​Kabarmayan düz saç hayal değil!

​Kabarmayan düz saç hayal değil!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Düz saçlar herkesin hayalidir, özellikle kıvırcık saçlıların... Hatta düz saçlara olan düşkünlüğümüz Brezilya fönü gibi uygulamaların da yükselmesini sağladı. Ancak düz saç modellerinin kabarması, elektriklenmesi gibi bir gerçek de var. Şimdi saçlarının kabarmasını sıfıra indirecek öneriler ve saç modelleriyle karşındayız! Bu saç modellerinden ilham alırken, bir yandan da bakım önerilerimize kulak verirsen sen de bu saçlara kavuşabilirsin. :)

Saç serumları en büyük kurtarıcın

Doğru saç bakım ürününü seçmek, saçlarının kabarmasını önleyen en büyük adımdır. Saçlarının mükemmel düz görünmesini sağlamak için sana önerimiz Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum.

dream long

Keratin içeren bu serum, Dream Long Şampuan ve Saç Kremi ile beraber kullanımında saçımızın o kadar mükemmel düz olmasını sağlıyor ki saçlarımızın 4 cm'e kadar daha uzun görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor! Aynı zamanda saçlar pürüzsüz olduğu için elektriklenme ve kabarma da ortadan kalkıyor.

Saçlarını nemlendir

Saçlarını nemlendir

Saçlarının kabarmasının nedenini hiç düşündün mü? Nemsiz kalan saçlar, kabararak bakımsızlığını ilan ediyor. Eğer saçlarının kabarmasından şikâyetçiysen saçlarının nemlendirecek, besleyici yağlar içeren saç bakım ürünleri kullanmanı öneriyoruz. Ekstra nem, saçlarının kabarmasını azaltacaktır.

Uygun ürünler kullan

Uygun ürünler kullan

Öncelikle saç tipine uygun şampuan seçmelisin. Örneğin düz saçlara sahipsen, şampuanın düz saçlara özel olmalı. Ayrıca, kullandığın saç bakım ürünlerinde kalın ve ince saç ayrımını dikkate alıp, kendi saç tipine uygun bakım ürünleri kullanmalısın.

Maskelere önem ver

Maskelere önem ver

Haftada bir saç yapına uygun maske kullanman, saçlarını ipek gibi yapacak! Saç maskesi, saçının nem dengesini koruyup daha parlak ve canlı olmasını sağlar. Dolgun ve ışıl ışıl saçlara kavuşmak için saç maskeni duştan sonra ıslak saçına uygulayıp 5 dakika boyunca, havluya sararak bekle. Saç maskeni saç boylarına veya uçlarına sürebilirsin.

Havlu kullanma

Havlu kullanma

Saçlarını duruladıktan sonra, nemini alması için havlu yerine eski pamuklu bir t-shirt veya fiber havlu kullanmanı tavsiye ediyoruz. Havlular saçlarının elektriklenmesine ve dolayısıyla kabarmasına sebep oluyor. Son olarak saçlarına saç bakım yağını sürüp parlak ve yumuşacık saçlarının keyfini çıkarabilirsin!

Isıdan koru

Isıdan koru

Yıpranan ve kuruyan saçlar da kabarmaya meyillidir. Saçların düzleştirdiğin halde çok kabarıyor, elektrikleniyorsa ısıdan korumak için, saçı 230 derece ısıya karşı koruyan Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum kullanarak saçlarının sağlığını koruyabilirsin. Bir süre sonra saçlarının daha az kabardığını fark edeceksin.

Uzun süre düz kalan saçlar!

72 saat düz kalan saçlar!

Saçlarını düzleştirdikten sonra uzun süre boyunca kabarmadan düz kalmasını ister misin? Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u saçların nemliyken uygula ve kurutup düzleştir. Saçların elektriklenmeden, kabarmadan mükemmel düz görünür. E daha ne olsun! :)

Duştan sonra saçlarını topla

Duştan sonra saçlarını topla

Saçlarını yıkadıktan sonra topuz yaparak saçlarının kabarmasını kontrol altına alabilirsin. Bu taktik sayesinde saçların daha az kabaracak ve daha dümdüz görünecektir. Saçlarının daha da düz görünmesini istiyorsan, duş alırken saçlarını tararsan arada farkı göreceksin.

Saçlarını mutlaka kurut

Saçlarını mutlaka kurut

Duştan çıktıktan sonra tembellik yapmamalısın. Saçlarını mutlaka saç kurutma makinesiyle kurutarak kabarmasını önlemelisin. Saç kurutma makinesini yukarıdan tutarak dümdüz ve pürüzsüz saçlara kavuşabilirsin, bizden söylemesi...

Editörün önerisi: Saçlarının nemini almak için normal havlu yerine pamuklu bir tişört tercih edersen saçların daha az elektriklenecektir.

Besleyici yağ kremlerden yararlan

Besleyici yağ kremlerden yararlan

Saç uç ve boylarına uygulayacağın durulanmayan, yağ kremler saçlarının hem daha parlak görünmesini, hem de saçlarının beslenmesini sağlayabilirsin. Eğer nemlenmeye ihtiyaç duyan saçların varsa Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i gün içinde en az bir kere kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Photo credit: Fotolia

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?