Plaj için trendy saç modelleri: Sahilin en gözde kızı sen ol!

Plaj için trendy saç modelleri: Sahilin en gözde kızı sen ol!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Deniz, güneş, kum… Tatili kim sevmez ki? Bu yaz sahilde rahatlamaya ya da eğlenmeye çalışırken dert etmemen gereken şeylerden biri saçların olmalı. Sahilde, güneşin altında stres atıcı ve eğlenceli bir gün geçirmeden önce, tam da plajın havasına uyacak pratik ve rahat saç modellerinin nasıl yapılacağını senin için derledik.

Modelleri denemeye başlamadan önce şunu hatırlatmalıyız ki; saçlarının deniz tuzu veya klordan zarar görmemesi için, havuzdan ve denizden çıktıktan sonra mutlaka saçlarını temiz suyla durulayıp, bakım spreyini uygulamalısın.

Şimdi, modelleri denemeye hazır mısın?

1.Saç aksesuarlarıyla şıklık


Bantlar, taçlar ve fularlarla hem güneş banyosu yaparken saçlarının gözünün önüne gelmesini engellemiş hem de çok şık bir görünüm sağlamış olursun. İstersen saçını toplayarak, istersen de açık bırakarak renkli taçlarla dalgalanmış saçlarını süsleyebilirsin.

2.Pratik topuzlar ve atkuyrukları tam plajlık


Sıcaktan bunaldığında ya da çeşitli plaj aktivitelerine katıldığında topuzlar ve atkuyruğu modelleri san yardımcı olabilir. Hatta atkuyruğunu şapkanın arkasındaki boşluktan çıkararak oldukça sportif bir şıklık sağlayabilirsin. Topuzu oluşturmak için, önce saçlarını en tepede topla ve kıvır, lastik tokayla sabitle. Atkuyruğu için, gene saçlarını tepede topladıktan sonra lastik tokayla sabitle. Eğer daha farklı bir görünüm istiyorsan saçlarının önden birkaç tutamını örüp, arkada, düşük bir topuz şekli oluşturabilirsin.

3.Kumsalın havasına uyan örgüler


Çok kolay ve çabucak yapılabilecek modellerden olan örgüler kumsalda seni rahat ettirebilir. Hatta hafif dağınık ve yandan bir modelle bohem bir hava yaratabilirsin. Saçlarını omzunun üstüne topla ve üç parçaya ayırıp ör, lastik tokayla sabitle.

Küçük bir öneri: Başına güneş geçmesini önlemek için gölgede olmadığın zamanlarda şapka takmayı sakın unutma!

Fotoğraf kaynağı: Getty Images, Pinterest.com

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?