​İkizler burcuna özel saç modelleri


Canlı ve enerjik görünümlü İkizler kadınlarının doğum günü! Biz de bu ayki burç köşemizi İkizler burcu kadınlarına ayırdık ve onların en çok sevdiği saç modellerini mercek altına aldık. İkizler kadınlarının saçlarınla en önem verdiği şey: Dolgunluk. Sönük ve cansız saç stillerine katlanamıyorlar diyebiliriz!

Her daim canlı ve dinamik görünmek için hacimli saçlarıyla da baş döndürüyorlar! Sen de İkizler kadının saç modellerini yakından incelemek istiyorsan okumaya devam et!

İkizler burcu kadınlarının özellikleri

İkizler burcu kadınlarının özellikleri

İkizler burcu kadını neşesi ve eğlencesiyle tanınır. Her daim canlı ve etrafındakileri de sürekli güldüren İkizler kadınları her arkadaş ortamının en komik karakterlerinden biridir. İkizler kadınları enerjisini her gittiği yere götürür. Bu nedenle de her gittiği yerde ilgiyi üzerinde toplamayı iyi bilir. 

Aynı zamanda çok ağır makyaj yapmazlar, kendilerini havalı ve stil sahibi gösterecek günlük imza makyajları vardır. Onlar için şık ve bakımlı olmak bütünseldir. O yüzden makyajları ve stilleri kadar saçlarına da çok önem verirler. Bu nedenle genellikle doğal ve salaş bir stili olan İkizler kadını saçlarında da sağlıklı ve hacimli saç stillerini tercih eder.

İkizler kadınlarına hangi saç kesimleri yakışır?

Orta boy saçlar

Orta boy saçlar

İkizler kadınlarının en çok tercih ettiği saç kesim modellerinin başında omuz hizasında saçlar geliyor. Orta boy, omuz hizasındaki saçlar İkizler kadının dinamik yanını ön plana çıkarıyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında hem oldukça pratik, hem de seni enerjik gösterecek bir saç modeli arıyorsan sen de tercihini orta boy saç kesiminden yana kullanabilirsin. Orta boydaki saçlarını ise dağınık, plaj dalgalı saçlarınla tamamlayabilirsin. Dalgalarının denizden çıkmış gibi dağınık görünmesi için şekillendirici köpüklerden yardım alabilirsin.

Bob saç kesimi

Bob saç kesimi

Enerjik görünmeyi bu kadar seven bir burcun bob saç kesiminden uzak durması beklenebilir mi? Tabii ki hayır! Bob saç kesimi tam da İkizler kadınına göre! İkizler kadını ayna karşısında saatlerce saç modeliyle zaman geçirmeyeceği için en pratik yoldan havalı görünmenin yolunu arar. İşte bob kesim de bu yolun bizce en kestirme cevabı! Bob kesim saçın hacimli durması ama dalgalarının kontrolden çıkmamış gibi pürüzsüz görünmesi çok önemlidir. Bunun için dalgalarının elektriklenmemesi, kabarmaması için şekillendirici wax'lardan yardım almanı öneririz.

Uzun ve katlı saç kesimi

Uzun ve katlı saç kesimi

Çekici ve havalı görünmeyi seven İkizler kadınları uzun ve katlı saç kesimiyle saçlarını daha dolgun ve hacimli gösterebiliyor. Saç kesimiyle saçlarına doğal bir dolgunluk katmak istersen saçlarına kat attırarak istediğin havalı görünümü yakalayabilirsin. Ayrıca saçlarındaki katların belirgin olabilmesi için dalgalı fön görünümünü tercih edebilirsin. Yuvarlak fön fırçasıyla elde edebileceğin bu görünümle beraber saç kesimin çok daha dikkat çekecektir.

Editör önerisi: Aslında saçlarının hacimli görünmesi biraz saç kesimine, biraz da kullandığın şampuana, saç bakım ürünlerine bağlı. Saçlarının sürekli sönük görünmesinden, ağırlaşmasından, çabucak yağlanmasından şikayetçiysen Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı’nı deneyerek saçlarına istediğim hacmi kazandırabilirsin. Kil içeren bu şampuan, saçlarını arındırıp, hafiflemesini sağlar. Sana da uçuşan, hacimli saçlarını tadını çıkartmak kalır! :)

Kulak hizası saç kesimi

Modern saç kesimleri de İkizler kadınına yakışıyor. Bob saç kesiminden biraz daha kısa, kulak hizasında biten saç kesimi İkizlerin canlı görüntüsüne çok yakışıyor. Bu saç kesimini yoğun şekillendirmeden uzak, doğal haliyle kullanmanı öneriyoruz. Evden çıkmadan önce saç uçlarına ve boylarına şekillendirici bir krem kullanıp saçlarının kabarmasına engel olabilir, saçını çabucak şekillendirebilirsin. Mesela Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’den yararlanabilirsin. Kremi sürerek dalgalarını belirginleştirmen yeterli olacaktır.

