En İyi 15 Uzun Saç Modeli


Hayatında her zaman uzun saçların olsun istediysen, hep saçlarını daha çok uzatmanın yollarını aradıysan, saçlarını şöyle bir savurmak sana özgüven kaynağı oluyorsa, hatta kuaföre kırıklarını aldırmaya gittiğinde milimetrelik pazarlıklar yapıyorsan, sen bir uzun saç bağımlısısın demektir. Kulübe hoş geldin! Bu yazımızda, mutlaka denemen gereken en iyi uzun saç modellerini derledik, bakalım en çok hangisini seveceksin?

Uzun saç modelleri kime yakışır?

Uzun saç modelleri kime yakışır?

İlk önce uzun saçlar hakkında en çok sorulan sorulardan biriyle başlayalım: Uzun saç kime yakışır? Kısa saçın aksine, uzun saç her yüz şekliyle uyumludur ve avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır.

Örneğin yuvarlak, kare gibi geniş yüz şekline sahipsen, uzun saç yüzünün daha uzun görünmesini sağlar. Oval ve uzun yüz şekline sahipsen, uzun saç modelleri yüzünün daha da uzun görünmesine neden olabilir. Fakat yine de uzun saçlarından vazgeçmek zorunda değilsin, uzun saça kat kestirerek de yüz hatlarının daha orantılı görünmesini sağlayabilirsin.

Uzun saç bakımı nasıl olmalı?

Uzun saç bakımı nasıl olmalı?

Gelelim en can alıcı noktaya: Uzun saç bakımı nasıl yapılmalı? Uzun saç modellerini sevenler çok iyi bilirler ki, saç uçlarından 1 cm kırık aldırmak bile, özenle uzattığımız saçların kısalması anlamına geliyor. Bu yüzden yıpranmış uzun saçları onarıcı saç bakım ürünleri kullanmak gerekiyor.

Uzun saç hayalini kestirip atmamak, saçlarının son 3 cm’sini bile kurtarmak için bizim favori bakım serimiz Elseve Dream Long serisi. Şampuan, saç kremi, saç bakım kremi, onarıcı saç maskesi, pürüzsüzleştirici serum ve mucizevi bakım suyundan oluşan Elseve Dream Long ailesi, hint yağı ve bitkisel keratin içeriyor. Uzadıkça yıpranmalara maruz kalan saçları bu özel içeriklerle onarmaya yardımcı oluyor, cansız görünümün giderilmesini, saç uçlarının kırılmalara karşı korunmasını ve onarılmasını sağlıyor. Saçı uzatmaya yardımcı olan ve sağlıklı, bakımlı görünen uzun saçlara sahip olmamızı sağlayan Dream Long serisini sana da önermek istedik. Bu seriyi daha yakından incelemek istersen Elseve Dream Long yorumlarımızın olduğu makaleye göz atabilirsin.

Uzun saç modelleri

1. Düz kesim uzun saç modeli

1 Düz kesim uzun saç modeli

Uzun saçlarının kendini göstermesi ve pürüzsüz görünmesi göğsümüzü kabartan şeylerden biri. Katsız, düz kesim uzun saç modeli, kusursuz görünümü ile resmen gözümüzü kamaştırıyor. Eğer sen de saçların böyle pürüzsüz görünsün istersen, Elseve Dream Long Wonder Water’ı kullanmanı önerebiliriz. Lamellar teknolojisi sayesinde sadece 8 saniyede saçların 10 kat* daha pürüzsüz, parlak ve yumuşak görünmesini sağlayan bu mucize bakım suyu, tam da uzun saçların ihtiyacı olan şey! Wonder Water’ı nasıl kullanabileceğini öğrenmek için makalemize göz atmayı unutma.

2. Hacimli ve katlı uzun saç modeli

2 Hacimli ve katlı uzun saç modeli

Uzun saçların havasını 2’ye katlamak için katlı saç modellerini deneyebilirsin. Böylece saçların çok daha hacimli, hareketli ve göz alıcı görünecek. Özellikle de uzun veya oval bir yüze sahipsen, bu model tam sana göre.

3. Bohem örgülü uzun saç modeli

3 Bohem örgülü uzun saç modeli

Denizden çıkmış gibi dalgalar ve dağınık yarım örgü ile saçlarına anında bohem bir hava katabilirsin. Hatta saçlarının arasına yerleştireceğin minik aksesuarlar ve çiçekler de bu etkiyi daha da romantikleştirecek.

