Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını mı kestirmeyi planlıyorsun? Peki saç kesim modeline karar verebildin mi? Eğer buna cevabın çok net değilse, sana harika bir haberimiz var! Bu yıl çok popüler olan, en moda saç kesim modellerini senin için bir araya getirdik.

İşte karşında mutlaka bilmen gereken kadın saç kesim modelleri…

1. Shag saç modeli

1. Shag saç modeli

Bol katlı ve kahküllü saç kesim modellerini seviyorsan, bu yıl mutlaka Shag saç kesimini denemelisin. Saçının yer yerinde uzunlu-kısalı bir sürü kat, hareket ve canlılık olacak, seni çok daha modern ve havalı gösterecek.

2. 90’lar saç kesimi

2. 90’lar saç kesimi

Hem kıyafetlerde hem de makyajda 90’lar modasının geri döndüğünü fark etmiş olmalısın. Bu trend tabii ki saçlara da sıçradı! 90’lar saç kesimlerinde omuz hizası küt kesim modelleri ile kahkül kesimleri ön plana çıkıyor. 90’ların Retro havasını elde etmek için de hem saçlarını hem de kahküllerini yuvarlak fön tarağıyla içeri doğru kıvırabilirsin.

3. Wolf cut saç modeli

3. Wolf cut saç modeli

Uzakdoğu saç trendleri arasından çıkan ama tamamen 70’ler ve 80’lerin havasını yansıtan Wolf Cut saç kesimi de bu yılın en popüler modelleri arasında. Genellikle omuz hizasında olan bu saç modelinde kahküller ve katlı kesim ön planda.

4. Bob saç kesim modeli

4. Bob saç kesim modeli

Bob saç kesimi aslında küt saç kesimine çok benziyor. Genellikle kulak ile çene hizasında kısa saç kesim modellerine bob kesimi adı veriliyor. Bob kesim düz olabileceği gibi öne doğru uzayan modeller de olabiliyor. Eğer kısa saç kesim modellerini seviyorsan denemelisin.

5. Uzun bob saç kesim modeli

5. Uzun bob saç kesim modeli

Bob saç kesim modelinin farklı türlerinden biri de uzun bob saç kesimi. Genellikle omuz hizasından olan bu kadın saç kesim modeli, saçlarını çok kısa kestirmeye cesaret edemeyenler için harika bir seçenek.

6. Curtain bangs / perde kakül saç kesim modeli

6. Curtain bangs / perde kakül saç kesim modeli

Son yılların en popüler saç kesim modeli hangisi diye sorsalar, curtain bangs derdik! Perde Kahkül saç kesimi olarak da bilinen bu modelde, uzun ve yanlara doğru taranan kahküller ön planda. Saçın geri kalanına da kat atarak daha iyi harmanlanan bu saç modeli son derece feminen bir hava veriyor.

7. Pixie saç kesimi

7. Pixie saç kesimi

Eğer kısa saç kesimlerini seviyorsan, Pixie saç kesim modelini mutlaka denemelisin. Ense kısımları kısa, üst kısımları uzun ve katlı olan bu saç kesim modeli, hem çok modern hem de çok havalı görünüyor.

8. Katlı saç kesimi

8. Katlı saç kesimi

Saçlarının uzun veya orta boy olması fark etmeksizin, daha hareketli ve volümlü bir görünüm istiyorsan, katlı saç kesimi modellerini deneyebilirsin. Özellikle yüzü çerçevelemek ve saça hareket katmak için çok kullanışlı olan katlı saç kesimi, modern bir hava yaratıyor.

9. Kahküllü saç kesimi

9. Kahküllü saç kesimi

Kahkül kesim modeli hiçbir zaman popülerliğini kaybetmiyor. Bu yılın saç kesim modellerine baktığımızda, kahkülün vazgeçilmez yerini koruduğunu görüyoruz. Eğer sana kahkül kesiminin yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsan, yüz şekline göre kahkül modelleri yazımıza mutlaka göz atmalısın.

10. Dümdüz saç kesimi

10. Dümdüz saç kesimi

Eğer uzun saçların varsa ve katlı kesimleri beğenmiyorsan, dümdüz saç kesim modellerini de deneyebilirsin. Özellikle cam saç trendi ile pürüzsüz ve parlak bir görünüm elde ettiğinde herkes sana saçlarının sırrını soracak.

Editörün Önerisi: Saçlarında 8 saniyede mucize dönüşüme hazır mısın? Elseve’in Dream Long Wonder Water Mucize Saç Bakım Suyu, içerdiği Lamellar teknolojisi sayesinde saç yüzeyini yapılandırıp daha yumuşak, parlak ve 10 kat daha pürüzsüz* saçlara kavuşmanı sağlıyor. Wonder Water’ı daha yakından incelemek ve nasıl kullanacağını öğrenmek için Wonder Water yorumlarımızın olduğu makalemize göz atmayı unutma!

* Instrumental test

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?