V saç kesimi

Son yıllarda saç trendlerine geri dönüş yapan harika bir saç kesimi var: V kesim saç trendi. Arkadan bakıldığın tıpkı yaprak şeklinde benzeyen bu trendi sayesinde saçlar çok daha dolgun görünüyor. İkizler kadının istediği canlı görünümü bu saç kesimiyle elde etmek çok kolay. Ayrıca doğal dalgalı saç modelleriyle de harika görünüyor! Yaz esintileri andıran bu görünümünü çiçekli saç aksesuarlarıyla da süsleyerek harika bir görünüme ulaşabilirsin.

Dinamik perçem stili

Dinamik perçem stili

İkizler burcu dinamik ve modern görünümleri seviyor. Sen de, saç boyuna dokunmadan saçlarına yenilik katmak istersen perçem kestirebilirsin. Perçemlerini, yuvarlak fön fırçasına sarıp, fön makinesiyle kurutarak şekillendirebilirsin. Saçlarının geri kalanına ise fön çekmeden, yalnızca şekillendirici köpük uygulayarak dağınık dalgalı bir görünüm elde edebilirsin.

İkizler kadınlarına hangi saç modelleri yakışır?

Hacimli atkuyruğu

Hacimli atkuyruğu

Saçlarının hacmini ön plana çıkarmak atkuyruğu saç modelinden yardım alabilirsin. Saçlarını daha dolgun göstermek için düz atkuyruğu yerine dalgalı atkuyruğu saç modelini tercih edebilirsin. Bu saç modeli hem günlük stiline çok yakışacak, hem de bir dokunuşla seni son dakika çıkan gece davetlerinde, gecenin en havalı kızı yapacaktır. Atkuyruğunu gece saç modeline çevirirken şekillendirici köpükten yardım alabilirsin. Güçlü tutuşa sahip bir şekillendirici köpük ile saçlarına ekstra dolgunluk katabilirsin.

Yarım atkuyruğu

Her gün aynı saç modelini yapmaktan sıkılan İkizler kadınlarına harika bir önerimiz var! Yarım atkuyruğu saç modeli tam da senin seveceğin türden. Saçlarının üst kısmını yüksekte sıkı bir atkuyruğu yaparak kusursuz görünebilirsin.

Fransız topuzu

Fransız topuzu

Özel günlerde saçlarını elegan bir modeliyle şekillendirmek istersen Fransız topuzu senin için ideal! Fransız topuzu, klasik topuz modellerinden uzakta, oldukça hacimli ve iddilalı bir topuz modeli. Bu topuz modeline diz alt elbiseler çok yakışıyor.

Dalgalı saçlar

Günlük hayatında enerjini saçlarına yansıtmak istediğin günlerde dalgalı saç modellerinden ilham alabilirsin. Saçlarını daha dolgun ve gür gösteren dalgalı saç modelleri sana çok yakışıyor. Dalgalarının gün içinde düşmemesi için güçlü tutuşlu bir sprey ile saç stilini sabitleyebilirsin. 

Ensede topuz

Düğün, nişan veya mezuniyet gibi özel gecelerde saçlarını ense topuzu yapabilirsin. Biliyoruz klasik ense topuzları sana uzak bir seçenek. Fakat örgülü ve hacimli ense topuz modelleriyle istediğin havayı yakalayabilirsin. Özellikle sırtı açık elbiseler ve ensede topuz modelinin uyumunu çok beğeneceksin.

Salaş saç modeli

Salaş saç modeli

Kısa, pixie kesimdeki saçlarını şekillendirmek ve genç bir görünüm yakalamak için doğal ve salaş saç stillerini tercih etmelisin. Saç köpüğü ile saçlarına salaş bir şekil verebilirsin. Farklı görünmek istersen saçlarının tek tarafını kazıtarak stilini ortaya koyacaksın. Pixie saç modeline asi renklendirmeler bizce çok yakışıyor! Saç rengini açıp, beyaza yakın tonda, farklı ve marjinal bir tarzı tercih edebilirsin. L'Oréal Paris Colorista Effects Bleach ile saç rengini kolayca açabilir, bu iddialı görünüme kavuşabilirsin!

Photo credit: Pinterest.com, istock.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!