Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçları kalıcı olarak düzleştirmek isteyenler son dönemlerde Brezilya fönü, Amerikan fönü gibi uygulamaları tercih ediyorlar. Kalıcı ve uzun süre saçları düzleştiren uygulamalardan en popüler olanı kuşkusuz Amerikan Fönü! Amerikan fönü, doğal keratin içerdiği için saçları beslediği ve daha hızlı uzamasına yardımcı olduğu biliniyor. Peki, Amerikan fönü nedir ve nerelerde yapılabilir? En çok merak ettiğin soruyu tahmin edebiliyoruz: Amerikan fönü evde yapılır mı? Senin için Amerikan fönüne dair merak ettiğin her şeyi araştırdık.

Amerikan fönü nedir?

Amerikan fönü nedir?

Amerikan fönü, profesyonel saç bakım malzemeleri ile saça yeni bir katman oluşturarak saçların uzun bir süre dümdüz görünmesini sağlayan bir işlemdir. Amerikan fönü çıktığından beri herkes bize Brezilya fönünden ne farkı olduğunu soruyor. Amerikan fönünün Brezilya fönünden farkı, kullanılan solüsyonun içeriğinde formaldehit maddesinin olmaması! Biliyorsun, saç bakımında kullanılan ve sonrasında yasaklanan bu içerik, saçların kolay kırılmasına ve matlaşmasına yol açıyordu. Amerikan fönünde keratin yapılı özel bir formül kullanılıyor ve saçların dümdüz görünmesi sağlanırken aynı zamanda daha bakımlı olması amaçlanıyor. 

Editör önerisi: Saçlarının her daim parlak ve bakımlı görünmesini istiyorsan sana daha pratik bir önerimiz olacak. Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi, saçların daha güzel görünmesini sağlar, formülündeki değerli yağlarla saçları yumuşatır ve saçların daha kolay şekil almasını sağlar. Durulanmayan bakım kremini fön çektikten sonra saç modelinin gün içinde bozulmaması için kullanabilirsin. 

Amerikan fönü ne işe yarıyor?

Amerikan fönü ne işe yarıyor?

Amerikan fönü, içeriğindeki keratin sayesinde saçlarına bakım yaparak daha yumuşak görünmesini sağlar. Kullanılan solüsyon sayesinde saç tellerine yeni bir katman oluşturarak saçların kalıcı olarak daha düz görünmesine yardımcı oluyor, saçların nem oranının arttırdığı biliniyor. Bu nedenle Amerikan fönü yaptıranlar, sonrasında saçlarının daha hacimli ve dolgun göründüğünü söylüyorlar.  Amerikan fönü, Brezilya fönünün aksine saç tellerindeki pul tabakalarına zarar vermiyor. Saç tellerini koruyarak dış etkenlere karşı bir katman oluşturuyor.

Editörün önerisi: Amerikan fönü ile saçlarına yeni bir görünüm kazandırmak isteyenler aynı zamanda yeni bir saç rengini de düşünmeli! En son saç trendlerinden ilham alarak saçlarını koyu sarı tonlarına boyayabilirsin. Garnier Color Naturals 8 Koyu Sarı saç boyası, saçlarına doğal koyu sarı rengi sağlarken aynı zamanda değerli saç bakım yağları, saçlarını besler ve sarı saçlarının daha parlak görünmesini sağlar. 

Evde Amerikan fönü yapılabilir mi?

Evde Amerikan fönü yapılabilir mi?

Amerikan fönü, profesyonel bir ortamda özel formüllerle yapılıyor. Amerikan fönünde kullanılan malzemeler oldukça pahalı olduğu için Amerikan fönü fiyatları da yüksek olabiliyor. Fakat evde alternatif düz fön yapmak için saç pürüzsüzleştirici serumu kullanmanı tavsiye ediyoruz. Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, saçlarını düzleştirerek mükemmel düzlük sağlıyor. Bu serumun pürüzsüzleştirici etkisinden yararlanmak ve ısıya karşı koruma sağlamak için ıslak saça sürmeni öneririz. Eğer saçlarının kabarmasını engellemek ve elektriklenmesinin önüne geçmek istersen kuru saça da uygulama yapabilirsin. 230 dereceye kadar saçları ısıya koruyan bu serum sayesinde saçların yıpranmaz, istediğin kadar saçlarını düzleştirebilirsin! 

Amerikan fönünün kalıcılığı ne kadar?

Amerikan fönünün kalıcılığı ne kadar?

Amerikan fönü kalıcılığı, kişinin saç yapısına bağlı değişkenlik gösterebilir. Genellikle Amerikan fönü saçlarda 3-4 ay kalıcılık gösterir. Eğer çok kıvırcık ve dalgalı saçların varsa bu işlemin kalıcılık süresi azalabilir. Evet, maalesef Amerikan fönünün kalıcılığı çok kısa! Amerikan fönünün avantajlarından yararlanmak için bu işlemi 3-4 ayda bir tekrarlanman gerekir. 

Editör önerisi: Amerikan fönü yaptırdıktan sonra yepyeni bir imaj yakalamak için saç renginde değişiklik yapabilirsin. Garnier Color Naturals 8N Doğal Açık Kumral saç rengi, saçlarında doğal bir kumral etkisi yaratıyor. Garnier saç boyasının içeriğindeki yağlar saçlarını besler ve boya sonrası saçların daha bakımlı görünür. Doğal açık kumral ve düz saçların uyumuna bayılacaksın. Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?