​Adım adım kılçık örgü nasıl yapılır?

​Adım adım kılçık örgü nasıl yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Örgülü saç modelleri sanki bir sanat eseri gibi durmuyor mu? Özellikle uzun saçlara örgülü saç stilleri çok yakışıyor. Birçok örgü stili var ve hepsi çok güzel ama şu son dönemde daha fazla popüler olan bir örgü modeli var; kılçık örgü. Kılçık örgü deyince senin de aklından oluşturması çok zor olduğu geçti mi? Sana özel hazırladığım rehberle artık çok kolay! Haydi başlayalım!

Adım adım kılçık örgü

Temel olarak kılçık örgü de aynı diğer örgüler gibi farklı tutamların birbirlerinin üzerine getirilmesi ile oluşur. Aynı yukarıdaki görseldeki gibi saç iki tutama ayrılır ve bu tutamların en sağ ve sol kısımlarındaki minik tutamlar örgüye dâhil edilir.

Benim önerim, örgüyü kolayca oluşturabilmek için saçlarını örmeye başlamadan önce durulanmayan bir bakım kremi veya bakım yağı uygulaman. Hatta saçlarını düzleştirdikten sonra örmeye başlarsan çok daha rahat örebilirsin.

Salaş kılçık örgü

Bu örgü stilinde aynı yukarıdaki görseldeki gibi kılçık örgü oluşturuluyor ancak örgü bittikten sonra genişleterek daha salaş bir görünüm ortaya çıkması sağlanıyor. Sen de kılçık örgünü yanlara doğru çekerek genişletebilirsin. Yanlara doğru çekerek genişletilen pancake örgü tekniği için buraya tıklayabilirsin. 

Burgulu kılçık örgü

Kılçık örgünün bir başka stili de burgulu stildir. Saçlarının ön kısımlarından iki tutamı burgu haline getirip arkada birleştirip lastik tokayla toplanıyor. Ardından ense hizasına kadar aynı işlem uygulanıp bu kısımdan itibaren kılçık örgüye başlanıyor. Çok da zor değilmiş!

Editörden öneri: Saçlarını kolayca örebilmek, ördükten sonra saçlarının pürüzsüz görünmesini sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i kullanmanı öneririz. Böylece saçların hem daha rahat şekil alır, hem de kusursuz görünür. 

Kılçık örgü stilleri

Kılçık örgünün nasıl yapıldığını öğrendikten sonra yapabileceğin saç modelleri ise şunlar:

Yarı toplu kılçık örgü

Dağınık kılçık örgü

Kılçık örgülü topuz

Hatta kılçık örgüyü arkadaşınla beraber deneyip çok sevimli bir görünüme imza atabilirsiniz!

Photo credit: Abaca, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?