4. Dalgalı uzun saç modeli

4 Dalgalı uzun saç modeli

Uzun saçlarının çok daha göz alıcı görünmesini sağlamak istiyorsan, dalgalı saç modellerini deneyebilirsin. Isısız saç şekillendirme teknikleri veya saç maşaları ile bu görünümü elde edebilirsin.

5. Kahküllü uzun saç modeli

5 Kahküllü uzun saç modeli

Kahkül, uzun saçlara da çok yakışıyor. Eğer sen de kahkül kestirmek istiyorsan, uzun saçlarında deneyebilirsin. Düz kahkül modelleri ile birlikte, biraz daha uzun ve katlarınla birleşecek “curtain bangs” modeli de çok güzel olabilir.

6. Yarım örgülü uzun saç modeli

6 Yarım örgülü uzun saç modeli

Uzun saçlarına hem romantik bir dokunuş eklemek, hem de yüzüne gelmesini engellemek için yarım saç örgülerini deneyebilirsin. İki model bir arada, son derece modern ve sevimli!

7. Dalgalı atkuyruğu saç modeli

7 Dalgalı atkuyruğu saç modeli

Uzun saçları toplamak istediğinde, biraz daha hareketli görünmesi için at kuyuğunu dalgalandırabilirsin. Saç maşasıyla iki dakikada elde edebileceğin bu model ile saçların topluyken de havalı görünecek.

8. Kıvırcık uzun saç modeli

8 Kıvırcık uzun saç modeli

Kıvırcık saçlara, genellikle saçlarını kontrol etmekte zorlandıkları için uzun saç modellerini çok fazla tercih etmiyorlar. Fakat kıvırcık saçların için doğru bakım ürünlerini kullandığında, sen de uzun saç modellerinin keyfini sürebilirsin. Buklelerini 48 saate kadar belirgin göstermek için önerimiz Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi olacak. Amla yağı içeren durulanmayan bu bakım kremi, aynı zamanda saçları besliyor.

9. Renkli örgülü uzun saç modeli

9 Renkli örgülü uzun saç modeli

Uzun saçlarına biraz canlılık ve renk katmak için renkli örgüleri tercih edebilirsin. Saçını iki yandan sepet örgü yapıp, renkli sentetik saçlar ekleyerek bu saç modelini elde edebilirsin.

10. Bandanalı uzun saç modeli

10 Bandanalı uzun saç modeli

Uzun saçlarının önüne gelmesini engellemek için harika bir aksesuar önerimiz var: Bandana! Renkli ve desenli bandanaları kullanabilirsin.

11. İkili sepet örgülü uzun saç modeli

11 İkili sepet örgülü uzun saç modeli

Uzun saçlarını atkuyruğu şeklinde toplamak yerine iki yandan sepet örgü yapabilirsin. Bizde bu model çok romantik ve çekici görünüyor.

12. Dağınık örgülü uzun saç modeli

12 Dağınık örgülü uzun saç modeli

Uzun saçlarını sıkı sıkı örmek yerine dağınık saç örgüsü modelini deneyebilirsin. Saçlarının önünde katlar varsa onları da hafifçe saç maşasıyla da dalgalandırabilirsin.

13. Uzun saça kırık fön modeli

13 Uzun saça kırık fön modeli

Kırık fön modeli veya bir diğer deyişle denizden çıkmış gibi bir “beach waves” görünümü de uzun saçlara çok yakışıyor. Eforsuz ama aynı zamanda da son derece çekici.

14. Atkuyruğu sepet örgü modeli

14 Atkuyruğu sepet örgü modeli

Saçlarını dümdüz bir şekilde toplamak yerine, üst kısmını sepet örgüsü yaptıktan sonra toplayabilirsin. Şık davetlerde veya ofis günlerinde bu saç modeli kurtarıcın olacak.

15. Balon örgülü uzun saç modeli

15 Balon örgülü uzun saç modeli

Atkuyruğunu parçalara ayırıp balon modeli yapmak son zamanların yükselen trendi. Sen de birkaç lastik toka yardımıyla yukarıdaki adımları izleyerek bu uzun saç modelini deneyebilirsin. Herkes saçını nasıl yaptığını soracak!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!