​Kendi saçını örmenin 3 kolay yolu

​Kendi saçını örmenin 3 kolay yolu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Örgülü saçların ne kadar popüler olduğunu duymayan kalmadı, değil mi? Sen de örgülü saç modellerinle kusursuz görünmek istiyorsan doğru yerdesin. Herkese çok zor görünen ama aslında oldukça kolay yapılan örgü modellerini yakın markajımıza alıyoruz. Artık okula, işe veya gezmeye giderken saçlarını farklı farklı şekillendirebilirsin.

Örgü taç

Örgü taç modeline başlamadan önce saçlarını mutlaka taramalısın. Saçlarını ıslakken örmeni tavsiye etmiyoruz. Islak saçı taramak, saç tellerine zarar verebilir, bu nedenle önce saçlarını kurutup sonra taramalısın. Saçlarının uçlarına saç bakım yağı sürerek saç tellerini yumuşatabilir, daha canlı görünmesini sağlayabilirsin.

Saçlarını öncelikle ikiye ayrılıp klasik örgü şeklinde ör.

Ördüğün iki kalın tutamı başının üzerine taç şeklinde dola.

Kalın örgü tutamlarını tel toka yardımıyla sabitle.

Gün boyu kusursuz görünen saç modelinin keyfini çıkar.

Boxer örgü

Ünlülerin favorisi olan bu örgü modelini yapmak çok kolay. Öncelikle saçlarını iki eşit parçaya ayır daha sonra örmeye başla. Örgü örmek ilk başta zor geldiyse endişelenme. Saçlarını birkaç kere ördükten sonra elin alışacaktır. Daha sonra daha kısa sürede daha başarılı sonuçlar elde edeceksin.

Kılçık örgü

Dergilerde, sosyal medyada gördüğün bu örgü modeli aslında çok kolay! Sen de evde birkaç kere deneme yaptıktan sonra bu saç modelinde usta olabilirsin! Saçlarının tamamını ördükten sonra örgülerini gevşeterek daha doğal bir görünüm yakalamayı unutma!


Photo Credit: iStock, Giphy

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?