En Popüler Rasta Saç Modelleri

En Popüler Rasta Saç Modelleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Rastalı saçların tekrar moda olduğunun farkındasındır. Sen de evde kolayca saçlarını rasta yaparak hem o cool görüntüye sahip olmak hem de bu rüzgarlı ve güzel mevsimin tadını özgürce çıkarmak istemez misin? New York Moda Haftası'nda gördüğümüz rasta trendini sacsirlari.com sayesinde kolayca yapabilrsin. Bu iş düşündüğünden daha kolay ve havalı. Nasıl mı? Önce rastalı saç modellerini öğren sonra evde rasta yapımına başla.

Rastalı saç modelleri

Balerin rasta topuzu

Balerin topuzunu andıran balerin rasta topuzu için saçlarını yukarıda topla ve rastalarını döndürerek yüksek bir topuz modeli ver. Bu topuzu sabitlemek için bandana kullanabilir daha hippi bir saç modeli yapabilirsin.

İki renkli rasta

Rasta modelleri arasında kendi zevkini saçlarına yansıtmak için iki renkli modelleri değerlendirebilirsin. Saçlarının uçlarını ombre tekniği gibi farklı bir renge boyatarak rasta modelini daha iddialı bir hale getirebilirsin.
Saçlarını boyattıktan sonra bakımını doğru şekilde yapabilmek için bilmen gerekenler bu yazımızda!

Bob rasta modeli

Rastalı saç modeli illa uzun saçlara göre olacak değil, kısa saçlar da rasta yapabilir. Küt saçlarını rasta yaptırarak farklı ve genç bir havaya bürünebilirsin. Kısa saçlara yapılan rasta modelini yıkamak ve bakımını yapmak daha pratik oluyor.

Bandanalı rasta

Rasta saç modeline biraz renk katmak için bandana kullanmanı öneriyoruz. Saç bandı şeklinde kullanabileceğin bandanalar, rastalarına çok yakışacak.

1. Adım: Saçlarını hazırla

Saçlarını rasta modelinde şekillendirmeden önce saç bakım yağı ile saçlarını hazırlamalısın. Saç yağları saçlarının elektriğini alarak daha kolay şekil almalarına yardımcı olur. Sadece saç uçlarına ve boylarına süreceğin bu yağlar sayesinde saçların gün boyu ışıl ışıl görünecektir.

2. Adım: Saçlarını ayır

Öncelikle saçlarının yarısını öne, yarısını arkaya olacak şekilde ikiye ayır. Şimdi öne doğru ayırdığın saçlarını kalınlığına göre 3 veya 4 tutama ayır ve rasta yapmaya başla. Editörün önerisi: Rastalı saçlar genellikle taranmamış gibi görünse de sen saçlarını mutlaka taramalısın.

3. Adım: Rasta zamanı

Şimdi öne taradığın saçlarından bir tutamını jöle ile nemlendirip avucunun içini birbirine sürterek saçlarının birbiriyle iç içe geçmesini sağla. Tıpkı yerlilerin ateş yakması gibi sen de saçlarının tamamını jöle ile rastalı hale getir. Retro görünümü sayesinde bu saç modelini çok seveceksin.

4. Adım: Sabitle

Eğer saçlarının bozulacağından endişeliysen saç spreyi ile saçlarını sabitleyebilirisin. Gerçek rasta yaptırmaktansa, bu modeli deneyerek hem saçlarının yıpranmasını engelleyebilir hem de havalı bir görünüme kavuşabilirsin. Rasta saçlarının ışıl ışıl parlak görünmesi için lamellar teknolojisinden yararlanmanı öneririz. Keşfetmek için buraya tıklayabilirsin
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?