​Dağınık ve salaş örgü modelleri

​Dağınık ve salaş örgü modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bu yıl örgü ve doğal saç modellerinin yılı oldu. Şimdi biz de bu iki trendi bir araya getirmeye karar verdik.  Doğal, salaş örgü modelleriyle seni baş başa bırakıyoruz.

Hazırlık aşaması:

Saç modellerine geçmeden önce sana bir önerimiz var. Güzel bir saç modeli elde edebilmek için saç modelini oluşturmadan önce minik bir hazırlık yapabilirsin. Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce Elseve’in Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i yardımıyla saçlarının kabarmasına, elektriklenmesine engel olabilir, saçlarının mükemmel şekil almasını sağlayabilirsin. Böylece saç modelin çok daha çarpıcı ve güzel görünür :)

Salaş kılçık örgü

Salaş kılçık örgü

Önce, kılçık örgünün nasıl olduğunu öğrenmek için buraya tıkla. Şimdi, kılçık örgüyü öğrendiğine göre bu modeli rahatlıkla yapabilirsin. Bu saç modeli hem çok sportif hem de çok şık görünüyor. Saçlarını ördükten sonra saç uçlarını dalgalandırarak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin.

Yarım klasik örgü

Yarım klasik örgü saç modeli

Klasik örgü seviyorsan bu saç modelini çok beğeneceksin. Saçlarının önlerinden aldığın saç tutamlarını kalın bir şekilde örerek bu örgüyü elde edebilirsin.

Salaş örgülü taç

Salaş örgülü taç modeli

Örgülü taç da en sevdiğimiz salaş örgülü saç modellerinden! Bu görünümü elde etmek de o kadar zor değil. Tek yapman gereken balıksırtı şeklinde saçlarını örüp arkada birleştirmek. Taç ve balık sırtı örgü modelleri için tıkla!

Dağınık yarım örgü

Dağınık yarım örgü saç modeli

Uzun saçlarının sadece yarısını örmek istiyorsan bu model sana göre. Saçlarını önce düzleştir daha sonra örmeye başla. Son olarak saç spreyini sıkarak bu modeli sabitlemelisin.

Salaş örgü topuz modelleri

Salaş örgülü topuz modeli

Örgülü topuz saç modelleri dağınık tarzda kullanıldığında oldukça modern görünüyor.

Salaş örgülü topuz modeli

Senenin trendi yarım topuzu bir de balıksırtı örgüyle dene! Oluşan görünüme bayılacaksın!

Salaş örgülü topuz modeli

Salaş örgülü topuz modelleri arasında biraz daha farklı bir stil arıyorsan bizim önerimiz, bu çift örgülü topuz!

Çift dağınık örgü

Çift dağınık örgü modeli

Çift örgülü saçlar dağınık bir stille beraber kullanıldığında ortaya bu havalı görünüm çıkıyor! Saçlarını yandan veya ortadan ayırıp, her iki kısmı da dilediğin tarzda, gevşek şekilde örerek bu stili kolayca elde edebilirsin.

Hacimli yan örgü

Hacimli yan örgü modeli

Gür saçlarının hacmini gösterme zamanı geldi! Saçlarını sağ veya sol tarafında toplayarak, salaş bir şekilde gör. Saçlarının arasından tutamlar çıkararak daha da salaş hale getirmek serbest. Son olarak saçlarına renkli aksesuarlar takarak farklı bir görünüm elde edebilirsin.

Dağınık örgülü atkuyruğu

Dağınık örgülü atkuyruğu

Dağınık görünümüyle bizi bizden alan bu saç modelini atkuyruğunu oluşturmadan önce saçlarının birkaç tutamını örerek elde edebilirsin.

Salaş düğüm örgü

Salaş düğüm örgü modeli

Saçlarının arasında renk geçişlerini göstermek için bundan daha iyi bir saç modeli olamaz. Bu saç modelini yaptıktan sonra örgülerini iyice gevşetmelisin.

Dağınık örgü & plaj dalgaları

Dağınık örgülü saç modeli

Saçlarında dağınık plaj dalgaları elde ettikten sonra aralara minik örgüler yerleştirerek bohem bir görünüm elde edebilirsin.

Örgünü doğallaştırmak için:

Doğal örgü modelleri

Salaş örgüler, önden de çok güzel görünüyor. Örgünü daha da doğallaştırmak için saçlarının önlerinden kalın tutamlar çıkarmanı öneriyoruz. Bu tutamları maşa ile dalgalandırmana gerek yok, ne de olsa doğallık moda!


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?