Kıvırcık saçlılar için saç uzatma rehberi

Kıvırcık saçlılar için saç uzatma rehberi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kıvırcık saçların canlı ve enerjik görünümüne bayılıyoruz ama ne zaman kıvırcık saçlı biriyle karşılaşsak saçlarından dert yanıyor. Kabarması ve şekil almamasının yanında en önemlisi de zor uzamasından şikâyet ediliyor. 

Eğer senin de kıvırcık saçların varsa bu sorunları hatta belki daha fazlasını deneyimlemişsindir. Sacsirlari.com editörleri kıvırcık saçlılar için birleşti ve sizlere en uygun çözümler, bakım önerileri ve ufak tüyolarla dolu bir yazı hazırladı. Sen de kıvırcık saçlarını uzatmak ve doğru bakımı yapmak istiyorsan seni yazımızın devamına alalım. :)

Kıvırcık saçlarını uzatırken dikkat etmen gerekenler:

Saç köklerine iyi bakmalısın

kıvırcık saç bakımı

Bildiğin üzere, saçlarının uzaması sağlıklı saç köklerinde başlıyor. Kıvırcık saçlar ve saç derisi genellikle kurumaya eğilimlidir. Çünkü bukleler, düz saçlar gibi saç derisini sarmaz, böylece saç derisi ihtiyacı olan besini karşılayamaz. Hatta bu nedenle kıvırcık saçlılar kuruluk sorunuyla karşı karşıya kalır. 

Saç köklerini beslemek için Elseve’in uzun saçlılara ve saç uzatmak isteyenlere özel serisi Dream Long’dan yardım alabilirsin. Hint yağı, bitkisel keratin ve vitamin içeren Dream Long, saçlarının sağlıklı şekilde uzamasını sağlıyor. Böylece kırılmadan, zayıflamadan uzayan saçların çok bakımlı görünüyor.

Isıdan uzak durmalısın

kıvırcık saç

Isının saç tellerini kurutucu etkisi olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Saçlarını maşa veya düzleştiriciyle şekillendirmek saçlarının kurumasına neden olabilir. Kuru saçların ne kadar zor uzadığını tahmin edebilirsin. Bu nedenle saçlarını ısıyla şekillendirmek yerine saç köpüğü veya jöleyle şekillendirebilirsin. 

Saçlarını yıkadıktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine kendiliğinden kurumasını beklemelisin. Saçlarını ısıyla şekillendirmek veya kurutmak zorunda kaldığında ise Dream Long Bye Bye Makas Saç Bakım Kremi’ni saçlarının uç ve boylarına uygulayıp hem saçlarını onarabilir, hem de kırık oluşumuna engel olup saçlarını koruyabilirsin.

Kıvırcık saçlarını uzatırken saç bakımın nasıl olmalı?

kıvırcık saç uzatma

Kıvırcık saçlarını her yıkamada şampuanla temizlemeli ve saç kremiyle yumuşatmalısın. Saçlarını uzatmak istiyorsan şampuanı her zaman masaj yaparak uygulamalısın. Böylece saç derindeki kan dolaşımı hızlanacak ve saç tellerin daha hızlı uzayacaktır. 

kıvırcık saçları uzatmak

Saç kremini uygularken de saçlarını önce duşta 3-4 eşit tutama ayırmalısın. Sonra her bir tutamı parmaklarınla tarayarak saç kremini sürmelisin. Böylece saç kremin saç tellerinin arasında girebilecektir. Saçlarını duştan çıktıktan sonra havluyla ovuşturmak yerine eski bir t-shirtle sararak nemini almasını beklemelisin. 

Haftada bir veya iki kere kıvırcık saçlarına Elseve Dream Long Uzun Saç Kurtarıcı Maske uygulayarak daha sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsin.

Elseve Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum

Editör önerisi: Kıvırcık saçlara sahip olanların düz saç modellerine olan düşkünlüğünü de biliyoruz! :) Saçlarını uzun uzun düzleştirdiğin zamanlarda saçlarının hem ısıdan zarar görmemesi hem de pürüzsüz düzlükte olması için sana süper bir önerimiz var: Elseve Dream Long serisinin yeni üyesi Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum. Saçlarını düzleştirmeden önce ve sonra bu serumu uyguluyorsun ve hem saçlarını 230 derece ısıya karşı koruma altına almış hem de elektriklenmeden pürüzsüz şekil almasını sağlıyorsun.

dream long

Ayrıca, Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında, saçların düzleştirdikten sonra o kadar pürüzsüz düz görünüyor ki 4 cm'e kadar daha uzun görünüyor. Bizce düz saç modellerini seviyorsan bu serumu mutlaka denemelisin.

Saçlarını uzatırken hangi saç kesimini tercih etmelisin?

kıvırcık saç kesimi

Kıvırcık saçlıların en hassas konularından biri de saç kesimidir. Yanlış saç kesimi saçlarının daha kabarık görünmesine ve bir türlü şekil almamasına neden olabilir. Kıvırcık saçlılar için en uygun saç kesimi katlı kesimlerdir. Aman dikkat! Katlı kestirmek isterken saçlarına ara makası yaptırmamalısın. 

Ara makası saçlarının daha cansız görünmesine neden olur. Kıvırcık saç kesiminde katların kulak hizası ve altında olmalıdır. Katların çok yukarıda olduğunda saçların her daim kabarık görünecektir. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?