Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçının kesimi veya rengi konusunda hep yanlış kararlar mı veriyorsun? Belki de senin için iyi çözüm Ay burcuna göre saç modellerini keşfetmektir!

Ritmik bir sürecin parçası olan Ay’ın doğduğumuz günkü konumu, Ay burcumuzu ifade ediyor. Ay burcu nedir sorusunun yanıtı işte bundan ibaret. Kişiliğimiz başta olmak üzere Ay burcu duygularımızı, sezgilerimizi, alışkanlıklarımızı, fiziksel görünüşümüzü ve çok daha fazlasını etkiliyor.

Karakterimiz hakkında adeta bir el kitabı niteliğinde olan Ay burcu, saç modelimizi belirlememiz noktasında da uygun bir yol gösterici oluyor. Dilersen Ay burcuna göre saç modellerine yakından bakmadan önce “Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2023” içeriğimize göz atabilir ve Ay burcuna göre saç kesimi için en doğru zaman için kuaför randevusu alabilirsin!

1. Koç Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Koç Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Arzulu, ateşli ve tutkulu olarak bildiğimiz Koç burçları için kısa saçlar harika bir seçim. Dalgalı veya düz olarak şekillendirilen kısa saçlar, Koç Ay burcuna sahip kadınların son derece çarpıcı bir görünüm elde etmesini mümkün kılıyor. 
 • Sıkı bir topuz ve ensede at kuyruğu modellerinin de Ay burcu Koç olanlara fazlasıyla yakışacağını düşünüyoruz.

2. Boğa Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Boğa Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Ay burcu Boğa olanlar için en ideal kesimin katlı ve omuz hizası modeller olduğu söyleyebiliriz. 
 • Son dönemlerde yeniden popüler olan içe dönük fön veya su dalgası modellerinin ise Ay burcu Boğa olan kadınlara fazlasıyla yakışacağından eminiz. 
 • Dalgalı yarım at kuyruğu ve dağınık topuzlar da Boğa Ay’ı için ideal saç şekilleri arasında yer alıyor.

3. İkizler Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

İkizler Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • İkizler burcunun enerjik yapısına hitap eden kesim katlı modeller oluyor. Omuz hizasında katlı saçlar bize kalırsa Ay burcu İkizler olanlar için birebir.
 • İkili örgüler, ikili topuzlar ve yarım at kuyrukları İkizler Ay burcuna sahip kadınların favori saç stillerinden olabilir. 
 • Bununla birlikte çeşitli saç aksesuarlarıyla süslenmiş modellerin ve renkli saç stillerinin de Ay burcu İkizler olan kadınlar için nokta atışı olduğunu düşünüyoruz.

4. Yengeç Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Yengeç Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Ay burcu Yengeç olanlara göre saç modelleri arasında, daha çok düz kesime sahip modeller dikkat çekiyor. Doğal dalgalı saç modelleri içinse Ay burcu Yengeç olan kadınların favorisi diyebiliriz.
 • Nostaljik bir görünüm yaratan yandan ayrılmış iri dalgalı saçlar, uçları dalgalı at kuyrukları ya da salaş bir şekilde örülmüş saçlar, bu burcu yansıtan diğer modellerden bazıları. 

Editörün Önerisi: L'Oréal Paris Excellence Creme Nude Renkler arasından seçtiğimiz “6U Nude Koyu Kumral”ın, Ay burcu Yengeç olan kadınlara fazlasıyla hitap edeceğini düşünüyoruz.

5. Aslan Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Aslan Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Dikkat çekmeyi seven Aslan Ay burcuna sahip kadınlara uzun saç modellerinin çok yakıştığını söylemek isteriz. 
 • Ortadan ayrılmış düz saçlar ve sıkı bir at kuyruğu bu burca sahip kadınların göz önünde olmasını sağlayabilir. 

Editörün Önerisi: Uzun ve bakımlı görünen saçlara sahip olmayı mümkün kılan L'Oréal Paris Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum, uzun saç görünümü için Aslan Ay burçluların yanında olmaya hazır!

