Saç şekillendirmede son nokta: Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?

Saç şekillendirmede son nokta: Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dalgalı saç modellerini hepimiz çok seviyoruz! O hacimli, havalı görünümden vazgeçemiyoruz ve kabul edelim bu görünüme ulaşmak için her şeyi yapıyoruz. Maşa uyguluyoruz, fön çekiyoruz, saçlarımızı bigudilere sarıyoruz… Şimdi ise sosyal medyada sık sık gördüğümüz bir yöntem var: su şişesiyle saç dalgalandırmak!

Tabii ki Saç Sırları.com editörleri olarak hemen bu şekillendirme yöntemini araştırdık ve nasıl uygulandığını öğrendik. Öğrendiklerimizi de seninle paylaşmak istedik. Merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Su şişesiyle dalgalı saç yapımı:

Su şişesiyle saç dalgalandırmak sosyal medyada başlayan bir akım ve bu akım gittikçe daha fazla yaygınlaşmaya başladı. Bu teknikte, hepimizin bildiği pet şişeler kesiliyor, şekillendiriliyor ve saçlar bu şişenin içerisinde şekilleniyor. Saç tutamları şişenin içerisine sokularak fön makinesi yardımıyla, maşa ve bigudiye gerek kalmadan dalgalanıyor. Daha önce böyle bir saç dalgalandırma tekniği ile biz de karşılaşmamıştık! :)

Kimler için uygun?

Su şişesiyle saç dalgalandırma tekniği daha çok düz ve dalgalı saçlar için uygun çünkü ısı akımıyla beraber saçlar elektriklenebiliyor ve kabarabiliyor. Bu nedenle kabarma problemi yaşayan kıvırcık ve kalın telli saçlara uygun bir yöntem değil.

Editörün önerisi: Eğer saçların şekillendirdikten sonra çok fazla kabarıyorsa bunun nedeni saçlarındaki nem eksikliği olabilir. Kuru saçlar için önerimiz saçı kurutan madde sülfatı içermeyen Elseve 3’ü 1 Arada Krem Şampuan. Bu şampuan saçı yoğun şekilde besliyor ve dipten uca saçları nemlendiriyor. Saçı nazikçe temizlerken saçların yumuşacık, ışıl ışıl parlak olmasını sağlıyor. Bizce saçlarındaki kabarmayı önlemek için bir şans vermelisin.

Hangi ürünlerden destek almalı?

Pratik bir yöntem olsa da eksik yönleri de oldukça çok. Bu eksik yönlerini ise kullanacağın ürünlerle tamamlayabilirsin. Mesela saçları şişeyle şekillendirmeye başlamadan önce, ısı kullanacağın için mutlaka ısı koruyucu sprey veya krem kullanmanı öneririz. Bu noktada da sana önerimiz Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem! Bu durulanmayan bakım kremi saçı 240 derece ısıya kadar koruyor. Saçlarını şekillendirmeden önce saçın boy ve uçlarına uygulayarak saçını koruma altına almanı öneririz.

Tabii fön gibi dalgalar çok fazla kalıcı değil. Bu nedenle şekillendirici bir ürün kullanarak kalıcılığı arttırabilirsin. saçlarındaki dalganın sabitlenmesi ve dalgaların daha belirgin olması için de şekillendirici köpükten destek alman daha uygun olur. Özellikle saçlarını ağırlaştırmadan, sertleştirmeden dalgalanmasını sağlayacak şekillendirici köpükleri tercih etmeni öneririz. 

Mesela son dönemde bizim favorilerimizden olan şekillendirici köpükten yardım alabilirsin. Bu şekillendirici köpük saçta uzun süre kalıcı bir etki sağlamasına rağmen saçı sertleştirmiyor ve dalgaların çok yumuşak görünüyor. Şişeyle şekillendirmeden önce bu köpüğü uygulayabilirsin.

Editör önerisi: Eğer saçların istediğin hacime ulaşamıyorsa, seyrelmiş, zayıflamışsa bizce saçlarını güçlendirip daha yoğun, daha gür görünmesini sağlayabilecek saç bakım ürünlerinden destek almalısın. Vichy Densi Solutions serisinin Saç Bakım Serumu bizim favorilerimizden! Bu serum yardımıyla saçlarının çok gibi görünmesini sağlayabilirsin.

Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?                                                         

İlk adım:

İlk önce su şişesini keserek işe başlayabilirsin. İlk olarak su şişesinin başlığını kesmelisin.

İkinci adım:

Sonrasında da şişenin yan kısmında, fön makinesinin başlığının girebileceği kadar bir noktayı kesmelisin.

Üçüncü adım:

Ardından saçlarından minik tutamlar alıp şişenin içine sokmalısın. Fön makinesini de kestiğin delikten hava verecek şekilde tutup saçlarının şişenin içerisinde girdaba benzer bir görünüm almasını sağlamalısın. Tüm tutamları dalgalandırdıktan sonra dalgaları tarayıp

Tabii bir de seni uyaralım, su şişesi çok fazla ısınıyor ve sıcaklık nedeniyle elde yanmalar oluşabilir. O nedenle biz bu yöntemi kullanmanı önermiyoruz.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?