​Yaz için 7 harika saç aksesuarı


Yaz sıcaklarında saçlarımızı ısıyla şekillendirmek daha da zorlaştığı için saç aksesuarlarını kullanmaya yöneliyoruz. İşte tam da bu durumda, saç aksesuarlarından yardım alabilirsin. Sadece dakikalar içinde saçlarını şekillendirerek anında havalı saçlara kavuşabilirsin. Isı kullanmadan saçlarını toplamana ve kusursuz görünmene yardım eden saç aksesuarlarına yakından bakmaya ne dersin?

7 harika saç aksesuarı

Saç fularları, 2017 yazının en havalı saç aksesuarlarından birisi. Kötü saç gününü kolaylıkla atlatmanı sağlayan fularlar sana bambaşka bir hava katacaktır. Fularını geniş bir fiyonk yaparak kullanabilirsin.

Saç piercingleri hayatımıza bir girdi pir girdi. Saçlarımızdan çıkarmak istemediğimiz bu aksesuarlar, 2017 yazının en unutulmayacak parçası haline geliverdi. İkili boksör örgülerine çok yakışan saç piercinglerini sen de en yakın zamanda denemelisin.

Yaz davetlerine giderken takabileceğin klasik ve zarif bir saç aksesuarı arıyorsan incilerden ilham alabilirsin. Topuzunun veya atkuyruğunun üzerine takacağın irili ufaklı inci taneleri sana anında şık bir hava katacaktır, bizden söylemesi.

Saç aksesuarı seçerken saç rengine kontrast olan renkleri tercih etmelisin. Eğer koyu renkli saçların varsa altın veya bronz saç aksesuarları harika bir seçim olacaktır. Açık renkli saçlar ise, metalik veya siyah saç aksesuarlarını tercih etmelilerdir.

Bandanayı kullanmanın birden fazla yolu var. Dilersen atkuyruğuna bağlayabilir, dilersen örgünün ucuna takabilirsin. Plajda veya sıcak günlerde bandananı şapka gibi kullanıp güneşten korunabilirsin. Saçlarının açıkta kalan kısmına da UV korumalı bakım sütünü sürmelisin.

Renkli saçların varsa tarzına uygun saç aksesuarları kullanmalısın. Gümüş tonları mavi ve pembe saçlarda harika görünüyor. Saçlarını lastik tokayla topladıktan sonra üzerine havalı aksesuarını tak ve hazırsın.

2017 yılının en dikkat çeken bir başka trendiyse, tüylü saç aksesuarları oldu. Özellikle yaz festivallerinde tüylü saç aksesuarıyla damganı vurabilirsin.


Photo Credit: Pinterest, iStock

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala