini hem de örgülü saç modelini bir arada kullanmak istersen şelale örgü modelini deneyebilirsin. Bu model uzun saçlara gerçekten çok yakışıyor. Ayrıca kep altına saç modelleri arıyorsan da şelale örgü stili beklentilerini karşılayabilir.

 

4. Sepet Örgü Mezuniyet Saç Modeli

Sepet Örgü Mezuniyet Saç Modeli

Sırtı açık ya da sırt detaylı bir elbise tercih edeceksen sepet örgü saç modeline mutlaka şans vermelisin.

 

5. Detaylı Örgülü Saç Modeli

Detaylı Örgülü Saç Modeli

Şelale örgü ve minik örgülerden oluşan bu saç modeli, düz ve uzun saçlarda mükemmel görünüyor. Saçlarını bu stilde şekillendirmek istiyorsan pürüzsüz bir görünüm elde etmek için banyo rutininde Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu kullanmanı öneririz. Lamellar teknolojisi ile 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz, daha parlak ve daha yumuşak saçlara sahip olmayı sağlayan Wonder Water'ı kullanarak mezuniyet gecende saçlarınla ışıldayabilirsin! :)

6. Boxer Örgülü Saç Modeli

Boxer Örgülü Saç Modeli

Birkaç sezondur trend olan boxer örgüler de mezuniyet için tercih edebileceğin saç modellerinden. Bu saç modelini kep töreninde de mezuniyet gecesinde de tercih ederek havalı bir görünüm elde etmen mümkün. Hatta örgülerine saç piercing’leri de takarak görünümünü farklılaştırabilirsin!

 

7. Mohawk Örgülü Mezuniyet Saç Modeli

Mohawk Örgülü Mezuniyet Saç Modeli

Saç modelin gece boyunca dikkat çeksin istersen tercihin mohawk örgülü saç modelinden yana olmalı. Hacimli görünümüyle oldukça havalı görünen bu saç modeliyle gelsin beğeni rekoru kıran mezuniyet selfie’leri! :)

 

Düz Mezuniyet Saç Modeli

Düz Mezuniyet Saç Modeli

Bu saç modeli için öncelikle dümdüz ve pürüzsüz bir saç görünümüne sahip olman çok önemli. Bunun için banyo rutininde saçlarına Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu uygulayabilirsin. Banyo sonrasında ise nemli saçlarına bir miktar Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayıp saçlarını tarayabilir ve yumuşacık olmasını sağlayabilirsin. Ardından tüm saçını kuruttuktan sonra düzleştirici yardımıyla saçlarını düz bir görünüme kavuştur. Düz saç modeli keple de oldukça güzel bir görünüm sağlayacağından kep töreninde de tercih edebilirsin.

 

Dalgalı Mezuniyet Saç Modelleri

Dalgalı Mezuniyet Saç Modelleri

Dalgalı saç modelleri her ortam için olduğu gibi mezuniyet için de en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Sen de mezuniyet dalgalı saç modelleri yaptırmak istiyor ama biraz alışılmışın dışına çıkmak istiyorsan aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsin.

 

1. Su Dalgalı Mezuniyet Saç Modeli

Su Dalgalı Mezuniyet Saç Modeli

Açık saç modelleri mezuniyetlerde en çok kullanılan saç modellerinden. Özellikle su dalgalı saç modelleri mezuniyetlerin vazgeçilmezlerinden diyebiliriz. Her elbiseyle uyum sağlayan su dalgalarını elde etmek için ise ihtiyacın olan tek alet geniş uçlu bir maşa! Su dalgası yapmak için öncelikle saçlarını dört eşit parçaya ayır ve arkadaki tutamları kıvırmaya başla. Saç maşasını saçlarının dibinden değil de kulak hizandan aşağı doğru kıvırmanı öneriyoruz. Böylece saçların daha doğal görünecektir. Su dalgalı saçının kepinle de uyum sağlayacağından emin olabilirsin. :)

 

2. Yandan Dalgalı Saç Modeli

Yandan Dalgalı Saç Modeli

Yandan ayrılan dalgalı saçlar, özellikle düşük omuzlu elbiselerle kullanmak için oldukça ideal!

 

3. Dalgalı Yarı Toplu Mezuniyet Saç Modeli

Dalgalı Yarı Toplu Mezuniyet Saç Modeli

Ön kısımları arkadan tutturulmuş dalgalı saç modeli, mezuniyetinde saçlarının gözünün önüne gelmesini engelleyerek sana rahatlık sağlayacaktır. Tabii ki bu saç modelinin tek avantajı bu değil! Hem şirin hem de özenli görünmek istersen dalgalı yarı toplu mezuniyet saçı senin için nokta atışı bir seçenek.

