Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!

Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Evde çalışanlar için en pratik ve en güzel görünen saç modellerini senin için derledik. Hepimizin evde zaman geçirdiği şu dönemde saç bakımı ve saç stilleri en çok araştırdığımız konuların başında geliyor. Evde çalışırken aniden yapılan görüntülü toplantıya hazırlıksız yakalanma! Hem modunu yükseltecek hem de toplantılarda seni bakımlı gösterecek saç modellerini ve yapılışlarını öğrenmek için yazımızın devamına göz atmalısın. :)

İkili topuz

İkili topuz

Evde dinamik, eğlenceli ve aynı zamanda havalı görünmek istiyorsan hemen ayna karşısına geç. Orta ve uzun saçlara çok yakışan ikili topuz modelini nasıl yapacağını sana anlatıyoruz. İkili topuz modeli için önce saçlarını tam ortadan ayır. 

Sonra saçlarının uç ve boylarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi’ni uygula. Böylece saçların gün boyu daha parlak görünecek! Durulama gerektirmeyen bu saç kremi saçlarını besleyip daha kolay şekil almasını sağlar. Durulanmayan kremini uyguladıktan sonra saçlarının her iki tarafını da yüksek topuz yap. Bu saç modelini dilersen lastik tokayla veya evde olan fularlarınla da sabitleyebilirsin.

Atkuyruğu

Atkuyruğu

Evde yapabileceğin en kolay saç modeli kuşkusuz atkuyruğu stili! Atkuyruğu saç modellerini bu kadar çok sevmemizin sebebi hem pratik olması hem de oldukça havalı görünmesi. Saçlarını klasik atkuyruğu yaptıktan sonra daha havalı görünmesini istiyorsan, ön kısmındaki saç tutamlarını hafif kabartarak krepe yap. 

Krepeli at kuyruğu özellikle ani gelişen görüntülü toplantılar için ideal bir saç modeli. Home ofis çalışanlarının favorisi olan atkuyruğu modeline yeni bir dokunuş eklemek istiyorsan saç köpüğü ile atkuyruğunun dalgalı ve hacimli görünmesini sağşayabilirsin. L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük’ü saçlarına uygula ve aşağıdan yukarı doğru saçlarını hacimlendirerek belirgin dalgalara kavuş. Ardından da saçlarını topla. İşte bu kadar! :)

Yüksek topuz

Seni daha genç, daha canlı gösterecek bir saç modeli arıyorsan yüksek topuz saç stilini denemelisin. Yüksek topuz yaparken saçlarını iyice yukarı çek ve topla. Ayrıca bu adım sayesinde göz kenarların yukarı doğru çekilecek. İşte sana badem gözler! :)

Kolay dağınık topuz

Kolay dağınık topuz

Evde dağınık topuz mu? Merak etme bu dağınık topuz modeli çok basit. Saçlarına hacim kazandırmak ve daha dolgun görünmelerini sağlamak için önce L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi uygula. Bu sprey sayesinde hacimsiz ve sönük görünen saçların dakikalar içinde daha dolgun görünecek! :)

Daha sonra saçının ön kısmında ince saç tutamları bırak ve geri kalan kısmını topuz yap. Dağınık topuz yaparken mandal toka kullanman daha kolay olacaktır. Topuzunun aralarından çıkan tutamlarını görmezden gelmelisin, ne de olsa dağınık topuz! Son olarak önlerinde kalan saç tutmalarını da parmağınla dalgalandır ve hazırsın.

İkili örgü

Kabaran ve zor şekil alan saçlarını kontrol altında tutmak için yapabileceğin en pratik saç modeli örgü modeli. İkili örgü sayesinde kötü saç gününü bile kusursuz bir şekilde atlatabilirsin. Önce saç boylarına ve uçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Kremi uygula. Saçlarının kabarmasını önledikten sonra saçlarını iyi yana ayır ve ör. Pratik örgüler için saçlarını aşağıdan örebilirsin. Eğer saçlarının daha havalı görünmesini istiyorsan önce saçlarını yukarıda iki tutama ayır ve atkuyruğu yap. Daha sonra bu tutamları örerek yüksek örgülerini elde et.

Pratik balerin topuzu

Evde balerin topuzu yapmak için ihtiyacın olan tek şey bir kalem, örgü şişi veya chopstick. Saçlarına önce Elseve Mucizevi Saç Güzelleştirici Yağ Kremi uygula. Böylece saç tellerin daha parlak ve canlı görünür. Daha sonra saçlarını yukarıda elinle topla ve kalemini saç tutamının arasına dolayarak topuz yap. Son olarak kalemi topuzundan çıkararak saç modelini sabitle. Home ofis çalışırken sıkıldığın anlarda masadaki kalemle saçlarını toplayarak tazelenmeyi unutma.

Saç bandı kullan

Evde farklı saç modelleri deneyecek enerjin yoksa onun yerine renkli fular ve saç bantlarını değerlendirmelisin. Motivasyonunu arttıracak ve seni anında daha enerjik hissettirecek saç aksesuarlarını kullanarak görüntülü konuşmalarda havalı görünebilirsin.

Editör önerisi: Özellikle eğer kıvırcık saçlara sahipsen fularlar pratik bir stil elde etmek için çok işine yarayacaktır. Saçlarına fular ya da bant takmadan önce buklelerinin belirginleşmesini sağlamak için Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem uygulamanı öneririz.

Atkuyruğunu süsle

Atkuyruğunu süsle

Klasik bir atkuyruğunu canlandırmak istiyorsan evdeki fularları kullanmaya ne dersin? Önce ayna karşısında saç diplerine L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan uygula. Evdeyiz diye her gün saçlarımızı yıkayacak değiliz, değil mi? Sönük görünen saçlarını canlandırdıktan sonra saçlarını klasik atkuyruğu şeklinde topla. Sonra ev kıyafetine uygun bir fuları atkuyruğunun lastik kısmına bağla. Bu minik adım bile seni olduğundan daha enerjik hissettirecek.

Evde su dalgası yap

Home ofis çalışanlar bazen motivasyon sorunu yaşayabiliyor, bu çok normal. Odaklanma sorunu yaşadığın bu gibi durumlarda kendine 10 dakika zaman ayırman bile seni iyi hissettirecek. Bu gibi durumlarda biz saçlarımızı dalgalandırarak biraz olsun iş ortamından uzaklaşmayı tercih ediyoruz. Sen de maşanı dolabından çıkar ve saçlarına en sevdiğin su dalgası saç modelini ver. Sonrasında saç spreyi ile dalgalarını sabitle. Şimdi daha iyi hissettiğine eminiz!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?