6. Başak Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Başak Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Ay burcu Başak olan kadınlar, titizliğini saç kesimi ve modeline de taşıyor. Tertemiz ve derli toplu diyebileceğimiz saç modelleri Başak Ay burcuna sahip olanlar için son derece iyi bir seçim.
 • At kuyruğu ya da ensede mini bir topuz bu burca sahip kadınlar için sade ve zarif seçenekler arasında bulunuyor.

7. Terazi Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Terazi Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Terazi Ay burcuna göre saç kesimleri genellikle düz ve orta boy oluyor.
 • Balıksırtı örgü, ıslak görünümlü düz saçlar ve yarım at kuyrukları Ay burcu Terazi olan kadınların tercih edeceği saç stilleri olabilir.

8. Akrep Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Akrep Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Çoğunlukla uzun saç kesimine sahip olan Ay burcu Akrep kadınların vazgeçilmez modeli genellikle dağınık topuz!
 • Özel bir davette, hatta sıradan günlerde Akrep Ay burcuna sahip kadınların enerjisini taşıyacak düz ve pürüzsüz şekiller de çarpıcı bir seçenek.

9. Yay Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Yay Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Sıkı bağlanmış at kuyruğu ve omuzlara hafifçe dokunan kısalıkta düz saç modelleri Ay burcu Yay olan kadınların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.
 • Bob kesimler ve ortadan ayrılmış dalgalı modeller de Yay Ay burcuna sahip kadınların favorilerinden olabilir. 

Editörün Önerisi: Biz, doğallığından da ödün vermek istemeyen Yay Ay burcuna sahip olanlar için L'Oréal Paris Excellence Creme Nude Renkler serisini öneriyoruz. Serideki “4U Nude Kahve” veya “6U Nude Koyu Kumral” renkleri bize göre tam bu burca göre.

10. Oğlak Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Oğlak Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Lob ve ghost cut kesimleri bizce Oğlak Ay burcuna sahip olanlar için en ideal modeller! En iddialı kısa saç modellerinden biri olan lob ve ghost cut, Oğlak Ay burçlu kadınların dinamik havasına başarıyla uyum sağlayacak.
 • Saç şekillendirici kremlerle yapılan doğal dalgalar veya küçük ve belirgin bukleler Ay burcu Oğlak olan kadınlara yakıştırdığımız diğer modeller arasında yer alıyor.

11. Kova Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Kova Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Kova Ay burcu özelliklerinin başında özgürlüğe düşkünlük bulunuyor. Bundan dolayı Kova Ay burcunun pixie tarzı kesime ve diğer kısa saç modellerine yönelmesini ve saçlarını dalgalı formda kullanmasını tavsiye ediyoruz.
 • Kısa ve düz pembe saçlar ya da kıvırcık dalgalı saçlar, bizce Kova Ay burcuna sahip kadınlara fazlasıyla yakışacak!

12. Balık Ay Burcuna Göre Saç Modelleri

Balık Ay Burcuna Göre Saç Modelleri
 • Hassas kişiliklerini saçlarına da yansıtan Ay Balık burçları saçlarının genellikle yumuşak ve bakımlı olmasını istiyor. Bu nedenle doğal ve serbest saçlar tam onlara göre. 
 • Ay burcu Balık olan kadınların en çok tercih ettiği saç modelleri ise ağırlıkla perçemli ve daha retro görünümler oluyor. Romantik dalgalar ve perde kâküllerden oluşan saç stillerinin Balık Ay burçlular için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Editörün Önerisi: Saçın neme doygun hale gelmesini sağlayan ve pürüzsüz bir görünüm oluşturan L'Oréal Paris Elseve Hydra Hyaluronic Nem ile Dolgunlaştıran Serum’un Balık Ay burçluların favorisi olacağını düşünüyoruz. 
Ay burcuna göre saç kesimi ve modelleri rehberimizle yeni stiline karar vermede sana yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Ancak dilersen “Burcuna Göre Hangi Saç Rengini Seçebileceğini Söylüyoruz!” makalemizi de okuyarak renk konusunda daha net bir karara varabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?