​Mikro kakül trendi: Kakül kestirmeyi düşünenlere farklı bir tercih


Saçlarında bir değişiklik yapmak istiyorsun ama ne olacağına karar veremiyor musun? Bu yılın saç trendlerinin başında gelen mikro kahkül saç modellerini denemeye ne dersin? Seni olduğundan daha cool ve havalı gösterecek olan bu saç modeli hemen hemen herkese çok yakışıyor. Şimdi mikro kahküllere yakından bakıyoruz.

Pin-up saç trendi

Bizlere 1950'li yılları anımsatan pin up saç trendine biz bayıldık! Mikro kahküllerde bu trendin en büyük parçalarından biri. Hem vintage görünümlerden hoşlanıyor, hem de kendi tarzını ortaya koymak istiyorsan kuaförün yolunu tutma zamanı geldi!

Yüz hatlarını ortaya çıkarıyor

Kısa kahküller yüz hatlarını ortaya çıkararak daha vurgulu görünmeni sağlıyor, bir nevi kontur tekniği de diyebiliriz! Bu nedenle saçlarını mikro kahkül kestirdikten sonra makyajında da bir kaç değişikliğe gidebilirsin.

Nasıl şekillendirmeli?

Kısa kahküllerini şekillendirmek sadece birkaç dakikanı alacaktır. Eğer saçların dalgalı ise saç köpüğü ile buklelerini belirginleştirmeni öneriyoruz. Doğal düz saçlara sahipsen sadece saç spreyini sıkman yeterli olacaktır.

Kabarmasını nasıl önleyebilirsin?

Saçlarını kahkül kestirmeden önce eminiz aklına öncelikle bu soru geliyordur. Kahküllerini gün boyu kontrol altında tutmak, elektriklenmelerini önlemek zordur. Bu nedenle saç bakım yağı kullanmanı öneriyoruz. Hem saçlarının elektriğini alacak, hem de gün boyu parlaklık verecek olan bu yağı çantandan çıkarmamalısın.

Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!