​En son örgü trendi: Hollanda örgüsünün kolay yapımı

​En son örgü trendi: Hollanda örgüsünün kolay yapımı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

2019 yılı tam anlamıyla örgülerin senesi olacak! Yaz sıcaklarında hem şık hem de pratik örgüleri çok seviyoruz. Farklı modellerdeki saç örgüleri ile sen de yaz günlerini renklendirmek istiyorsan doğru yerdesin! Şimdi sana son günlerde çok popüler olan Hollanda örgüsünü açıklayacağız. Hollanda örgüsünün kolay yapımı sayesinde sen de bu trende ayak uydurabilirsin.

Hazırlık aşaması

Öncellikle saçlarını hazırla. Nemli veya kuru saçlarla, örgüye başlayabilirsin; ancak saçlarının iyice tarandığından emin ol. Eğer elektriklenen saçların varsa, su dolu bir spreyi saçına sıkarak nemlenmelerini sağla.

Başlangıç

$1
Saçının tepesinden bir parça saçı ayır. Eğer kahküllerin varsa ve onları da örgünün içine almak istiyorsan, örmeye alın kısmından başlayabilirsin. Aldığın saç tutamı yaklaşık olarak 7-12 santim genişliğinde ve 2.5 santim kalınlığında olsun. Aldığın saç tutamını üç eşit parçaya ayırdıktan sonra, örgüye başlamaya hazırsın. Dilersen, Hollanda örgünü, çift örgü olarak da kullanabilirsin. Bu durumda önce saçlarını ortadan ikiye ayırmalı sonra, her bir tarafın orta kısımdan saç tutamları ayırmalısın.

Editör önerisi: Yukarıda da gördüğün gibi Hollanda örgülü saç modeliyle, balyaj görünümündeki saçlar çok yakışıyor! Sen de saçlarına kolayca balyaj yapmayı istersen L'Oréal Paris Colorista Effects Balayage'ı kullanabilirsin.

Hatta evde balyaj yapmayı kolaylaştıran bu saç boyası ile balyaj yaptıktan sonra, renkli saçları da deneyebilirsin. Colorista Washout'un harika tonlarını deneyebilir ya daColorista ailesinin yeni üyesi Hair Makeup ile saçlarına renk katabilirsin. Colorista Hair Makeup ilk yıkamaya kadar kalıcı olduğu için her gün farklı bir rengini deneyerek saçlarına makyaj yapabilirsin! :) Kısacası şimdi makyaj saçlarında!

Uygulama

Ayırdığın üç parçadan sağ taraftakini, ortadakinin altından geçirerek sola ekle. Aynı adımı sol taraftaki saç tutamını, sağ tarafa geçirmek için tekrarla. Sağ taraftaki saç tutamına, bu kez biraz daha saç ekle ve yine ortadaki saç tutamının altından geçir. Aynısını sol taraf için de tekrarla. Saç ekleyerek, örgüyü bu şekilde, uç kısma ulaşana kadar tekrar et. Örgü işlemi bittiğinde, lastik toka ile sabitle ve kalıcılık için yüksek tutuşlu bir saç spreyinden yardım al.

Bu kadar basit!

Hollanda örgüsünün yapılışını daha detaylı şekilde öğrenmek için bir de aşağıdaki Instagram videosuna göz atalım.

1. Adım

Hollanda örgüsüne saçlarının üstünden alacağın küçük tutamlar ile başlamalısın. Saçlarının üstünden ince bir tutam al ve lastik tokayla topla. Daha sonra da hemen altından yine ince bir tutam al ve lastik tokanı aynı şekilde tak.

2. Adım

Şimdi üstteki tutamı 3 eşit parçaya ayır. Ayırdığın tutamlardan birini sağda, diğerini solda ve diğerini ortada tut. Daha sonra aşağıdaki saç tutamını ikiye ayır ve yukarıdaki saç tutamından ayırdığın ortadaki tutamı onların arasından geçir.

3. Adım

Sağdaki ve soldaki saç tutamlarını lastik toka ile topla. Ortadaki saç tutamına yanlardan saç ekleyerek tekrar topla ve aynı şekilde 3'e bölerek yukarıdaki işlemi aşağı kadar devam ettir. Birkaç sefer yaptıktan sonra elin alışacaktır.

4. Adım

Son olarak saçlarının ucuna geldiğinde lastik toka ile örgünü sonlandır ve saç spreyini sık.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?