 

4. Yarı Toplu Sık Dalgalı Saç Modeli

Yarı Toplu Sık Dalgalı Saç Modeli

Bu saç modelinde iri bukleli saçlar arkada sabitleniyor ve saç aksesuarlarıyla saçlar göz alıcı görünüyor. Saçlarını arkada toplamak için son zamanların trend saç tokalarını kullanıp şıklık etkisini ikiye katlayabilirsin.

 

5. Burgulu ve Dalgalı Saç Modeli

Burgulu ve Dalgalı Saç Modeli

Mezuniyette kolaylıkla yapılabilecek saç modelleri arasında romantik buklelerin eşlik ettiği burgulu saç modeli de yer alıyor. Saçlarını maşayla dalgalandırdıktan sonra yandan ayır ve saçının ön kısmından başlayıp geriye doğru kulağının üstüne burgu şeklinde kıvı. Son adımda saçlarını tel tokalarla ya da farklı bir saç aksesuarıyla arkada sabitle. İşte bu kadar!

 

Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modelleri

Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modelleri

Atkuyruğu saç modelinin iddialı ve özenli görünümü her zaman için vazgeçilmezimiz. Sen de en güzel mezuniyet saç modellerini yaptırmak istiyorsan atkuyruğu stillerinden birini tercih edebilirsin. Seçenekler aşağıda seni bekliyor! :)

Editörün Önerisi: Atkuyruğu saç modelinin güzel ve iddialı görünmesi için güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olman çok önemli. Eğer saçlarında böyle bir eksiklik hissediyorsan, saç bakımında Kérastase Première serisini tercih edebilirsin. Bu seri saçlarda kırılmaya ve pürüzlere neden olan kalsiyum birikimini azaltarak çok daha gür, sağlıklı ve bakımlı görünen saçlara sahip olmaya yardımcı oluyor. Hasar görmüş tüm saç tipleri için uygun olan Kérastase Première serisi, atkuyruğu da dahil olmak üzere tüm saç modellerini gönül rahatlığıyla yapabilmeni sağlayacak!

 

1. Düşük Atkuyruğu

Düşük Atkuyruğu

Kep töreninde en çok tercih edilen en güzel saç modellerinden biri de düşük atkuyruğu. Kep takarken atkuyruğunu ense hizada toplayarak gün boyu rahat edebilirsin.

Editörün Önerisi: Saçların çeşitli işlemler nedeniyle yıprandıysa mezuniyete kadar saçlarını toparlamaya ne dersin? Bunun için sana önerimiz, Elseve Bond Repair! Elseve Bond Repair, bağ onarım kompleksi içeren formülüyle kırık bağları onarmak için saç yüzeyinin altından saç korteksine nüfuz ediyor. Böylece saça gücünü yeniden kazandırıyor. Güçlü saçlara kavuşmak için mutlaka şans vermelisin!

 

2. Dalgalı Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Dalgalı Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Eğer atkuyruğunla sade bir stil yerine canlı bir görünüm yaratmak istersen, hareketli dalgalara sahip atkuyruğu saç modelini tercih edebilirsin.

 

3. Yüksek Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Yüksek Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Tepede toplanmış saçlar kadar havalı görünen bir saç modeli var mı? Her kıyafetle uyumlu yüksek atkuyruğu saç modeliyle havana hava katabilirsin!

 

4. Dağınık Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Dağınık Atkuyruğu Mezuniyet Saç Modeli

Salaş ve dağınık saç modelleri şık gece elbiseleriyle birleşince ortaya son derece havalı bir görünüm çıkıyor. Mezuniyet için tam da istediğin gibi, öyle değil mi? :)

 

Islak Görünümlü Mezuniyet Saç Modeli

Islak Görünümlü Mezuniyet Saç Modeli

Mezuniyet balosuna giderken ıslak saç trendinden ilham almaya ne dersin? Mezuniyet gecende giyeceğin şık elbisene ıslak görünümlü saçların eşlik ederse, ortaya kusursuz bir görünüm çıkacağından emin olabilirsin!

 

Mezuniyet Balosu için Kısa Saçlara Özel Saç Modelleri

Mezuniyet Balosu için Kısa Saçlara Özel Saç Modelleri

Mezuniyet balosunda ya da kep töreninde hangi saç modelini seçeceğine karar veremedin mi? Mezuniyet balosu için kısa saçlara özel saç modellerinden ilham alarak ister mezuniyet balonda ister kep töreninde göz alıcı görünebilirsin! Yoğun geçen sınav döneminde saçlarını kısa kestirerek rahatlamış olabilirsin ama bu mezuniyet balosunda saçlarına şık bir model veremeyeceğin anlamına gelmiyor. Arkadaşlarını belki de son defa bir arada görebileceğin mezuniyet balosunda saçlarına etkileyici bir şekil vererek unutulmaz görünebilirsin. Kısa saçlara özel mezuniyet balosu için saç modellerinden zevkine en uygun olanı saç ve pratiğe şimdiden başla. :)

 

1. Hareketli Fönlü Kısa Mezuniyet Saç Modeli

 Hareketli Fönlü Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Mezuniyet saç modelleri kısa saçlara da rahatlıkla uygulanabilir. İşte bu saç modellerinden biri de hareketli fönlü saç modeli! Özellikle kısa bob kesimdeki saçları çekici göstermenin en havalı yollarından biri hareketli fönlü görünüm oluyor. Hafif kabarık ve dalgalı fönle mezuniyet balosunda tüm dikkatleri saçlarına çekebilirsin.

 

2. Örgülü Taç Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Örgülü Taç Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Asimetrik saç kesimini kullanıyorsan taç örgülü saç modelinle iddialı görünebilirsin. Doğal dalgalarını belirginleştirdiğin saçlarını geriye doğru örerek saç kesimini ortaya çıkarabilir, mezuniyet balosuna uygun şık bir saç modeli elde edebilirsin.

 

3. Yarım Örgülü Kısa Mezuniyet Saçı Modeli

Yarım Örgülü Kısa Mezuniyet Saçı Modeli

Saçlarını mezuniyet balosuna giderken iddialı saç modelleri yerine daha romantik ve sade bir saç modeliyle şekillendirmek istersen yarım örgü modelini deneyebilirsin. Bu saç modeli için önce saçlarının uçlarına ve boylarına saçlarının kabarmadan şekil alması, parlaması ve yumuşacık olması için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’i uygulayabilirsin. Saçlarının doğal dalgasını ön plana çıkarmak için kremi buklelerine masaj yaparak uygulayabilirsin. Daha sonra önden alacağın saç tutamlarını geriye doğru örebilir ve tel tokalar yardımıyla sabitleyebilirsin. İşte bu kadar!

4. Hacimli Dalgalı Kısa Mezuniyet Saçı

Hacimli Dalgalı Kısa Mezuniyet Saçı

Kısa saçları en çekici göstermenin yolu hacimli dalgalı saç modelinden geçiyor. Saçların zaten kısa olduğu için yoğun bukleli saç modelleri yerine salaş ve iri dalgalı saç modellerini tercih etmelisin. Bu saç modelini elde etmek için saçlarını kalın fırçayla fönlemeni ya da geniş uçlu bir maşadan yardım almanı öneriyoruz. Saçlarının ön taraflarını geriye doğru fönleyerek ya da yüzünün yanındaki tutamları dışarıya doğru sararak dalgaların daha hacimli görünmelerini sağlayabilirsin.

Editörün Notu: Saçlarını sabitlemek ve ekstra hacim katmak için ise güçlü tutuşa sahip saç spreylerini kullanmalısın. Gece boyunca dans edeceğin için saçlarının bozulmaması, yerli yerinde durabilmesi için sabitleyici sprey kullanman şart!

 

5. Doğal Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Doğal Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

“Kısa saçlarımı mezuniyet balosunda nasıl şekillendirebilirim?” diye düşünüyorsan su dalgalı saç modellerine şans verebilirsin. Mezuniyet balosuna doğal ve sade katılmak, abartılı saç modellerinden uzak durmak istiyorsan su dalgaları tam sana göre! Bu saç modeli için maşa uygulamadan önce saçlarına şekillendirici köpük uygulayabilirsin. Şekillendirici köpük sayesinde su dalgaların kolay kolay açılmayacak ve daha belirgin olacak. Saçlarına bukleli ve doğal bir görünüm verecek saç köpüğünü aşağıdan yukarı doğru uygulayabilirsin.

 

6. Yandan Ayrılmış Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Yandan Ayrılmış Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Kısa saçlarına farklı bir hava katmak için mezuniyet balonda yandan ayrılmış saç modelini kullanabilirsin. Saçlarını açık bırakmak istiyor ama her zamanki saç modelinden farklı bir stili denemek istiyorsan, saç ayrımını değiştirerek bambaşka bir görünüme kavuşman mümkün. Saçlarını yandan ayırmak saçlarına ekstra hacim ve dolgunluk kazandıracak.

 

7. Kısa Saça Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Kısa Saça Topuz Mezuniyet Saç Modeli

Kısa saçlarını günlük hayatta yıka-çık olarak kullanmak kolay ama özel geceler için daha zarif ve elegan görünümlere ihtiyacın var. Saçlarına şık bir görünüm katmak için küt saçlara en çok yakışan saç modellerinden biri olan topuz saç modelinden yardım alabilirsin. Yoksa saçların kısa olduğu için topuz yapamayacağını mı düşünüyordun? Yanılıyorsun! :) Saçlarını geriye doğru toplayıp tel tokalarla sabitleyebilirsin. Tel tokaları gizlemek için ise saç aksesuarlarından yardım alabilirsin. Ya da saç aksesuarlı tel tokalar kullanarak çok daha hoş bir görünüm yaratabilirsin.

 

8. Saç Aksesuarlı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

 Saç Aksesuarlı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Kısa saçlarınla iddialı görünmek istersen saç aksesuarlarından da yardım alabilirsin. Kıyafetine uygun saç aksesuarın sayesinde kombininde bütünlük yakalayabilirsin. Saç aksesuarı seçerken saç renginle kontrast yaratacak aksesuarları seçmeyi unutma!

 

9. Hacimli Pixie Kısa Mezuniyet Saçı

Hacimli Pixie Kısa Mezuniyet Saçı

Pixie saç kesimini mezuniyetin için şekillendirirken fön fırçası, fön makinesi ve saç spreyi yeterli olacaktır. Saçlarını yukarı doğru hacimlendirerek şekillendirip sabitleyici sprey uygulayabilirsin.

 

10. Düz Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Düz Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Küt kesimde saçlara sahipsen mezuniyet balonda ya da kep töreninde düz saç modeliyle göz kamaştırıcı görünebilirsin. Zarafeti sadeliğinden gelen bu model tüm iltifatları almanı sağlayacak, şimdiden söyleyelim!

Editörün Önerisi: Pürüzsüz görünen saçlara ulaşmak için sana saç bakım rutinimizin vazgeçilmezini önermek istiyoruz: Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu! 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz, daha yumuşak ve daha parlak bir saç görünümü veren Wonder Water'ı banyoda şampuan ve krem sonrasında saçlarının boy ve uçlarına, 8 saniye boyunca masaj yaparak uyguladıktan sonra durulayarak kullanabilirsin. Ve sonuç: Güneş gibi parlak, pürüzsüz saç görünümü! :)

 

11. Kısa Islak Mezuniyet Saç Modeli

Kısa Islak Mezuniyet Saç Modeli

Islak görünümlü kısa saç modelini, özellikle gösterişli bir elbise tercih edeceksen denge yaratmak için tercih edebilirsin.

 

12. Kısa Dağınık Mezuniyet Saç Modeli

Kısa Dağınık Mezuniyet Saç Modeli

Dağınık saç modelleri kısa saçların kurtarıcı saç modellerinden! Eğer jilet gibi görünen bu elbise giyeceksen daha dengeli bir görünüm yaratmak için dağınık kısa saç modellerinden faydalanabilirsin.

 

13. Mohawk Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Mohawk Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Marjinal tarzıyla mezuniyet balosunda fark yaratmak isteyenler mohawk saç modeline bayılacak! :)

 

14. Dağınık Topuz Kısa Mezuniyet Saçı

Dağınık Topuz Kısa Mezuniyet Saçı

Dağınık ve salaş topuz saç modelini kısa saçlar da tercih edebilir. Hacim veren saç spreyi ve biraz krepe ile bu görünüme ulaşabilirsin.

 

15. Düz Long Bob Mezuniyet Saç Modeli

Düz Long Bob Mezuniyet Saç Modeli

Long bob saç kesimini tercih ettiysen saçlarını düzleştirerek kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin. Bu şık mezuniyet saç modeliyle okulunun son gününde fark yaratacaksın!

 

16. Renkli Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Renkli Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Sıradan saç renkleri yerine orijinal bir tarz seçerek renkli saçları tercih edebilirsin. Eminiz ki arkadaşların çok şaşıracak. :)

 

17. Platin Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Platin Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Kısa pixie kesim saçların varsa, hazır yaz da geliyorken biraz daha açık saç renklerine yönelmeye ne dersin? Mesela platin sarısı hiç fena olmaz!

 

18. Su Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Su Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Geniş uçlu maşayla elde edilen su dalgası saç modeli de mezuniyet balolarının vazgeçilmez görünümlerinden!

 

19. Uçları Hareketli Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Uçları Hareketli Mezuniyet Kısa Saç Modeli

Saçlarına hareket katmak ve volümlendirmek için uçlarında doğal dalgaların olduğu saç modelini tercih edebilirsin.

 

20. Vintage Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Vintage Dalgalı Kısa Mezuniyet Saç Modeli

Mezuniyet balonda vintage bir görünümle romantik bir stile bürünmeye ne dersin? Yandan ayrılmış, dalgalı saç modeliyle bu görünüme kolayca ulaşabilirsin. Mezuniyetinde nostalji rüzgarıyla ışıldamaya var mısın? :)

Mezuniyet saç stilleri arasından en beğendiğini seçip hemen pratik yapmaya başlamanı öneriyoruz. Umarız bu birbirinden güzel mezuniyet saçları sana şans getirir. Hayatının yeni dönemi hayırlı uğurlu olsun! 🎓

 

*Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?